bebek bisküvisi

rosa85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2007
661
849
arkadaslar bebek bisküvisi yedireniniz varmi acaba bebislere ben gecenlerde almistim ama sütle islatin diyor üzerinde ama 1 yasindan önce inek sütü verilmiyorya siz nasil yediriyorsunuz ve hangi marka iyi acaba?

meyve suyu veya ıhlamurla ıslatıyorum ben. formül mamayla da kullanıyor sanırım arkadaşlar

ben cici bebe kullanıyorum
formül mamayla ıslatıyorum 30 cc hazırlıyorum mamayı,ama hepsini koymuyorum 5 bisküviye

eltim oğluna 6.aydan sonra cici bebeği sütle ıslatıp vermeye başlamıştı..
meyve suyundan daha yararlı bence.

bende formul mama ıhlamur yada meyve suyuyla hazırlıyorum cıcı bebe kullanıyordum füsfüs arkadasımızın tarıfıyle kendım yaptım cok guzel oldu kızım daha guzel yedı tekrar tesekkurler.

bende devam mamasıyla yada ıhlamurla ıslatıyorum.bazen meyve rendelerının ıcıne de koyuyorum cıcı bebeyı

Ya kızlar ben bebişime bebe bisküvisi verdiğime çok pişman olmuştum...Bi kere çok tok tutuyor,iştah kapatıyor.Artı diğer gıdalara geçişi iyice zorlaştırıyor...Şimdiki aklım olsa haftada 1 ya da 2 kez verirdim,tatlı niyetine.Çünkü onunla doymaya alışınca inanın çok güç oluyor yemek yedirmek.Üstelik kof kilo yapıyor fazla besleyiciliği yok.Bir arada söylenti çıkmıştı pişirme yönteminden dolayı kanser riski taşıdığına dair.Allah korusun. Yanmamış olmasına dikkat etmek gerekiyor.Of öyle zor ki anne olmak:)allah hepimize yardım etsin.

bende formul mama ıhlamur yada meyve suyuyla hazırlıyorum cıcı bebe kullanıyordum füsfüs arkadasımızın tarıfıyle kendım yaptım cok guzel oldu kızım daha guzel yedı tekrar tesekkurler.

bende mamayla ıslatıyorum.yanlış anlamadıysam bisküviyi kendin yapmışsın.bende denedim ama taş gibi oldu suda erimedi bile.sen nasıl yaptın paylaşırmısın bizimlecokacimcoook

yazdıgım gıbı bende burdan ogrendım yapmasını 10 yemek kasıgı un 100 gr tereyag 1 cay bard uzum pekmezı 1 yumurta karıstırıp hamur yapıyorsun sonra merdaneyle 1cm kalınlıgında acıp mınık kalıplarla kestım ben pısırme suresıde 15 dk cokta guzel oluyor afıyet olsun bebısıne.

Ben cicibebenin bebe bisküvisini ve ekmeğini kullanıyorum.bisküvileri kendi sütümle hazırlıyorum.ekmeğide çorbaya katıyorum..

bende mamayla ıslatıyorum.yanlış anlamadıysam bisküviyi kendin yapmışsın.bende denedim ama taş gibi oldu suda erimedi bile.sen nasıl yaptın paylaşırmısın bizimlecokacimcoook
canım kurumaması için çok pişirmemek ve çok inceltmemek gerekiyor. benim yaptığımda fena olmadı hatta yarısını ben yedim çok hoşuma gitti.

Canim kendi hazirladiğinmmi cici bebemi çünkü bende azda olsa vermeye başladim da anlayamadim ....
ya kızlar ben bebişime bebe bisküvisi verdiğime çok pişman olmuştum...bi kere çok tok tutuyor,iştah kapatıyor.artı diğer gıdalara geçişi iyice zorlaştırıyor...şimdiki aklım olsa haftada 1 ya da 2 kez verirdim,tatlı niyetine.çünkü onunla doymaya alışınca inanın çok güç oluyor yemek yedirmek.üstelik kof kilo yapıyor fazla besleyiciliği yok.bir arada söylenti çıkmıştı pişirme yönteminden dolayı kanser riski taşıdığına dair.allah korusun. Yanmamış olmasına dikkat etmek gerekiyor.of öyle zor ki anne olmak:)allah hepimize yardım etsin.

hazırlar hakkında bi ara böyle bişey çıkmıştı. yalnız arkadaşlar birşeyi belirteyim hatırlayanınız belki vardır bir ara arenaya bir hoca çıkmıştı pişirilen pekmezinde kanserojen olduğu duyurulmuştu. biskivü tarifinin verildiği siteye de aylar önce yazmıştım bu durumu sanırım ordada pekmeze alternatif bişey kullanmaya başlamışlar tariflerde..
bende bisküviyi evde yapıyorum biraz tatsız oluyor tabi pekmezi sonradan ekliyorum. ilgi çekmek için asılsız haberler de çıkarıyorlar bilgi belki doğrudur belki değildir bile bile yedirmek istemedim ben paylaşmış olayım isteyen uygulasın.. :1hug:

kendi yaptıgınız bisküvileri ne kadar saklayabiliyorsunuz

1 hafta falan sakladım ben canım. şu taze tutan kaplar var ya tupperware ona koydum bişeycik olmadı. tabi kızımın 1 haftada bitirmesi zor olduğundan ben kendisine yardımcı oldum.

X