kaç aylık hamileyim ben şimdi??

M

manolya_16

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi manolya_16
26 haftalık hamileyim kafam karışıyo hesap yapınca.40 hafta normalde 10 ay yapıyo nasıl hesap yapacağız? şimdi ben kaç aylık hamile oluyorum . bilgilendirirseniz sevinirim..

• Konu Sahibi manolya_16
26.7=182 gün yapar 182/30=6 yapar yani 6 ay 2 günlük hamilesin

• Konu Sahibi manolya_16
teşekkür ederim peri_efe:))

• Konu Sahibi manolya_16
cxanım ben doktora sormuştum onlar adet dongusunu 25 gun dıye aldıkları için 40 haftalık olarak hesaplıyorllarmış.6 aylık hamılesın canım

• Konu Sahibi manolya_16
teşekkür ederim rapunzel. hiç vakit geçmiyo yaa 3 ay nasıl bitecek bir an önce kucağıma almak istiyorum hayırlısıyla inş. bu arada bende bursalıyım ama ankarada oturuyorum 2 senedir. bursalı olduğunu görünce sevindim valla hemşerimsin nede olsa :)

• Konu Sahibi manolya_16
canim her 4 haftayi bir ay olarak hesaplayacaksin drlar oyle hesapliyor...bence de sen 6 aylik hamilesin...

• Konu Sahibi manolya_16
telaşa gerek yok bence şu an uyu uyuyabildigin kadar gez dolaş alışveriş yap kaş bıyık aldır naz yap eşine vakit ayır güzel yemekler yap çünkü bunları yapamıycaksın ben 4 aylık aneyim inan eşimi görmediğiğm geceler oluyo oturup karşoılıklı yemek yiyemiyoduk yemeklerde zaten yeterince lezzetli olmuyodu bişeyi eksik kıvamı tutmamış yanmış çocugun odasını yap boy çiz alışverişini yap kıyafetlerini ütüle diz bilgilen telaş etme ben 40 çıktıgınnda kuaföre gititm ama magradan çıkmış gibiydim zaten gidiş o gidiş daha bidaha gidemedim:roflol:sırnaşık şey

• Konu Sahibi manolya_16
valla bu hesap işi çok karışık gerçekten ama ben 24+4 ken doktora sorduğumda kaç aylık oluyorum şimdi diye bana 6 ay 4 gün lüksün demişti. 6*4 = 24 diye hesapladı heralde

• Konu Sahibi manolya_16
Karışıklık her ayın aslında dört haftadan uzun olmasından kaynaklanıyor. Dört hafta 28 gün eder ama Şubat dışında her ay 28 günden uzundur. Yani takvimi elinize alıp tek tek sayarsanız 40 haftanın aslında 10 ay etmediğini görürsünüz. Hatta birçok takvimde yılın kaçıncı haftasında olduğumuzu da gösterir, oradan da bakabilirsiniz. Örneğin 2009 yılının 1 Ocak tarihi son adet tarihiniz olsun, kolaylık olsun diye yılın ilk gününden itibaren hesap yapabilelim diye bu tarihi seçelim. Yılın 40. haftası, tek tek sayarsanız görürsünüz ki 28 Eylül'de başlayan haftadır. Yani 30 Eylülde siz tam 40 haftanızı doldurmuş olursunuz, bu da Ocak- Eylül arası 9 ayınızı doldurmuşsunuz demektir. Yani 40 hafta hiçbir zaman 10 ay etmez.

valla bu hesap işi çok karışık gerçekten ama ben 24+4 ken doktora sorduğumda kaç aylık oluyorum şimdi diye bana 6 ay 4 gün lüksün demişti. 6*4 = 24 diye hesapladı heralde
YOK YA OZAMAN SEN 5AYLIK OLUYORSUN CANIM.1 hafta sonra 6.ayina geciyorsun

slm arkadaşlar ya ben 30 haftalık hamileyim kaç aylık hamileyim lütfen cvp bekliyorum

canım sen 6 buçuk aylıksın 4 hafta bir ay olarak hesapla say 24 hafta altı ay 26 hafta 6 buçuk ay yapar 40 haftaya takılma kısacası 6 bucuk aylıksın parmak hesabı yap en basitia.s:

benn de uzman tv de izledim doktor 7.aya 24-28 hafta 8.aya 28-32 hafta 9.aya 32-36 hafta dedi o zaman geri kalan 4 hafta ne oluyor

Hafta = Ay
1-6 = 1. Ay
7-10 = 2. Ay
11-14 = 3. Ay
15-18 = 4. Ay
19-22 = 5. Ay
23-26 = 6. Ay
27-31 = 7. Ay
32-35 = 8. Ay
36-40 = 9. Ay sanırım en dogru hesaplama bu

arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler bugün kontrolüm vardı 7 bucuk aylıkmışım ilginiz için çok teşekkürler Allah evlatlarımızı hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inş

:))) Son adet tarihinizi baz alarak ay döngüsünü yapın arkadaşlar.... bu kadar basit:)))

örnek... Benim son adet tarihim 24 Mart... ben 24 aralıkta 9. ayımı bitireceğim... Ve benim beklenen doğum tarihim de 29 aralık... 24 aralık ile 29 aralık arasında 5 gün var... bu fazlalık 9 ay 10 günün 5 günü... Geri kalan 5 gün de gebelik süresindeki 31 gün çeken aylarda....

Çok fazla karışık olmayan düz bir hesap işte.... hiç bir zaman 4 hafta 1 ay etmez kiiii şubat hariç:KK70:

Son düzenleme:
Merhaba Anneler ve Anne adayları,
Ben 23+3 haftalık hamileyim.5,5 aylık mı oluyorum? Şimdiden teşekkürler.:)

:))) Son adet tarihinizi baz alarak ay döngüsünü yapın arkadaşlar.... bu kadar basit:)))

örnek... Benim son adet tarihim 24 Mart... ben 24 aralıkta 9. ayımı bitireceğim... Ve benim beklenen doğum tarihim de 29 aralık... 24 aralık ile 29 aralık arasında 5 gün var... bu fazlalık 9 ay 10 günün 5 günü... Geri kalan 5 gün de gebelik süresindeki 31 gün çeken aylarda....

Çok fazla karışık olmayan düz bir hesap işte.... hiç bir zaman 4 hafta 1 ay etmez kiiii şubat hariç:KK70:

merhabalar.bende bugün aranıza katıldım.sürekli araştırma yaptığımda takip ediyorum bu siteyi ama beni üyeliğe iten şey sizin bu iletiniz oldu;
bukadar denk ve tesadüf olur heralde hamilelikte aynı günlere sahibiz.benimde son regl 24 mart 2011 bugün 24+1 günlük hamileyim muhtemel doğum tarihim 29 aralık 2011 :)) ama ben hala 24+1 günün kaç aylık olduğunu bilmiyorum :KK43: heralde 6.ayımıza girdik diye tahmin ediyorum peki ya sence :KK66:

X