3.sezeryan tehlikelimi?

adanaadana

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2008
557
9
arkadaşalar 1.5 ve 2.5 yaşında kızlarım var.3.yü seneye düşünüyorum yane küçük kızım üç yaşındayken dogurmayı.acaba üçüncü sezeryan zormu. yapanlar yardımcı olursa sevınırım.en son gebelıgımdede idrar torbam incelmişti doktor bıdahakı dogumda 20 gun önvceden alınacak demıstı fıkırlerınızı beklıyorum

Zarari warmi bilmiyorum ama görümcemin 3 çocugu war we arka arkaya dogum yapti 3üde sezeryan

ya sezeryan dıe korktum ama bakalım üçüncüyü yapanlarda fikirlerini paylaşır bakalım zor oluyormu

canım bilidiğim kadarıyla aradan 5 yıl ğeçtikten sonra sorun olmuyor arkadasım öğle yaptı ve sorun olmadı

Ne kadar cesursun canım ya.Ben 1.de pes ettim.İkinciye korkuyorum.Sen üçüncüden bahsediyorsun.Ne güzel...Keşke senin kadar cesur olabilsem.Gerçi korkum sadece sezeryan değil ya...Neyse....Çok sık yapılmasının iyi olmayacağını duymuştum.Sanırım biraz zaman lazımmış.3 senede az değil ama.Bir doktorla konuşsan daha akıllıca olur.

cesaretli olmasam daha 6 aylıkdı kızım ıkıncıye hamıle kaldım ve bır sene arayla doğum yaptım. ve ben cocukları cok sevıyorum ya boyle arka arkaya buyusunler. annemde yardımcı oluo yanımda kalıo gercı bırazda ona guvenıyorum.bes sene ra verırsem doguramam daha asıl ozaman üşenırım.bana kalsa bu sene yaza bıle dogurmak ısterımmmm

canım ben bildiklerimi sana söylüyüm
bana kalsa 3. yapmam sezeryan tabikide daha zor olur
benim kuzenim 3. yaptı cok zor iyileşti riski daha yüksektir
doktoruna da danısman en iyisi

ya bende doktora danısacam tabıkı hamıle kalmadan önce ama hane bu konuda deneyim ve duyumlarda almak ıstıyorum.benımde ıkıncı bıle bırıncıye gore zor olmustu.bıde doktor demıstı bı daha yaparsan 20 gun önce alınacak cocuk dedı cunku ıdrar torbam incelmişti.ya ne bılım hane arada 3 yıl olacak doguracagım zaman bılgılerınızı beklıyorum

Keşke bende senin gibi karar verebilsem.1tanede kaldım herşey gözümde büyüyor.Bende çocuk delisiyim fakat bir türlü karar veremiyorum.İnşallah sağlıkla bebişin olur.Benimde çevredeki duyumlarıma göre üst üste sezeryan olan var fakat vücudun kendisini hemen toparlaması zor olabilir.

arkadaşımda 3.çocuğunu sezeryanla yaptı..şuan gayet iyi ama bünyeyle alakalı olabilir..sen yinede doktoruna danış önce..sevgiler

canım ben 3 sezeryan oldum 3 ve2.5 yıl arayla.yasakkelimeikinci çok zor geçmişti doktor bir daha doğurma senin için kötü olur demişti ama ben birdaha hamile kaldım.inançlarım gereği aldıramadım.doğum çok uzun sürmüş çok kan kaybetmişim rahmimim kanamasını uzun bir süre durduramamışlar.en sonunda rahmimi alacaklarmış.karar verdikleri anda kanama durmuş.ayrıca çok uzun süre narkoz altında kaldığımdan bacağımda damar tıkanması oldu.1 ay topalladım.6 ay tedavi gördüm.sezeryandan sonra hiçbirinde çekmediğim kadar acı çektim.o zamanlar ölmeyi çok istedim.doktor kordonlarmı bağladı.şimdi iyiyim ama.hiç tavsiye etmem.yinede herkeste aynı şeyler olacak değil ama riskli.benim 2.de 3.de kazara oldu.planlı yapsaydım2.yi yeni yapardım.daha 28 yaşındayım

baya gözünü korkutmuş oldum ama inan tam olarak bunları yaşadım ve bunları hissettim ama benle aynı anda başka bayanda 3.sezeryanını oldu o çok iyiydi.birazda bünye meselesi herhalde

doktorlar normal doğumla bile iki doğum arsının en az 2 yıl olması gerektiğini söylüyo...3. doğum çok rsikliymiş ben sormuştum doktoruma.

evet
benımde bünyem baya iyi heralde ıkı sezeryan arka arkaya oldum ve şükür bır sıkayetım yok amelıyat yerımde felanda sorun yok hayırlısı arkadaslar ya cesaretlı olun dunyanın en guzel seylerı ne kadar yaramz olurlarsa olsunlar onların evde olması cıvıl cıvılllar yarın buyuduklerınde kapımızı onlar çalıcak bı dusunun

Ne kadar cesursun canım ya.Ben 1.de pes ettim.İkinciye korkuyorum.Sen üçüncüden bahsediyorsun.Ne güzel...Keşke senin kadar cesur olabilsem.Gerçi korkum sadece sezeryan değil ya...Neyse....Çok sık yapılmasının iyi olmayacağını duymuştum.Sanırım biraz zaman lazımmış.3 senede az değil ama.Bir doktorla konuşsan daha akıllıca olur.

bende 5 sene diye duymuştum.tüm yazacaklarımı damlasu yazmış saolsuna.s...Allah bebişlerine bebişlerimize sağlık sıhhat versin..:Saruboceq:

sibel80 anlattıklarını duyunca baya bı korktum ama benim doktorum bıdaha yapamazsın dıye bısey demedı bır daha hamıle kalırsan dedı bebek 20 gun önceden alınır cunku idrar torbam incelmiş ondan.ay baya korktum ama dur bakem

canım evet riskli ama herkeste aynı şey ocak değil.dediğim gibi 2.de doktorum bir daha doğurmamamı söylemişti zaten.ben 2. kordonlarımı bağla demiştim bağlamadı 3. oldu.gerçi o zaman25 yaşındaydım yaşım küçük diye.yinede herşey kader kısmet dünyada rızkı olan geliyor.kaderdekide başa geliyor.allah herkese hayırlı evlatlar hayırlı yazgılar versin.adanalımısın eğer öyleysen hemşeriyiz.birde orduda yaşıyorsun herhalde.bende giresunda oturdum cok severim oraları.benim yerimede bak orayaa.s.

evet adanalıyım görev gereği orduda yaşıyoruz hemşerim.evet zaten allah kısmet eder dogurursam üçüncüyü bende kordonlarımı bağlatacam inşallah. kordon bağlatmanın bir yan etkisi oldumu sende???öyle şeylerde duyuyorumda???ya yinede dusunsene üç tane boy boy çocuk senın arkanda ne guzel demı herseyı unutturmuslardır sana inşallah

ben çalışıyorum ama yanımda annem kalıyor bana yardım edıyor şanslıyım galıba ne dersınız ondan üçüncüyü düşünüyorum galıbaaaaaaa

kordon bağlatmanın herhangi bir yan etkisini görmedim.10 ay oldu doğum yapalı.bencede sana yardım edenbirisi olduğu ve çalıştığın için istiyorsun.çalışırken ev ortamından uzaklaşıp kafan dağılıyordur.3 çocuk benim hiç aklımda yoktu.sürekli evde olup çocuk bakmaktan çok bunaldım.hepsi küçük olduğundan hep eziyetlerini görüyorum belki ilerde eğlenceli olur

X