12 haftalk bebein hareketleri hissedilebilirmi?

E

EU1

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar şuanda 11+4 haftalık hamileyim bu benim ikinci gebeliğim.ggeçen haftaki doktor kontrolünde bebeğimin ultrasonda hareket ettiğini gördük doktor teyzesi çok hareketli olucak bu çocuk dedi:))3 gündür karnımın alt kısmında bi seyirme hissediyorum bugün daha sık hissediyorum bu seyirmeyi gaz hareketini ayırt edebiliyorum ama bu karnımın altında olduğu için acaba bebek hareketlerinimi hissetmye başladım dedim yanılıyormuyum bilmiyorum yoksa başka bişeymi.cevaplar için şimdiden teşekkürler:))

kara kuzum melek kızım 28 aylık minik ufaklık 11+4 haftalık:CüvCüv:

ya benim ilk hamileliğim ama ben 12. haftamda rahim seyirmelerini hissediyordum, ama bu seyirme şeklindeydi, direk bebek hareketi denemez sanırım buna, çünkü sen de bilirsin ki, bebek seyirmeden çok daha farklı şekilde hareket ediyor, tekmeleri net oluyor ve kayması insanın içini heyecanlandırıyor, sanırım seninki de sadece rahim seyirmesidir. ilk hareketlerini yavaş yavaş 14. haftamda hissetmiştim, pıt pıtlar başlamıştı..

canım sanmıyorum onun bebek hareketleri olabileceğini çünkü ilk gebelikte 20-22 haftalar arası ikinci gebelikte ise 16.haftadan itibaren hissedilebilrmiş yani az kalmış senin bende hissetmek için can atıyorum ama daha çok var bende 12 haftalık hamileyim çünkü ama ilk gebeliğim benim.

galiba seyirme dediğiniz gibi ama bugün çok olmaya başladı korkmaya başladım artık kasılma gibi olmaya başladı pazartesi en iyisimi doktora sorayım bu durumu gerekirse tekrar usgde baktırırım bebişe iyimi diye:)

ben 9 haftalıgım ama aynı sizin dediğiniz şeyler bendede var allh allh benim ilk gebeliğim

kızlar bu hissettikleriniz bebek hareketi değil..henüz rahim duvarına vuracak kadar büyük ve güçlü değiller..usg de hareketli görünseler bile bu henüz dışarıdan hissedilmez ..ilk gebelikte 18-20 ikincide 16-18 arası küçük kıpırtılarla başlayıp birkaç hafta sonra tekmelerle devam eder..
bende ilk haftalarımda öyle olduğunu sanmama rağmen dr bu tıbben mümkün değil demişti..en kısa zamanda tekmeleri hissetmeniz dileğiyle..

canim bence de daha erken hissetmen icin ..ama merak etme,19.haftalarindan sonra yerinde durmaz...

kızlar bugün 12 haftama girdim tam ama hissediyorum net gaz ile bu çok başka bunu bi kadın ayırt edebilir .Biliyorum bebek bu bugün 2 li tarama testine gidicez bi ihtimal doktor abisi belki cinsiyet tahmini yapabilir:)

X