Hamur İşleri Mantarlı Tavuklu Krep (resimli)

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
Hazırlaması zor değil ama biraz oyalıyıcıdır. Lezzeti ise müthiştir tavsiye ederim.

3 yumurta
yarım litre süt
un
400 gram mantar
biraz tavuk eti ( bir büyük avuç kadar)
biraz kaşar rendesi
1 domates
1 soğan
tuz
kırmızı biber
köri

tavuk etininizi haşlayıp didin yağlanmış teflon tencereye mantarları ince ince kesip koyun soğanıda piyazlık doğrayıp ilave edin tuz ve kırmızı biberi ilave edip kapağını kapatın kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirin içine tavuk eti ve bol köriyi ekleyip iyice karıştırın krep hamurunu hazırlamak için yumurtalarınızı çırpın mikserle çırparak süt ve unu ileve edin ( boza kıvamında olacak) teflon tavanızı yağlayıp kızdırın krep hamurundan bir kepçe koyup tavyı sallayarak heryerine yayın arkalı önlü kreplerinizi pişirin
içine hazırladığınız içten koyup sarın yağlanmış fırın tepsisine koyun domatesi rendeleyin bir tencerede suyunu çekene kadar pişirin içine biraz kırmızı biber koyun bunuda kreplerin üstüne sürüp üstlerine biraz kaşar rendesi serpin ve fırınlayın afiyet olsun

s5000779hh5.jpg

s5000787co1.jpg

bu arada özür dilerim ama sivri biberi unutmuşum ben mantarı pişirirken içine 3 tanede sivri biber doğradım

:içelim:Ablacım harikasın.Tek kelime müthiş,çok lezzetli görünüyorcokacimcoookKrep yaparken normalde sade yani bir şey katmadan sabah kahvaltılarında yapardım.Ama bunu muhakkak deneyeceğim.Ellerine sağlık canım ablacıma.s.

çok güzel görünüyor krep yapmayı çok severim deniyeyim bakalım nasıl olacakk....

bende farklı iclerle yapıyorm bazende krep hamurunun icine koyuyorum ici öle yapıyorum ve kreplerı öle pişiyorum karısık omlet gıbı oluyor.buda cok güzel olmuş sagolun ellerınıze saglıka.s.

ben bu tarifin benzerini oktay ustanın programında görmüştüm ama o kırmızlı etle yapmıştı. ben kırmızı et yemediğim için tavuk etiyle denedim. sadece sizden değişik olarak tavukları mantarla kavurdum ve domatesi üzerine dökmeyip servis yapacağım tabağın altına kavurup bolca koydum.sosa batırılıp yensin diye. ama eminim buda harika olmuştur. ellerinize sağlık.

Beğenilerinizi Göstermek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

ayyy çok aciktim ve çok süpeeeer bişey bu tam benim ağiz tadima göre....
Deniyeceğim

Eline sağlık ablam ben bunu aynı malzemeyle kese şaklinde yapıp içine malzemeyi koyup sonrada ağzını yeşil soğan sapıyla doğrayıp sonrada üstüne çiçek demeti gibi olan kısmına kaşar rendeleyip yapıyorum oda süslü bişey oluyo ama bu daha kolay yenir heralde çok güzel gözüküyo ya olucak iş mi şimdi zayıflama karı almışken =)eline sağlık

gercekten cok harıka ve lezzetlı gozukuyor.boyle yenı tarıflerı oğrenmek cok ıyı oluyor tskler.
yanlız acemı bır aşçı olarak :))bır kac soru sormak ıstıyorum.:eek:bırıncısı korı nedır?ıkıncısı mantarların kararmaması ıcın herhangı bıse yatınızmı?ucuncusu extra olarak yanında ne yenılır?

gercekten cok harıka ve lezzetlı gozukuyor.boyle yenı tarıflerı oğrenmek cok ıyı oluyor tskler.
yanlız acemı bır aşçı olarak :))bır kac soru sormak ıstıyorum.:eek:bırıncısı korı nedır?ıkıncısı mantarların kararmaması ıcın herhangı bıse yatınızmı?ucuncusu extra olarak yanında ne yenılır?
köri bir baharattır genellikle tavuk yemeklerinde kullanılır mantarları hiçbir şeye yatırmadım
yanında çorba , salata ve zeytinyağlı bir yemek güzel olur

ben bu tarifi yaptım ve süpeeeeeeeeeeer oldu
ama ben tavuk göğsüyle değilde tavuk kıyması ile yaptım
bi tanesi bile insanı doyurmaya yetiyor
malum krep zaten un süt yumurta olduğu için doyuruyor
bi de içine harçla beraber fırınlayınca çok çok güzel oluyor
babam çok beğendi yarın tekrar yap ama bu sefer 50-60 tane yap dedi:)))))))
o kadar çok hoşuna gitmiş yani:))))

wowwwwwwwwww cok süper ve lezziz görünüyo ellerine emegine saglik,bizimle paylasdigin icinde ayrica tsk.ler
bende krep yapmayi cok severim ortasina kare seklinde kasari yerlesdirip bohca seklinde kapatirim kare görünümünü alir servis yapmadan öncede cok az sivi yagla birlikde tavada arkali önlü kizartirim kasarida eridimi yemede yaninda yat :) haffif ve lezzetli oluyo

Krebe bayılıyorummmmmmmm
ama içi çokkalın olmayacak
Seninkiler harika görünüyorrr

hımmmm... şuan işteyim çıkmama az kaldı ve çok acıktımmmmmm
eve gidip hemen yapıcamm süper görünüyooo
ellerine sağlık canım

Tarifinizi denedim az önce ve çok beğendik eşimle.

Teşekkür ediyorum

X