sütlerini donduran varmı

sgselçuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
390
0
canlarım benim göğsümde süt birikince ağrı yapıyo bende sağıp döküyorum.dökmeyede kıyamıyorum ama napıyım.süt torbası alcak kimsem yok.eczanedede yoktu.sütleri başka neyle dondurabilirim.yapanlarınız varmı.iki tane kavanoza koydum ama hem çok yer kaplıyo hemde sağlıklımı bilmiyorum.normal dolap poşetine koysak olurmu acaba

canım niye döküyosun yazık allah korusun hastalansan o dondurdugun sütlerin imdadına yetişecek.mesala antibiyotik verirse dr.bebegini emzirniceksin dedinde o zaman o sütler bebişinin karnını doyuracak annesi.internetten al canım sipariş verip eve gelen kargoya parasını veriyosun artık internetten alınıyo herşey bence öyle yap ve dökme annesi.saklama poşetleri gelene kadar vitamin kaybettirmeyen saklama kapların varsa onda sakla ben tapırveyn saklama kabına koydum çok güzel saklıyo ertuğun tabak setinide ondan aldık.çünkü lens yapılan malzemeden yapılıyo.ben bitanede nescafe kavonozuna koymuştum patlamadı evde varsa ona koy şimdilik

canım benimde cok sukur sutum bol bende buzdolap posetıne koyuyorum hasta oldugumda verırım dıye yada evde olmadıgımda esim veriyor hazır oluyor nadir durumlar icin bazende dokuyorum keske verebilecegim yada emzirebilecegim bebek olsa bosa gıtmezdi burda verebilecegim sut bankası gibi bisey olsaydı keskeee

nil canım sakla o kadar bolsa sende bol bol sakla canım ilerde içirirsin donunca bişe olmuyo 6ay saklayabiliyosun.kızlar bebeklerimiz büyüdükçe sütümüzün vitaminide bebgimize yetecek karnını doyuracak kvama geliyormuş her ay degişiyormuş yani gerçekten öyle ilk günler su gibiydi şimdi ise çok yaglı bir parmak yag oluyo koydugum sütün üzerinde.sakladımız sütleri ayda bir kere yenisiyle degiştirecekmişiz eskiyi içrip yeniyi saklıcakmışız hem içme süresini uzatıyormuş hemde süt bebegin ihtiyacına göre degiştigi için

bende poşetleyim saklıyordum,ama malesef şimdi çıkarıp veriyorum,sütüm çok azaldı....
arkadaşım hastaneye götürüyor para karşılığına,sende sorabilirsin,en azında boşa gitmez....

herhangi hastaneye gidebilirsin bence,onlar hangi hastaneler alır biliyorlar bence
Arkadaşime hastanede teklif etmişler,iki hafta küvezdeydi bebişi,o da iki hafta boyunca sütünü oraya vermişti.

bende dayımın çocuklarına veriyodum ama şimdi annesinin sütü çoğaldı gerek kalmadı.bi süt kızım bide süt oğlum var.ya bende elimle görmediğim şeyi satın alamıyorum.netten almak istemiyorum o yüzden.bi iki kere bişiler aldım netten pişman oldum.
normal poşete koysam olurmu acaba.bende sanki kıtlık var gibi dondurucuyuda yiyeceklerle bi doldurmuşumki süte yer de yok :)

canım bak ben kendim kullandım poşetleri gösteririm ,dr bi resim çekiim

internette bunlara benzer çok var,e-bebekte birkaç çeşit var istersen sitesine girip bakabilirsin
bence herhangi bir poşet olmaz.Ayrıca daha sonra,ek gıdalara geçince mamaları vs.kendi sütünle de yapabilirsin,daha sağlıklı olur normal sütten.
keşke benimde hala bol olsaydı...hep olsun diye dua ettim,ama ikinci ayda azalmaya başladı...

kleo sağol canım.baktım nettenden sipariş vermek istemedim.netten siparişlerde hep sorun yaşadım soğudum bende.markasını aldım.pazar günü almaya çalışıcam ufaklık akıllı olursa çıkıcam dışarı

rica ederim canım,ama e-bebekten korkma,onlarla bir sorun yaşamazsın.ayrıca mağazasına da gidebilirsin,gerçi nerede yaşadığını bilmiyorum ama mağazaları bulgurlu da,çok güzel büyük bir mağazaları var,herşey bulabilirsin orada.yine de sen bilirsin,istersen eczanelerde filan sor,vardır mutlaka.

bende medalanın kini kullanıyorum çok güzel pompamda aynı marka çoook memnunum

bende sütümü saklıyorum derin dondurucuda 6 ay saklanabiliyomuşş...başlarda atıyordum dr sakınn dedi.onu bulamayan bir sürü bebek var.sakla bebeğinin acil zamanlarda ihtiyacı olabilir(antibiyotik kullanman gerekebilir vs.).. lansinoh süt saklama poşetinden kullanıyorum bende..atmayın sakın arkadaşlarr...

Bende medelanın poşetlerini, aventin bardaklarını kullandım ama çok pahalı para yetiştiremiyorum. Medelanın poşetleri 20 adet, fiyatı 30 küsür, aventin bardakları 20 adet, fiyatı 50 civarı. Bende hepsiburada.com da spectra diye bir marka buldum, yorumları okudum herkes çok memnun kalmış. 30 tane var içinde ve 15 lira. Hemen sipariş ettim 2 gün içinde elime ulaştı, tavsiye ederim, kullanıyorum çok memnunum.

cam konserve kavanozları kaynatılıp kullnılamazmı .arkadaşım öyle yapıp büyütmüş bebeğini. bende kararsız kaldım.kullanan varmı.spectrada ucuzmuş gerçi.
yakında çalışmaya başlayacağım. acil süt dondurmam lazım. çok sütümde yok. gece emzirirken diğer tarafı pompalıyorum. en çok gece oluyor çünkü.

Anne Sütü Saklama İlkeleri:

Anne sütü, oda sıcaklığında (19-22°C) 10 saate kadar bekletilebilir

Buzdolabında (0-4°C) 8 güne kadar saklanabilir

Tek kapılı buzdolabınız varsa dondurucu bölümünde, 2 hafta boyunca korunabilir

Eğer iki kapılı buzdolabınız varsa anne sütü dondurucu bölümünde 3 ay saklanabilir

Ticari özellikli derin dondurucuda, sürekli -19°C’ de 6 ay ya da daha uzun süre tutulabilir

Sakladığınız sütünüz hakkında herhangi bir soru ya da endişeniz varsa atınız; bebeğinizi bu sütle beslemekten kaçınınız.

Nasıl Muhafaza Etmelisiniz?

Buzdolabına koyulmuş ya da dondurulmuş sütün korunacağı ortamın nitelikleri:

Kapakları sıkıca kapanan, sert yüzeyli plastik kaplar.

Anne sütünün korunması amacıyla tasarlanmış, dondurucuya konabilen süt poşetleri.

Sütü Nasıl Ilıtmalısınız?

Sıcak, akan su altında çözün ve/veya ısıtınız

Sütün sıcaklığını kaynama noktasına getirmeyiniz

Sıcaklığını ölçmeden önce sütü YAVAŞÇA çalkalayınız. Çalkalayarak, sütteki krema görünümündeki yağ içeriğini de homojen şekilde dağıtmış olursunuz (Depolanan sütün yağlı ve süt tabakalarını ayrışması normaldir). Anne sütünde bulunan bazı canlı bileşenlere zarar verebileceği için sütü, kuvvetli bir şekilde sallamayınız.

Isıtmak için mikrodalga fırını kullanmayınız.

Çözülmüş Süt

Eğer süt dondurulmuş ve sonrasında çözülmüş ise 24 saate kadar buzdolabında saklanabilir

Yeniden dondurucuya konulmamalıdır

Bebek doyduktan sonra biberonda kalan sütün saklanarak bir sonraki öğüne bırakılmasının güvenli olup olmadığı bilinmemektedir

Dondurduğunuz Sütünüz Bozuldu mu?

Çok nadir olarak, bazı anneler, büyük bir özenle sağdıkları ve sonraki kullanım için dondurdukları sütlerinin bozulduğuna, üzülerek tanık olmuşlardır

Medelanınki gercekten pahalı..Ben de sütüm sagıp spectra kullanıyorum..Hem cok daha ucuz hemde saglıklı bir urun saklamak icin..kesinlikle atmayın kızlar..ben antibiyotik kullandım gecen hafta bogazlarım iltihaplanmıstı..5 gun boyunca sütümü sagıp çöpe attım ilaçlı diye..ama ogluma yetecek kadar depolamışım iyikide..icim cok rahattı..simdi gene depoladım..şiddetle tavsiye ediyorum bunu..Başıma geldi de söylüyorum..

bende alıcam akşam baktım hoşuma gitti daha önce medelanınkini almıştım şimdi bende spectra alcam tavsiye eden arkadaşlar çok sagolun

kızlar spectra marka poşetine netten baktımda şu açıklama yazıyodu
Anne Sütü, 25 Derece'ye kadar olan Oda Sıcaklığında 4 Saate kadar, Buzdolabı'nda 72 Saat, Derin Dondurucu da ise 2 Aya kadar bozulmadan saklanabilir
diğer markalarda 6 ay derken benda 2 ay diyo.neden acaba.fazla steril değilmiki yada 2 aydan sonra bozasın sütleri

X