elevit pronatal kullanan varmı lütfen sorucaklarım var bana cevap yazın

C

CZC

Ziyaretçi
selamlar arkadaşlar ben bugün dr.a gittim bebiş için bana hamiş olmadığım halde elevit pronatal diye bir ilaç verdi acaba bu gebeliğimi sağlıyor neden verildi sizce?

canım bu bir multivitamin hapı..
hamile kalmadan önce folik asit başlattırır doktorlar ki düşük tehlikesini bir nebze azaltsın diye.
senin doktorunda önlem olarak tüm vitaminlerin içinde olduğu bir ilacı vermiş..

ben şu an hamileyim, bu ilacı kullanıyorum... hamilelikten önce kullanmıyordum ama...

banada dr dusuklerimden dolayi hamilelik oncesi vermisti eleviti.Arkadasinda dedigi bu gibi bu tur durumlardaki anne adaylarina veriliyor.

hamileleikten önce veriliyormu bilmiyorum ama banada hamileliğimin 3 ayından sonra elevit verdi.ilk aylar folik asit kullandım sadece.

canım ben elevit kullandım ama hamileyken dr verdi arkadaşların dediği gibi bu bir multivitamin aslında hamile kalmadan 3ay önce herkesin folikasite başlaması gerekiyor ama ben hamileliği planlamadığım için başlamamıştım öğrenir öğrenmez hemen gidip eczaneden folık asit almıştım 3. ayımda falan doktor elevite başlattı çok stresli geçmişti hamileliğim vitamin takviyesi yapmıştı elevit iyibir vitamin ilacıdır düşük tehlikesi yaşamıyasın ve bebek ve sen gerekli bütün vitaminleri alasınız diye vermiştir
allah inşallah sağlıklı bir bebek nasip eder sizede bize hamilelik haberinizi verirsiniz dualarım seninle ve tüm anne olmak isteyenlerle ....

merhaba kıslar.benımde doktorum ılk gıttıgımde hemen elevıt verdı.
ben hamıle kalmadan once folık plus kullanıyordum.
burdan arastırdıgıma gore cogu kısı elevıte 3.ayından sonra gecmıs.tedırgın oldum.
acaba folık plusa devam etmek mı gerekıyor yoksa elevıt mı ıcmelıyım?
bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım.

kıslar kımsecıkler yokmu elevıt kullanan?

canım ben dr a ilk gittiğimde hamile kaldığımda hemen elevit verdi kullan dedi o zamandan beri kullanıyorum ben
ama bi arkadaşın yazısını okudum kilo aldırıyo filan die sen kilo aldın mı ya ben sürekli kilo alıyorum çok yiyen bi insanda diilim uffff şişko olmaktan korkuyorum yaaaaa

Sevgili Rosem
benim hamileligim sürpriz oldu ben hic folik asit kullanmadim hamileligimi ögrendigimde 9 haftalik hamileydim bana doktor hemen eleviti verdi elevitin icinde bütün vitaminler mevcut zannedersem folik asitte
ama sen yine de doktoruna danistiktan sonra kullanmaya baslayabilirsin canim

[/B]
Sevgili Rosem
benim hamileligim sürpriz oldu ben hic folik asit kullanmadim hamileligimi ögrendigimde 9 haftalik hamileydim bana doktor hemen eleviti verdi elevitin icinde bütün vitaminler mevcut zannedersem folik asitte
ama sen yine de doktoruna danistiktan sonra kullanmaya baslayabilirsin canim
canım zaten bana doktorum elevıtı verdı ama ben hemen kullanmakta tedırgın oldum..

Elevit vitamin ilacıdır, kullanmaktan bir sorun çıkmaz.Günde 1 tane içiyorum bende.Hamileliğin ilk 3 ayında bana folic plus verdi drum. 3.aydan sonra elevit ve ferro verdi.Rutin olarak her gebeye veriyormuş.Ben de ilaç kilo yapmadı.

canim ozaman doktorun verdiyse kullanman gerektigi icindir
eger aklinda süphe varsa doktorunu arayipta sorabilirsin
bence hemen kullansan bi sakincasi olmaz bende 2 aylikken basladim 8 aylik oldu hala kullaniyorum

bende elevit kullanıyorum,ilk öğrendiğimden beri,hatta gebe kalmadan önce başlamak gerekiyormuş,vücudu gebeliğe hazırlamak için,bende hiç kilo yapmadı ilaç,içinde tüm vitaminler,mineraller var.

canım ben dr a ilk gittiğimde hamile kaldığımda hemen elevit verdi kullan dedi o zamandan beri kullanıyorum ben
ama bi arkadaşın yazısını okudum kilo aldırıyo filan die sen kilo aldın mı ya ben sürekli kilo alıyorum çok yiyen bi insanda diilim uffff şişko olmaktan korkuyorum yaaaaa

canım ben suan maalesef hamiş değilim ama dr. 2 ay önce verdi kullanıyorum 3 kılo aldım aldırıyo

Bugün doktorum bana da verdi 5 hafta 3 günlük hamişim.Elevit pronatal,aspirin verdi folik asitim vardı onuda bitene kadra iç dedi....

bende kullandım dktrm banada verdı ama normalde çok zayıfımdır 2 3 kutu bıtırdım ama kılo almaya basladım ınanılmaz derecede acıktırıyor benı ve bıraktım 4 5 ay dırda ıçmiyorum

bende hamileligimin ilk üc ayi folik plus kullandim, daha sonra doktorum elevit yazdigi icin onu kullanmaya devam ettim, ayrica kan degerlerim düsük oldugu icin bir ferrum fort yazdi onuda kullaniyorum simdi, ha birde gaviscon :) bütün gün ilac aliyorum anlayacaginiz
ama bende asiri kilo yapmadi zaten bu hamileligimde simdiye kadar sadece 6 kilo aldim. Bu arada ben 33 haftalik hamileyim..

Arkadaşlar öncelikle elevit ilaç değil multivitamin desteği üzerinde de reçetesiz satılır yazıyor ayrıca prospektüsündede altını çizerek gebelik öncesinde , ilk trimester de, ikinci trimesterde, üçüncü trimesterde ve emzirme döneminde kullanılabileceği ve ne işe yaradığı anlatılıyor. Zaten ben anlamıyorum doktorun önerdiği bişeyi doktora sormak yerine kendi aramızda tartıştığımızı

biz aramizda yararini veya zararini tartismiyoruz arkadasim.

Bir arkadas kilo aldiridigini söyledigi icin yorum yazdim bende...

X