içerde çiğ köfte yiyorlar ama ben hamileyim

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
ha hamişler ben toksoplazma gçirmişim ve eşim ablamlara çiğ köfte yapıyyorlar ve benim canım çok çekti.yesem olur mu?ya bu enfeksiyonu önceden kapmış olsan bile yeniden geçirebiliyor musun.?of mis gibi koktu.sizce yesem mi?:1shok:

Canım hamilelikte çiğ etten oluşan yiyecekler yemek sakıncalı keşke söyleseydinde sana etsiz yapsalardı bence yeme derim

ben yedim valla hatta şuanda canım çok çekiyor eşimi aradım gelirken getirecek sağolsun.
bir lokma ye bence canın çekmiş. ama yinede se bilirsin tabi

keşke baştan söleseydin de sana etsiz yapsalardı ben de çok severim çiköfteyi ama etsizinii

ayyy içeriye gitmiyorum bir çılgınlık eder yerim diye...birinci hamileliğim de yemiştim ve bebeği kaybedence ondan oldu diye kendimi çok suçlamıştım.sonra test sonuçlarına göre çiğ etten olmamış.ya ben çok severim çiğ köfteyi.birde bebiş kız temelli canım eşkili acılı şeyler istiyor eşim benim için 9 ay yapmayacaktı ama 5 ay anca dayandılar.doğumu yapınca bir çiğ köfte yiyeceğim bir de ardından sıgara yakacağım.

Valla arkadaşım ben 2 kez yedim. Hemde öyle tadımlık değil, tabak dolusu yemiştim... Bir iki taneden bişey olmaz galiba, ama seni bilemicem... çünkü sen toksoplazma geçirmişsin...

yeme canım..
bebeğini tehlikeye atma...
bir çiğ köfte için risk almaya değmez Allah korusun:Saruboceq:

canım çiğ et tüketmemen gerekiyor benimde canım çok çekiyor ama ben etsiz alıyorum çok daha lezzetli geldi bana.bence de yeme yani..

toxoplazma geçirdiysen yiyebilirsin , hastalığı geçirmemiş olanların kesinlikle yememesi gerekiyor..

Ben olsam yemezdim her ne kadar nefsimle zor mücadele etsemde atmazdim bebegimi riske.

ama esinize cok kizdim bu ne düsüncelsizlik canim,hemde sizin cig köfteyi sevdiginizi bile bile

cok ayip etmisler..

.doğumu yapınca bir çiğ köfte yiyeceğim bir de ardından sıgara yakacağım.

Çiğ köfte için bir şey diyemeyeceğim en azında 1 tane ye nefsini körletmek içn ama o sigara yakacağım ne oluyor:1shok: canım doğumdan sonra da bebeğin senden beslenecek 1 tane diye başlarsın sonra ipin ucu kaçar.sakın bıraktıysan tekrar içme .Sağlıcakla al bebeğini kucağına......

evet kızlar yemedim hem de sizin sayenizde bir tane bile...kk ye takıldım.onlarda hepsini silip süpürdüler o arada.riske atmaya gerek yok evet ama zor oldu.eşim de hiç yapmak istemiyorlardı ama misafirler o hamile bizde mihamileyiz dediler ve yapıldı işte.ben de yarın güzel bir kısır yapcam çok teşekkürler...

evet kızlar yemedim hem de sizin sayenizde bir tane bile...kk ye takıldım.onlarda hepsini silip süpürdüler o arada.riske atmaya gerek yok evet ama zor oldu.eşim de hiç yapmak istemiyorlardı ama misafirler o hamile bizde mihamileyiz dediler ve yapıldı işte.ben de yarın güzel bir kısır yapcam çok teşekkürler...

Canım etli çiğ köfte normalde bile çok zararlı .Şimdi etsiz çiğ köfte satan marka yerler var .Hele bir marka var ki harika çiğ köfte yapıyor .Son derece hijyenik ve çok lezzetli .Biz müdavimi olduk ,canın çok çekerse aklında bulunsun .ŞenizŞeniz

kızlar ben hamile olduğumu öğrendiğim zamanlarda çok yemiştim hatta fazla abartmıştım haftada 2-3defa yiyiyordum canım çok istiyordu bu hastalığı geçirmedim ama risklioluyormu ilk defa böyle bir şey duydum

valla kizlar ben bu cig koftenin zararli oldugunu ogrenmeden once yemistim..canim cekmisti iki alyik hamileyken bir arkadasim yapti saolsun doyana kadar yemistim Allah tan kizima bisey olmadi...dikkat edin neolur ben bilmiyordum yedim,bilsem yemezdim....

kızlar ben hamile olduğumu öğrendiğim zamanlarda çok yemiştim hatta fazla abartmıştım haftada 2-3defa yiyiyordum canım çok istiyordu bu hastalığı geçirmedim ama risklioluyormu ilk defa böyle bir şey duydum

istersen bir toksoplazma testi yaptır.orda önce mi geçirdin şimdi mi geçiriyorsun hiç mi geçirmedin belli olur eğer şimdi geçirmiyorsan bir problem olmaz.devlette de özelde de yapıyorlar:1hug:

Ben eskiden çiğ köfteyi çiğ olduğu için tavada kızartarak yerdim.
En azından hevesini alırdı.Tabi sen şimdiye çoktan yemişsen yemişsindir :)) Konuyu dün akşam açtığına göre.Yine de bundan sonra çok sevenler ya etsiz yemeyi yada kızartarak yemeyi tercih edebilirler.

Misafirlerinizde o hamileyse biz de mi hamileyiz mi dediler !!! Walla ne arkadaşların warmış pes dedim.
Gözlerim açık kaldı.

X