emziğe nasıl alıştırdınız?

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
142
41
kızımı emziğe alıştırmaya çalışıyorum.yumruğunu cuk cuk emiyor ama emziği verdiğimde iki üç çekiyor sonra ağzından kayıyo emzik pırrrtt çıkıyor aranıyor tekrar tekrar veriyorum yine aynı en çok emdiğii bi kaç dakkadır sonra çıkıyor emzik ağzından.sizler nasıl alıştırdınız ilk veridğinizde direk emdimi yoksa sizde sürekli tekrar vererekmi alıştırdınız.

yaaa sorma benimkide aynı büyük bi zevkle elini emiyo emziğe gelince
birazcık emip sonra diliyle fırlatıyo
bi türlü tutturamadım
bende merak ediyorum bu konuyu genciza senin gibi

ben chicco nun emzigini almistim tutamadi .. sonra nuk aldim hic birakmadi..
yani diecegim ..bir markada takilip kalmayin .. onu tutmuyosa baska alin kizlar

bende aventinkini almıştım tutmuo diliyle iktirio şimdi başka marka deneyeceğim belki tutar gerçi gece uyurken vermek istemiyorum çünkü ege düşünce emzik hemen uyanıyo habire emzik vermek istemiyorum arada tutuo emziği ama canı istemedimi hiç almıo kereta damaklı alıcam bide bakalım belki onu alır....

bende hep degistirdim bi suru emzik aldim ama tutmadi bakalim iki tane yeni aldim mikroplarini yani kaynar suya attikdan sonra denicem insallah bu ise yarar
ellerinie hapur supur emiyor yaws

canım ilk 2 ay bende vermedim sonra baktımki olmuyor...nukun damaklı modelinden almıstım ben...arada pekmeze batırarak verdim, suya batırdım verdim...o attı ben verdim...sonra alıştı emiyor ama sürekli agzında kalmıyor...dustukce tekrar veriyorum...

ben 15 gunlukken verdım cadaloz hemen aldı valla tek kurtarıcım

emziğe ilk alıştırırken nuk marka damaklı emzik kullanmanızı tavsiye ederim. chicco ile başlayanlar hayal kırıklığına uğruyor.umarım tez zamanda alır.

bende daha hastanede 2. gün verdim :)))
hemen aldı ..ve en büyük kurtarıcım..
bende kesinlikle damaklı tavsiye ederim..
nuk kesinlikle iyi bir seçim benim oğluşumun favorisi...

canım ilk 2 ay bende vermedim sonra baktımki olmuyor...nukun damaklı modelinden almıstım ben...arada pekmeze batırarak verdim, suya batırdım verdim...o attı ben verdim...sonra alıştı emiyor ama sürekli agzında kalmıyor...dustukce tekrar veriyorum...

benimde annem küçükken lokuma bandırırmış..
lokum tozu bitene kadar emer atarmışım :)))

bende ilk chicconun yeni doğan emziğini vermiştim ama almadı sonra wee denedim oda aynı şekilde şimdide nuk alayım bakayım.inat ettim alıştırıcam.böyle olmuyor ellerini eme eme üstünü başını ıslatıp duruyor.

ezgibo senin takvim basa dönmüs :)))))))))
gecen yil bu zamanlar senin bebegin 5 günlükmüs eheueheue

kızlar bende cok zor alıştırdım bir çok iyi markadan sonra nuk ta karar kıldık ama 4 ay uğraştım reçele batırdım ısrar ettim başardım

kızlar kompostaya batırıp yada şekerli suya emziği öle verin bebeğin ağzına sonra bakın nasık cokcok yapışıyo emziğeee:)

kızlarr benim oğlumda almıyor alıştırmam lazım bana yardımcı olur....bende marka değiştireyim o halde..

valla ben oğluma ılk doğduğu günler uyutacağı zaman verdım aldıı. oğlum normalde emmıyor sadece uyuyacağı zaman mutlarka onu ıstıyor emerken uyumuyor ...emıyor uyuyacağı zaman süt gelınce kızıyor ..çekıyor süt gelıyor dıye ağlıyo emzığı verınce susup uyuyor uykuya daldıktan bellı bır sure sonra bırakıyor bazen bırakmıyor..öyle uyuyor..ama elını ağzınden çekmesı için alıştırmak ıstıyorsanız boşuna benım oğlum uyanıkken elını çok götürüyor ağzına kol kısımlarını diş etlerı kaşınıyor heralde emzıği verıyorum hemen atıyor.emzığe alışkınolsada eller ağza gıdıyor yanııı..

ben deçok uğraştım emziğe alıştırmak için.memeyi verdikten sonra hemen arkasından emziği verdim.gerçi bazen yine atabiliyor ağzından emziği.ama elimle tutuyorum.epey bir beklemek zorunda kalıyorum öyleceyerimseniben

biz de nuk la alıştık 1,5 aylık falan dı ...sonra değiştirelim dedik 1 ay kullanınca aventi önerdi dr. ve eczacılar..ama aventi almadı ...şimdi tekrar nuk aldık damaklı 2 numara sanırım...nuku seviyor .

X