süt alerjisi

Gkcn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
1.720
14
oğluma inek sütünden yaptığım yoğurdu yedirdim ve ağznın etrafında yani yoğurdun değdiği yerlerde kızarıklıklar oldu.araştırdım süt alerjisi olabilirmiş.sizler böyle bişeyle karşılaştınız mı?bilgisi olan var mı?

benim kızımda da çevremde duyduğum hemen hemen herkeste de aynı problem var..belli bir zamandan sonra geçiyor...yapacak bi şey yok yoğurdu da kesecek halimiz yokya....

kızımdada aynı sorun var süt alerjisi dr akşam yemesi için prinçli kaşık maması yedirmemi solemişti onu yedirdiğimde yanakları hatta alnı gozu kıpkırmızı oldu kabar kabar tekrar dr goturdugumde 1 yaşına kadar yedirmemem gerektiğini inek sütüne alerjisi oldugunu soledi doğal olarak yogurtta yediremiyrm

ozaman yoğurdu devam mamasıyla yapmaktan başka çare kalmadı.muhallebisine de devam maması koycaz artık.mama da bana pek sağlıklı gelmiyor ama neyse.

gokcenyıl devam maması nedir ne ile yapılır ayrıca muhallebi nasıl yapılıyr gece yatırırken ne yedircem diye duşunuyrdum aç olunca çok sık uyanıyr

yoğurdu nasıl bir kaşıkla yedirdin..metal kaşık çocuklarda alerji yapıp kızarıklığa neden oluyor...

canım ben silikon kaşıkla yedirdiğim halde oldu ama birkaç gündür olmuyor alışmış olabilir

silikon mama kaşıklarından kullanıyorum.wee ninkilerden.sütle yaptığım muhallebi de ağzının etrafında kızarıklık yaptı.belki 1-2 ay beklyip tekrar denerim. .büyüdükçe geçiyormuş bu süt alerji.

she07 devam maması bildiğin hazır mamaların 2-3 numara olanları.veya pınarın devam sütü de var.ilk adım. muhallebi yapmak için 1 çay bardağı su ile 1 tatlı kaşığı pirinç ununu pişiriyorsun hafif koyulaşınca.ocaktan alıp içine 3 tatlı kaşığı devam maması koyuyorsun. VEYA 1 çay bardağının yarısı su yarısı inek sütü olacak şekilde pirinç unuyla pişirip yedirebilirsn.

bugün doktora gittim.başka şeylerin içinde de dene inek sütünü dedi.mesala muhallebi.veya direk ver biraz yine aynı şey olursa.1 ay bekleyip tekrar dene.ve bana haber ver dedi.bakalım denicez artık.inşallah belli süre sonra geçer.

mertede sanırım yoğurt dokunuyor geceleri gazdan sıkıntıdan uyuyamıyor..tek şüphem yoğurt bi kaç gün ara vericem bakalım fark edecekmi?

olabilir bi dene bakalım.inek sütüyle yapılan yoğurt kabızlık veya ishal yada gaz sorunu yapabiliyormuş.ben ara ara deniyorum yoğurdu.biraz kızarıklıklar azaldı gibi.

Arkadaslar aradan yillar gecmis, cocuklarinizin alerjileri gectimi cok merak ediyorum neolur cevap yazin benim bebegimin de alerjisi var..

Benim kızımında ağız kenarında yoğurt yedirdikten sonra kızarıklıklar oluyor. Bende kaşıktan mı acaba dedim ama yok değil. Sadece kızarıklıkla kalacaksa aslında çokta takmam ama başka bir sıkıntı yaratır mı acaba? bu sorunu yaşayan anneler paylaşalım lütfen

ben de anneanneyim,torunuma bakıyorum.7 ay bitecek.
inek ve keçi sütü torunuma da dokundu,yoğurt yaptım o da dokundu.
şimdi kahvaltıda anne sütü ile yumurta sarısı,pekmez,keçi peyniri hipp bebe bisüvisi
verdik hepsinde ağzını kenarı gıdısı kızardı.bugün annesi sadece bisküviyi
anne sütünün içinde vermiş yine kızarmış
metal kaşıkla vermiş ondan mı acaba?

X