bacak krampları

ESRAXE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
551
27
merhaba arkadaşlar:ecrin_bebek:
benim bu aralar çok sıkıntım var,son bir haftadır geceleri uyurken birden sol bacağım (baldır kısmım) kasılıyor,taş gibi oluyor,eşim ayağımı ve parmaklarımı geriye çekerek açıyor kasılmayı,insanın canına okuyor vallaha,korkudan uyuyamıyorum ilk defa bu gece olmadı ama şu an bile orda hafif baskı var,ben burdayım diyor yani,bi tanıdık magnezyum eksikliği olabilir dedi ama doktora sormak lazım,sizdede oluyormu veya olmaması için ne önlemler alıyorsunuz:bbo:

canım magnezyum eksikliğinden yaşanıyor bu tür kramplar, doktoruna danışıp magnezyum alırsın, öok iyi geliyor, şimdiden geçmiş olsun, allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

magnezyum veriyor doktor..
muz filan ye der sana büyükler hiç bir etkisi yok.
bence doktorunu ara ve magnezyumu al canım..
benim erken başlamıştı kramplarım..erkenden de aldım..
zaten toz.suya döküyorsun.sandoz gibi..

canım biz bayadır magnezyum takviyesi alıoruz,sen atladın herhalde orayı..ihmal etme..hatta ben kalsiyum da alıorum gün aşırı..ilaç boll:))

canım biz bayadır magnezyum takviyesi alıoruz,sen atladın herhalde orayı..ihmal etme..hatta ben kalsiyum da alıorum gün aşırı..ilaç boll:))

inanna bilmiyorum vallaha hiç memnun değilim doktorumdan,medicana da aysun güney'e gidiyorum,kadın sanki hayrına bakıyo.sinir ediyo beni,kasımın 1. de yine gitmem lazım başka doktor bakıyorum zaten,inşallah bulurum, kadınla randevu dışında hiçbir şekilde konuşamıyorum,telefonda daha hiç konuşmadık,ya kapalı yada açmıyor,hastaneyi arıyorum ondada asistanı soruyo buyrun ben yardımcı olayım diye,böyle saçmalık duydunuzmu,
siz nezamandan beri içiyorsunuz magnezyumu

inanna bilmiyorum vallaha hiç memnun değilim doktorumdan,medicana da aysun güney'e gidiyorum,kadın sanki hayrına bakıyo.sinir ediyo beni,kasımın 1. de yine gitmem lazım başka doktor bakıyorum zaten,inşallah bulurum, kadınla randevu dışında hiçbir şekilde konuşamıyorum,telefonda daha hiç konuşmadık,ya kapalı yada açmıyor,hastaneyi arıyorum ondada asistanı soruyo buyrun ben yardımcı olayım diye,böyle saçmalık duydunuzmu,
siz nezamandan beri içiyorsunuz magnezyumu

al benden de o kadar canım ..benim doktoru ararsın asistanı konuşur,randevu isteğine borç istiomuşum gibi yaklaşıolar!!bana da kendi bişi vermedi ben sordum bu bu bu nasıl olcak die şu ilaçlar var,hangisini kullanayım die anca öle verdi..sen de hep elinde soru kağıtlarıyla git başkasını bulana kadar bence..ama hemen herkes kullanıo ,doktor kontrolünde..ben 5 haftadır kullanıorum yaklaşık..

Benim bacağımda uyuşma çok oluyor, kramplar arada bir giriyor... Kramplar için magnezyum kullandım... Şimdide uyuşmalar ve karıncalanamalar için kalsiyum kullanıyorum.... Çok sinirim bozuluyor bu uyuşmalara.. Uyumakta zorluk çekiyorum...

Doktoruna söyle magnezyum yazsın sana...

al işte sende benim gibisin.tahmin ediyorum kesin doktorun kadındır,doğrumu inanna,
ben yarın solgar'ın magnezyumunu alıcam napiyim,bir an önce başlamam lazım,iyiki açmışım konuyu,bir haftadır çekiyorum bu eziyeti,
bu arada inanna bende kastamonuluyum:lepi:

canım doktor çok önemli.
bence kendine gittiğinde ilgisizliğinden memnun olmadığını ve değiştireceğini söyle.
çok daha iyi doktorlar vardır eminimki.
ben doktoruma her aradığımda ulaşırım.
kapalıysa mesaj atarım o beni arar..
magnezyumuda alıp içebilirsin bak nasıl iyi gelecek..
balık hapı var.marin cap diye.omega 3 içerikli.onuda al iç canım.

canım doktor çok önemli.
bence kendine gittiğinde ilgisizliğinden memnun olmadığını ve değiştireceğini söyle.
çok daha iyi doktorlar vardır eminimki.
ben doktoruma her aradığımda ulaşırım.
kapalıysa mesaj atarım o beni arar..
magnezyumuda alıp içebilirsin bak nasıl iyi gelecek..
balık hapı var.marin cap diye.omega 3 içerikli.onuda al iç canım.

şimdi bi doktor var ona gidicem sarubocep,medicalpark ta, bi tanıdık önermişti bana uzak diye gitmiyordum şimdi bi ona gideyim diyorum,inşallah memnun kalırım.bu arada ben şuan sadece elevit ve demir hapı(çiğnenenden) kullanıyorum,başkada bişey vermedi bana,iki hap kullanıyorum:kızgın:

dun gece benim de ayagimda oldu bu kramp...cok ktuydu ayagimi oynatamadim bir sure oyle kaldi...magnezyumdan baska ek olarak ne yapabiliriz bilen var mi??

kızlar hamilelikte kramp çok oluyor özelliklede gece uyurken ve tabii eşlerimize ovdurmak aklımıza gelen tek çözümdür ben hamile iken birinden şöyle duymuştum kramp girdiğinde hemen ayağa kalkman ve yere basmak iyi geliyor denmişti denemiştim ve gerçekten hemen acısı gidiyor öbür türlü ovmak vs. ertesi gün bile sızlıyor kramp yeri umarım işinize yarar, hepinize sağlıklı doğumlar dilerim.

benim son 2 haftadır sıkça oluyor.benim dr.umda bol süt ve peynir arada yürüyüşler dedi .yarın yanına gidicem bu magnezyum hapını bende sorayım kendisine gerçi demir hapına ilaveten bi ilaç daha söyledi ama aklımda kalmadı yarın sorup yazmadıysada yazdıyaım bari.sağolasınız kızlar.

kızlar hamilelikte kramp çok oluyor özelliklede gece uyurken ve tabii eşlerimize ovdurmak aklımıza gelen tek çözümdür ben hamile iken birinden şöyle duymuştum kramp girdiğinde hemen ayağa kalkman ve yere basmak iyi geliyor denmişti denemiştim ve gerçekten hemen acısı gidiyor öbür türlü ovmak vs. ertesi gün bile sızlıyor kramp yeri umarım işinize yarar, hepinize sağlıklı doğumlar dilerim.

canim ben kramp girince zaten hemen kalktim evin icinde dolastim ama baya surdu yarim saat falan gecmedi...anne olmak hic de kolay degilmis...:1no2:

benımde dunden berı bacak agrım ve arada bır gıren kramplarım var.
bazen yurumekte zorlanıyorum.senağlama
magnezyumda ıcıyorum acaba baska ne yapmak lazım bacak agrısı ve kramplar ıcın?:çok üzgünüm:

Benim de erken dönemde başladı kramplarım , ve yürürken aniden kalçam tutuluyordu , magnezyum kullanıyorum eskisine göre daha iyiyim ama gün içerisinde ayakta çok kaldığımda gece yine oluyor . ama kısa süreli .

kızlar bende 5 ayı bitirdim.. birkaç gündür bendede oluyor,kalsiyum magnezyum eksikliğinden kaynaklandığını öğrendim..
eğerki bacağınıza kramp girerse eşininzin yardımıyla yavaşça ayapa kalkın ve hafifçe adımlar atın hemen düzeliyorrr..aklınızda bulunsun
ben hep öyle yapıyorum kesinlikle faydalı bir çözüm

bende uzun zamandır var özellikle gece yattıgımda artıyor yatakta dönmemi engelliyor dün gece ayaga kalkmayı denediğimde geçti magnezyum içiyorum 19 haftadan beri

Kramp girdiği anda ayağa kalkıp yürümek etkili bir yöntem

kızlar bende 5 ayı bitirdim.. birkaç gündür bendede oluyor,kalsiyum magnezyum eksikliğinden kaynaklandığını öğrendim..
eğerki bacağınıza kramp girerse eşininzin yardımıyla yavaşça ayapa kalkın ve hafifçe adımlar atın hemen düzeliyorrr..aklınızda bulunsun
ben hep öyle yapıyorum kesinlikle faydalı bir çözüm

bende uzun zamandır var özellikle gece yattıgımda artıyor yatakta dönmemi engelliyor dün gece ayaga kalkmayı denediğimde geçti magnezyum içiyorum 19 haftadan beri
magnezyum bende ıcıyorum ama yınede kramplar oluyor.
bırde kramp geldıgınde ayaga kalkıp yavas yavas yuruyeyım barı.

X