Bebeğimin çok gazı var. Fikirlerinize ihtiyacım var.

themis

Herşey çok güzel olacak
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
388
7
44
Merhabalar.
1 ay 1 günlük kızımın çok gazı oluyor. Ama ağızdan çıkartılan gaz değil. Sürekli alttan gaz çıkartıyor. Üşüttü desem kokusu da yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Çok zor uyuyor ve gaz çıkartma isteğinden dolayı sürekli uykusundan uyanıyor. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ne yapmam lazım sizce ???

Merhabalar.
1 ay 1 günlük kızımın çok gazı oluyor. Ama ağızdan çıkartılan gaz değil. Sürekli alttan gaz çıkartıyor. Üşüttü desem kokusu da yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Çok zor uyuyor ve gaz çıkartma isteğinden dolayı sürekli uykusundan uyanıyor. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ne yapmam lazım sizce ???

neo baby diye gaz ilacı war bze çok ii geldi tammen bitkisel eczanelerde satılıyor satılıo:ecrin_bebek:

Merhabalar.

ah canım ya aynı dertten muzdaribim minik kuzum bir türlü uyuyamıyor uyusada hemen uyuyor kendini sıka sıka top şekline geliyo çok kasılıyo doktor metsil verdi ama hiç faydası olmuyor tavsiye bekliyorummmmmmmmmmm

arkadaşım benimde kızım öyleydi.metsil tarzında tüm ilaçları kullandım fayda etmedi.en son nurse harways adında ithal bir ilaç verdim çocuk kendine geldi rahat rahat uyudu.tavsiye ederim

aynı dertten muzdaribim sanırım.üstelik kakasını da yapamıyo.bügün 1 kez yaptı.metsil işe yaramadı.zinko verdi şimdi bakalım işe yarayacak mı

Öncelikle her emzirmeden sonra ağızdan gazını mutlaka çıkarmaya çalışın karnına inmeden...(Dik pozisyonda yada yüzüstü yatırıp sırtını sıvazlayarak)

Yine her emzirmeden sonra gazı çıksa bile en az bi 5-10 dk dik pozisyonda tutmalıki yediklerini iyice sindirsin daha fazla gaz olmasın (doktorlar yarım saat diyo ama)

Damla olarak Sab simplex kullandım çok olmasada faydasını gördüm...

Düzenli olarak rezene çayı içirdim...

Bazı günler kendim rezene-anason-oğul otunu kaynatıp içtim

Yediklerime özellikle dikkat ettim ...Mercimek-bulgur.pişmemiş soğan-baklagiller-yaş sebzeler-çikolata-çay vede sütten tamamen uzak durdum....

Yemeklerime bir maktar kimyon koydum gazı aldığı için....

Hepsinden en önemlisi gazı için kıvrana kıvrana ağladığında ılıtılmış zeytinyağını karnına sürüp saç kurutma makinasını tuttum karnı ısınıp yumuşasın diye....Sonrasında kolayca uykuya daldığını ve gazını daha kolay çıkardığını farkettim....

Daha başka aklıma gelirse yazarım arkadaşlar şimdilik yaptıklarım bunlar...Hepinize gazsız günler dilerim...

evet bende metsil kullanıyorum ama bi faydası yok gibi.
Bırt bırt gaz çıkarıyor kızım. Ama çıkarana kadar da iki büklüm oluyor, suratı kıpkırmızı kesiliyor. Teşekkürler kızlar verdiğiniz bilgiler için. Deneyeyim bakalım.

kızlar edklerimize çok dikkat etmeiz lazım pırasa ve taze fasulye kızımıçok ağlattı test ettim onayladım şimdi hergün 2 fican rezene içiyorum kendimi sıcak tutmaya çaılışıyorum ki kızıma da gaz olmasın Allah hepimizin yardımcısı olsun

ahh kızlar ahh yarama parmak bastınız.benim bebeğimde çooook gazlı bi bebek.15. gününden itibaren gaz sancısı çekiyor yavrum.denemediğim yöntem denemediğim ilaç kalmadı nerdeyse.bitkisel çaylar,muskat,metsil,zinco,colinox ve çok umutlu olduğum nurse harveys te bi işe yaramadı.masajlar sıcak su torbalarıda bi işe yaramadı.3 aydan sonra geçer dediler ama halen geçmiş değil.biraz azaldı sadece ama hala kızım sabahları ıkınarak uyanıyor,gecede hep uykusu bölünüyor ıkınmaktan.artık hiç bi laç kullanmıyorum çünkü anladımki hiçbiri bi işe yaramıyor tek çözüm beklemek elbet bir gün geçecek.bunları yazarken bile kızım yanımda ıkınmaktan kıpkırmızı oldu:KK43:(

yağmur arkadaşımız çok güzel anlatmış bende onları uyguluyorum ilaç kullanmıyorum.en çokta yedigim bütün yemeklere kendi tabagıma kimyon koyuyorum gazı alıyor bence ki bakliyat tüketiyorum şimdilik gazı olmadı oğluşumun.birde bebek yagıyla masaj yapıyorum ve sıcak su torbası gezdiriyorum ayaklarına karnına.yegenimde de kolik vardı ablamda sıcak suya oturtuyordu o da sadece ondan fayda görmüştü.

arkadaşlar bende aynı dertten çok çektim şimdi 2.bebeğimi bekliyorum o yüzden bayağı bir araştırmaya girdim bu konuda.büyük kızımda nurse harways kullanmıştım çok fayda etmişti.geçenler de bir doktor tavsiyesi duydum sizinle paylaşmak istedim.bebeğinizi emzirmeden önce çay kaşığı ile maden suyu vermek çok fayda sağlıyormuş.

Merhabalar.

bir mucize KİMYON.hem sütü arttırıyor hem anne sütündeki gazı çözüyor.ama her yemekten sonra mutlaka 3 öğün alınmalı.yemekten 5 dk.sonra yarım çay kaşığı kimyonu suyla yutun.öyle zıcık yemeğe koymakla olmuyor. gaz ilaçları bebekte sindirim tembelliği yapıyor.o ilaçlar besinlerdeki laktozu tamamen ayırıp atıyor.oysa bebeğimiz ilk günlerinde laktozu sindirmeyi öğrenmeli, yoksa ileride ciddi sindirim sıkıntıları oluyor.tabiiki ki bebek mama ile besleniyorsa yapacak bişey yok

benım cocugum yok ama ıkız yegenlerim var onlarda da aynı problem vardı rezene cayı cok ıyı geliyor bide karnına masaj yapmak bebe yagı veya zeytın yagı ile yapa bilirsiniz. umarım işinize yarar cok zor oldugunu biliyorum.

2.5 aylık bebeğim var zinco denedim iyi gelmedi.Doktorumuz sağolsun sab siplex le om-x önerdi om-x bitkisel bir surup onu rahattlatı ve uyudu..bıtkısel surubu dene ıstersen umarım ıyı gelir

Oğlum şu anda 21 aylık.bugüne kadar çok gaz sancısı yaşamadık şükür.her hangibir gaz ilacı da kullanmadık.ama sıkıntı hissettiğimde humananın rezene çayları var.hem ona hem de kendime hazırlıyordum beraber içiyorduk çok faydasını gördüm.yanlış hatırlamıyorsam 1 ay üzeri bebekler dahi kullanabiliyor.bir de çok ayaklarını karnına çekiyorsa karnına masaj yaparak ( saat yönünde avucunuzun içi ile ) karnına ve ayaklarına sıcak su torbası koyabilirsiniz.geçmiş olsun.sevgiler herkese...

bir mucize KİMYON.hem sütü arttırıyor hem anne sütündeki gazı çözüyor.ama her yemekten sonra mutlaka 3 öğün alınmalı.yemekten 5 dk.sonra yarım çay kaşığı kimyonu suyla yutun.öyle zıcık yemeğe koymakla olmuyor. gaz ilaçları bebekte sindirim tembelliği yapıyor.o ilaçlar besinlerdeki laktozu tamamen ayırıp atıyor.oysa bebeğimiz ilk günlerinde laktozu sindirmeyi öğrenmeli, yoksa ileride ciddi sindirim sıkıntıları oluyor.tabiiki ki bebek mama ile besleniyorsa yapacak bişey yok

kesınlıkle kımyonu tek gecıyorum ama ben yutmuyorurum demleyıp cay gıbı ıcıyorum ayrıca bır mucıze daha var gecen gun tanık oldugum
kıpkırmızı kesıldı yıne yawrum aglamaktan helak oldu annem soğandan bı parca kesıp tam gobek deliğine koydu ve sonuca ınanamadımm gaz sancısı cekmek cok zor gercekten elıınızden hıc bısıy gelmıo deneyenler faydasını gorecektır metsıl bende de ıse yaramadı zıncoyu da sureklı vermek ıstemıyorum doğal formuller daha masum gelıo bana

kizlar 26 gunluk bebegimin gazi var zinco kullaniyorum ama faydasi olmuyo sanirim uyuyo ikinirken tekrar uyaniyo kuzum ne yapmam lazim :KK43:

X