kızıma kapı süsü yaptım kızlar

fxuxsfxuxs

yanılsamalar ülkesi
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
2.482
11
45
pic0091vn3.jpg

kızlar sakın bunlara 50-60 ytl verip almayın o kadar basit birşey ki. 2-3 saatte en acemi insan bile yapar bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
çok beğendim..tebrik ederim..
nasıl yaptığınızı da müsait zamanınızda anlatırmısınız..

canım ellerine sağlık çok güzel olmuş bende şu eminönüne bi gitsem alacam malzeme sen nerden aldın malzemeleri ve nasıl yaptın anlatırmısın bende yapmak istiyorum

aslında ben çok kısıtlı imkanlarla yaptım bunu. küçük bir ilçede yaşıyoruz ve her aradığımı bulamıyorum. içinde denizde kullanılan sosislerden var yarısını kullandım. onu bile tanıdık bir dükkanın deposundan bulduk. tülü çiçekçiden aldım. eski bir öğrencimin dükkanıymış para almadı ama ucuz birşey zaten. süsleme için de kurdele ve pırıltılı minik çiçekler kullandım . aslında minicik bebek figürleri oluyor onlardan kullanmak istedim ama bulamadım evde yeğenimin bebek şekeri vardı onun üstündekini söküp kullandım. ist. da birsürü çeşit vardır.
yapımı da çok kolay. sosisi koli bandıyla yapıştırdım. sosis olduğu görülmesin diye iki kat tül sardım. sonra da tülden 24-37 cm boyutunda parçalar kesip tek tek iple bağladım. sonra da süsleri yapıştırdım. çok kolay kızlar yapın mutlaka.

mrhaba ille deniz sosisi olmasına gerek yok..Ben el sanatlarının hemen hemen tüm kurslarına gittim.Yılbaşı için bu tür kapı süsleri çok yaptık.en basitinden manifaturalarda yani iplik vs gibi şeylerin satıldığı yerlerde bu tür şeyleri yapmak için halkalar,kalp şeklinde olan bir sürü plastikten malzemeler vardır.Yada evdeki kullanmadığınız bir kasnak varsa ufakta olsa onu deneyebilirsiniz.Diyelimki büyükçe bir plastikten kasnak aldınız ,bunun etrafını elyaf il dolayarak sarın yani belli br kalınlığa gelsin.Yada bu sarma işini evdeki eski kazaklarınızı kalın şeritler halinde keserek halkaya dolayın.Elyaf ile olursa daha kabarık ve yumuşacık oluyor.Arkadaşın dediği gibi çiçekçilerdeki tüllerden alın ve etrafına muntazam şekilde sarın.Uhu ile yada bir başka yağıştırıcıyla tülü yapıştırın ki sökülmesin.Biz silikon tabancası ile yapıştırıyorduk.Sonra halkanın üzerini kenarlarını süslemek size kalmış.Bebekler için yapacaksanız halkanın ortasında duracak şikilde bir ufak bebek sarkıtabilirsiniz.Ufak bebkleri bir milyoncuda kolaylıkla bulabilirsiniz.Yılbaşı için yapacaksanız noel baba,küçük çan ve yaldızlı sprey ile boyadığınız kozalakları süs olarak üzerine yapıştırmak için kullanabilirsiniz.yaratıcılık size kalmış neden hazır olanlar birsür para ödeyesiniz.

aslında ben çok kısıtlı imkanlarla yaptım bunu. küçük bir ilçede yaşıyoruz ve her aradığımı bulamıyorum. içinde denizde kullanılan sosislerden var yarısını kullandım. onu bile tanıdık bir dükkanın deposundan bulduk. tülü çiçekçiden aldım. eski bir öğrencimin dükkanıymış para almadı ama ucuz birşey zaten. süsleme için de kurdele ve pırıltılı minik çiçekler kullandım . aslında minicik bebek figürleri oluyor onlardan kullanmak istedim ama bulamadım evde yeğenimin bebek şekeri vardı onun üstündekini söküp kullandım. ist. da birsürü çeşit vardır.
yapımı da çok kolay. sosisi koli bandıyla yapıştırdım. sosis olduğu görülmesin diye iki kat tül sardım. sonra da tülden 24-37 cm boyutunda parçalar kesip tek tek iple bağladım. sonra da süsleri yapıştırdım. çok kolay kızlar yapın mutlaka.

çok beğendim hem yapımıda çok kolaymış ve maliyetide çok uygun.
bende yapmak istiyorum en kısa zamanda bende yapar koyarım siteye.
emeğinize sağlık gerçekten çok güzel olmuş.a.s.

cok güzel olmuş. bende doğumdan önce yapmıştım. eğer çiçekçiden halka bulursanız en kolayı o oluyor ama bende evde var diye makreme halkasına elyaf dolayıp yapmıştım. ortasınada pembe peluş tavsanım vardı onu yaptırdım. fikir olur diye yazıyorum. tüllerde istanbulda kumascılarda, tülcülerde de renk renk var mt 1.5 ytl.

emınonunde 10 15 ytl arası zaten bunlar 50 60ytl hıc gormedım ben 13 ytl aldım cokta guzel ama guzel olmus elıne saglık

canım, eminönüne hiç gitmedim dorda olabilir doğru. ben sadece internetten baktıklarım için konuştum, fiyatlar genelde o civarda.

canım, eminönüne hiç gitmedim dorda olabilir doğru. ben sadece internetten baktıklarım için konuştum, fiyatlar genelde o civarda.

eminönünde herşeyin uygun fiyatlısını bulmak mümkünmüş ama uzak olan veya gitme imkanı olmayanlar malesef eminönünün ucuzluğundan yararlanamıyor...
bende internette ve bebek mağazalarında 30-60 ytl arasında olduğunu biliyorum annem yaptı bizede kapı süsü bebek sepeti beşiğe cibinlik altın yastığı hepsi çok güzel olmuştu...

senin kapı süsünde çok şık olmuş emeğine ve ellerine sağlık....a.s

Cok tatli, biraz el becerisiyle yapilacak birseye ne kadar para döküyoruz degilmi??Ellerine saglik canim, paylasim icin tskler

Hazırlarından hiç bir fark yok..Çok güzel olmuşş ellerinize sağlık yerimseniben

emeğine sağlık canım çok güzel olmuş bende yapmak istiyordum fikir oldu teşekkürler ama ben bulabilirsem üzerine iki tane küçük bebek oturtmayı düşünüyorum malum ikiz oldukları belli olsun

X