kızlar bebeğim 3 aylık ek gıdaya başladık...!

değerli arkadaşlar bebeği kilo almayan ya da yavaş kilo alan varsa hiç uğraşmasın hergün pirinç kaynatıp mamayı onun suyuyla yapsın.Mamadanda yazan miktardan yarım ölçek fazlasını versin.mesela 90 ml suya 3 değil de 3,5 ölçek mama.Vücudu susuz kalmasın diye de su verin.bu arada mamanız lifli mamalardan olursa kabızlık sorunu da olmaz.Benim bebeğim zayıflamıştı bile.Şimdi çok şükür...Tavsiye ederim çok faydasını göreceksiniz...:KK1:

Sma yı daha iyi diyorlar ama çok pahalıymış ben onunla büyümüşüm ihtiyacıl olsa ondan alırdım milupa gaz yapıyormuş sanırım çok sık..

Bu arada konu eskimiş ama keşke bu kadar erken geçmeseydiniz ek gıdaya.5 ci aydan önce geçmek çok zararlı...daha süt kuzusu bağışıklığı yok sindirmi yetersiz ek gıda ona çok ağır gelebilir alerji yapablir çok erken bence biberon mamasından şaşmamalıydınız...gerçi şimdi 4 yaşına gelmiştir..

Benim oğlum şu an 3ayını doldurdu anne sütüyle birlikte milupa aptamil bebek sütü de içiyodu.ama son günlerde onlarla doymadığını farkettim ve 2gündür gece yatmadan milupanın tahıl karışımlı kaşık mamasını biraz sulu yapıp biberınla veriyorum çokta severek içiyo kuzumm:) kalın yapıp bağırsaklarını zorlamak istemiyorum bide arada rezene çayı veriyorum okadar:emir_bebek:
Ve maaşallaahhh diyeyim gelişimi çok iyi :nazar:

Ek gida için çok erken !
Eskiden 4 aylik diyen doktorlar artik 6 aylik olunca baslamak lazim diyorlar..

Ilk asamada biberon teklif et, içtigi kadar içsin geri kalan sute bebek mamasi için tahil karisimi koyup kasikla yedirmeye çalis
Tahilli karisim 4 aylik bebege gore olan miktarin biraz altinda olsun..

Benim kizim 6 aylikken bi ara aksam sutunu hiç iyi içmiyordu içsede doyurucu olmuyordu ve gece aciktigi için uyaniyordu o zaman ben de boyle yapmistim

2 ay boyle idare et, bebegin degismezse bile en azindan 5 aylik olunca gonul rahatligiyla geçersin ek gidaya..

Son düzenleme:
kızlar konu bayagı eskı ama bende yazmak istedim benim bebekte 3.5 aylık ayın 20sinde 4 aylık olucak bakalım ben kaşık maması birde 1 numara olan aptamil veriyorum hep ama su sıralar 1 çay kaşığı ygurt veriyorum bide pişmiş yemeklerin sularından arada 1er cay kaşığı veiryorum zararı olmadı ama abartmadım belki fazla verince zararı olur ama bileiyorum cunku eskiden böle köyde mama mı varmıs sütü olmayan kadınlar unla su veriyomus muhallebi veriyorım ama bu cay kaşığını asla geçmıo 4. aydan itibarwn doktora götürp ole baslıcam ama gelişimi iyi çok şükür

ikinci çocuğum ilkinde sütüm azdı ve çok yara olduğu için emziremedim 2sindede 3aylkk olcak emmediği için sarılıktan yattık mamada yemiyordu sonrasında 20gunu geçti sarılığı atlatmamız memeyi nerdeyse hiç çıkarmadım ağzından o şekilde yavaşça emmeye başladı sonrasında saatlı olarak emzirdim yine bir saatten fazla emzirmeye çalıştım şimdi çok şükür mama istemiyor ve sandıkça sütüm çoğaldı hurma hoşaf buğday çorbaları yiyip için çok faydası var koyulaşıyor ve çoğalıyor sağlığında anllyorsun zaten ve ilk emzirmeye başladığında sütün sulu olması normal önsüt diyorlar bebeğin susuzluğunu gidermesi içinmiş o çektikçe koyulaşıyor süt ve yağlı oluyor ben ilklerde doymuyor diye doktora gittim bana boyle anlatmıştı

X