Hamile bayanlar size sesleniyorum bebek hareketleri lütfen???

eylxuxl79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
235
2
selam arkadaşlar,
öncelikle Allah hepimize bebeklerimizi kucağımaza almayı nasip etsin diyorum.Ben 31nci haftamın sonundayım bugün bebeğimin hareketlerini çok az hissettim sizce bu normal bir durum mudur? bana bu konuda yaşadıklarınızı anlatırmısınız ister istemez endişeleniyorum.

ben hamile diğilim ama bu konuda hatırımda kalan bazı şeyleri paylaşmak istedim.bu haftalarda bebeklerin hareketlerinin düzensizlik gösterebiliceğini söylemişti doktorum.endişelenmene gerek yok.tabii bu durum uzun sürerse doktoruna danışmanda fayda var

cnm şekerli bişiler yiyip sırt üstü uzanmayı dene karnına biraz vur ert değil tabi

arkadaslar merhaba acıl cevap neolur bende 6haftalık gebeyım daha erkenmı bılmyrum ama bebek hareketlerını hıc hıssetmyrum mıyde bulatımda hıc yok goguslerım sızlyo karın agrısı hafıfı bel agrısı okadr bunların dısında hıc belrtı yok ya bazne korkyrum dıs gbelıkmı dıye acaba

fasulye kadar daha ne hissedeceksin acele etme 18 haftadan önce hareket bekleme sakinleş bune heyecan :) bende hamileyim hiç belirtim yok az göğüslerim ve sabah kalktığımda azcık miyde bulantısı okadar :) o yüzden bebekten hareket bekleme kafana da takma daha çok erken bunun için olurmu...yerimseniben:ecrin_bebek:

bebek hareketlerı cogu zaman duzensız olabılıyor.ama tum gun hıc hareket etmedıyse doktoruna danısmanı onerırım.

teşekkürler Allaha şükür öyle hiç hareketsiz değil ama internetten veya hamilelerden duyduklarım 28-32 arası haftalar bebegin en hareketli haftalarıymış bana bebeğim biraz hareketsiz gibi geliyor uykucu olacak sanırım.

arkadaslar merhaba acıl cevap neolur bende 6haftalık gebeyım daha erkenmı bılmyrum ama bebek hareketlerını hıc hıssetmyrum mıyde bulatımda hıc yok goguslerım sızlyo karın agrısı hafıfı bel agrısı okadr bunların dısında hıc belrtı yok ya bazne korkyrum dıs gbelıkmı dıye acaba

amma panik yaptırıyor bu yavrular bize değil mi? canımcım henüz çok yenisin bebek hareketlerini hissetmek için telaş yapma Allah tamamına erdirsin.:nazar:

ben de son iki gundur az hissediyorum kizimin hareketlerini ama bu haftalarda biraz yavasliyorlarmis duyduguma gore...sen yine de bi druna danis canim ne olur ne olmaz.

normal arkadaşım bunlar merak etme kimi zaman o kadar çok oynar ki oynaması bile seni endişlendirir niye böyle çok oynuyor bişey mi var diye kafasında kurup duruyor insan az oynaması değil hiç oynamaması önemli
hiç oynamıyorsa dr'una danış doğuma az kalmış çünkü ama az oynadı diye korkma iyidir inşallah
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin a.s.

Bende 24 haftalık oldum gecen haftaya kadar benı yatırmayan bebeğim şimdi tık oynasammı oynamasam dıyor bırde egılıp dorulurken karnımda yanma başladı normalmıdır

X