Doğal Saç Bakım Kürleri Sa krklarna sper formul!

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
evettttttttttttttt...
kesinlikle katılıyorum canımm...
ben ilk saçıma zeytinyağı yapıcam zaman, zeytinyağının asitinin gitmesi için ısıtmıştım aynı senin gibi..
ilk yaptığım andan itibaren inanılamayacak kadar güçlendi, parladı, yumuşadı ve dökülmesi durdu...
daha sonraları da hep zeytinyağı yaptım, ısıtmak zor gelmişti direk sürmüştüm, çokta bi etkisini görmemiştim. şimdi senin konunu okuyunca dank etti kafama..
evet gerçekten ısıtılmış sürdüğünüzde çok etkisini görüyorsunuzzzz..
daha geçen gün bile hiç ısıtmadan direk sürmüştüm, ama ölesine oldu,çok memnun kalmadım yani..
hatta saçlarım artık çok yıprandı demekki zeytinyağı bile iyi gelmiyor demiştim..
bunubana hatırlattığın için çok teşekkür ederim canımmm...
artık hep ısıtarak sürücem...

Kızlar günaydın, süper formul başlığı altında ayyyy yinemi bu yazı diyeceğinizi duyar gibiyim. ama bende öyle diyordum ama kızlar sonunda denedim. anlatayım...
öncelikle ben saç rengimi sürekli değiştiren , iğrenç bir kuaforu olduğu için sacım yanık uclarım çatal çatal(yeni kestirmeme rağmen) bir bayanım. tabi saç düzleştiricinin bu hale gelmem de çok etkisi var. saclarıma bimbir türlü pahatı saç kremleri onarıcı maskeler almama rağmen , sacımı yıkadıktan sonra yıne hep eski haline donerdi.
sürekli gözüme çarpardı sıcak zeytinyağı bakımı. inanın pazar gunu canım sıkılmış evde otururken bi baktım dolapta zeytin yağ var. hemen cezveyle biraz ısıttım ve once diplerime iyicene masaj yaptım. sonra bol bol uclara yedire yedire masay yaptım. bone taktım. onun üstünede sıcak havluyu sardım. oyle bi yarım saat bekledim.
(önceleri sacıma zeytin yağ hep sürerdim ama ısıtmadan. demek işe yaramamasının sebebi buymuş.
kendi adıma konuşmak gerekirse ben % 20 iyileşme gördüm kızlar hemde tek seansta.

tekrar soyluyorum kızlar yağı kesinlikle ısıtıp deneyin.kaydirigubbakcemile2:lepi:

slm arkadaşım yazını okuduktan sonra büyük bir umutla hemen evegider gitmez zeytin yağını ısıtıp saçlarıma masaj yaparak yedirdim 1 saate yakın bekledim sıcak havlu sarıp yıkadım bir sonra ki gün saçlarımda acayip derecede sertleşme oldu saçlarımda röfle var acaba siz ilk yaptığınızda da böyle bi sertleşme olmuş muydu?
a.s.yasakkelimeyasakkelimeyasakkelime
en kısa zamanda cvp verirseniz arkadaşlar devamlı kullanan diğer arkadaşlardanda rica ediyorum lütfen yardımmmmmmmmmmm...

slm arkadaşım yazını okuduktan sonra büyük bir umutla hemen evegider gitmez zeytin yağını ısıtıp saçlarıma masaj yaparak yedirdim 1 saate yakın bekledim sıcak havlu sarıp yıkadım bir sonra ki gün saçlarımda acayip derecede sertleşme oldu saçlarımda röfle var acaba siz ilk yaptığınızda da böyle bi sertleşme olmuş muydu?
a.s.yasakkelimeyasakkelimeyasakkelime
en kısa zamanda cvp verirseniz arkadaşlar devamlı kullanan diğer arkadaşlardanda rica ediyorum lütfen yardımmmmmmmmmmm...

canım zeytin yağından kaynaklanıyor olmasın sakın...
çünkü ben zeytin bölgesinde yaşıyorum ve benim kullandığım zeytinyağı tamamıyle doğal, çünkü kendi zeytinliklerimizden imal ettiğimiz yağlardan kullanıyorum..
acaba aldığın markadan kaynaklanıyor olmasın.. çünkü sertleşme olması mümkün değil..
benimde saçımda da röfle var..
bilemiyorum belki senin saçının tipi farklıdır..
eğer saçını çok yıkadıysan saçında sertleşme de yapmış olabilir.
zeytin yağı sürdün diye çok yıkamana gerek yok kii..
yıkayınca yağ kalmıyor çünkü saçında.. en en fazla 3 kere yıkamalısın, daha fazlası saça zararlı zaten..

Son düzenleme:
yaa benimde saçlarımı çokk fönlemeyim diye üstten fönü tutup kurutma şeklinde alttan tarıyordum güya fazla zarar vermeyecektim ama altlarda aylar sonra kırıklar belirmeye başladı kestirmeme rağmen gitmiyor bunu deneyecem inşallah bendede iyi çözüm verir bizdeki zeytin yağıda tanıdıktan geliyor yani saf olduğundan inşallah iyi gelir bide şu gül yağı mı ne nasıl oluyor onuda öğrenebilir miyim...kafamçokkarıştı

ben badem hint ve yılan yağını da ısıtarak kullanıyordum. ısıtmak derken fokur fokur kaynatmıyoruz. hafifçe ısınacak 1 dakika bile sürmeden altını kapatacaksın. pamuk yardımıyla sürersen elin acımaz.

peki bu dediğin yağları karıştırıpmı kaynatıyodun sen kahvekolik :):) ve bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler

arkadaslar ben z.yagını sac yamın içine koyuyorum.yıllardr cok faydasını gördum.ısıtma teknıgını ilk kez burda duydum. denemelıyım ama boyanın ıcıne koydugumdan ısıtamam. acaba sacımı boyayınca fön mü tutsam ? zarar verır mı? boyalı yaglı saca?

bana da ayvalıkta zeytinliği olan bi akrabamız yollamıştı ama ben ekmek ve baharatla yiyorum çok lezzetli oluyo öyle,kıyamıyorum saç için harcamayahihoyyytsaçlarıma denemeye de korkuyorum bit,sirke falan oluşturmasın yahu?

ya ben gecen bir hata yaptım sonra farkına vardım,biraz ısıttım saç diplerine sürdüm...daha sonra uçlara gelince dahada ısıttım sanki fazla ısıttım gibi...uçlar bir hoş oldu,yanma değil ama garip...allahtan saçımı kestireceğim bu günlerde umrumda değil ama sakın benim gibi fazla ısıtmayın.....

şuan elimde badem yağı war onunla bi deneyeyim saçlarım uzun bayağa kırıkları yeni kesmiştim ama yine bakım yapim
bi sorum olcaktı saçları ıslatmadan mı sürücez yağı???

kızlar size bi öneride bulunayım. bakım yaptıgınız yaglı sacı yıkama sırasında suyla ıslatmadan ilk önce sampuanlarsanız sonra da durularsanız sac 2yıkamada arınıyor. :1rolleyes:
ayrıca fazla şammpuanlamak sac derisine zarar veriyor ve yaptıgınız bakımın bi faydası olmuyor.

Son düzenleme:
bnde denedimm as öncee :-) patriciaaa teşekkür ederimmm. ıslakken çok sertti ama kurudu şmdi yumuşacıkk oldu saçım parlioo opuyorumnanaktan

dün saçım oriel ve boyadan çıktı saçlarım odun gibiydi resmen bu sıcak zentinyağı şuan kafamda umarım yumuşar saçım

Zeytin yağı ve bal karışımını bende yapmıştım. Ama o balı temizlemesi varya :bbo: yapış yapış. Kuaför kızdı tabi balı neden sürüyosun yazık kaç kere yıkadın kimbilir diye.
Sadece zeytinyağı sür dedi.. Neyse ısıtayım dedim. Ama yağ bu sefer tuhaf tuhaf koktu. Annem sürerken yakmışsın kızım bunu dedi mafoldumben
Sonra benmari usulüyle ısıttıklarını duydum, ama üşengeç ben hala yapıcam hala yapıcam kaydirigubbakcemile

benım sacım yaglı hemde cok bu yag uygulamasını yapsam daha cok mu yaglanır bılene 1o puan

aynen canm benmkide çok yağlı bi de zeytinyağı sürersem nasıl olur bilmiyorum :sm_confused: yağı saçımdan çıkaramazsam kudururum yahuu delikafadulden

Bende dün zeytin, badem, hint ve jojoba yagini karistirarak isittim ve sacima sürdüm. Bone ve sicak havluyla sarip yaklasik 3/4 saat beklettim. Sonra yikadim. Ne kokuyor, ne de saçtan zor çikiyor kizlar. Benim saçlarim normalde çok çok kuru, kirik, ince telli, kabariyor ve elektrikleniyor. Saçima iyi geldi diyebilirim.. düzelme görüyorum. Bunu düzenli olarak uygulasak haftada 1 veya 2 defa mesela, daha da iyilesme olur mu ki?

inanmıyorum yaaa mafoldumben bende saf saf zeytin yağı bakımı yapıyorum die soğuk soğuk sürüyorum kafama.... yalnız kızlar yağı saçınızdan arındırmak için en ii formül yağı yumurtayla karıştırmak... yoksa yağı gitsin die mahvediyordum saçlarımı:kedi:

X