Doğal Saç Bakım Kürleri Sa krklarna sper formul!

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Patricia

sil baştan başlamak gerek
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
2.892
13
43
Kızlar günaydın, süper formul başlığı altında ayyyy yinemi bu yazı diyeceğinizi duyar gibiyim. ama bende öyle diyordum ama kızlar sonunda denedim. anlatayım...
öncelikle ben saç rengimi sürekli değiştiren , iğrenç bir kuaforu olduğu için sacım yanık uclarım çatal çatal(yeni kestirmeme rağmen) bir bayanım. tabi saç düzleştiricinin bu hale gelmem de çok etkisi var. saclarıma bimbir türlü pahatı saç kremleri onarıcı maskeler almama rağmen , sacımı yıkadıktan sonra yıne hep eski haline donerdi.
sürekli gözüme çarpardı sıcak zeytinyağı bakımı. inanın pazar gunu canım sıkılmış evde otururken bi baktım dolapta zeytin yağ var. hemen cezveyle biraz ısıttım ve once diplerime iyicene masaj yaptım. sonra bol bol uclara yedire yedire masay yaptım. bone taktım. onun üstünede sıcak havluyu sardım. oyle bi yarım saat bekledim.
(önceleri sacıma zeytin yağ hep sürerdim ama ısıtmadan. demek işe yaramamasının sebebi buymuş.
kendi adıma konuşmak gerekirse ben % 20 iyileşme gördüm kızlar hemde tek seansta.

tekrar soyluyorum kızlar yağı kesinlikle ısıtıp deneyin.kaydirigubbakcemile2:lepi:

Önerin için teşekkürler canım. Bende yağ uygulamalarını ısıtarak yapıyorum gerçekten çok iyi
sonuç alıyorum. Saçlarım ince telli ve kuru olmasına rağmen çok iyi oluyor.

kesinlikle canım ben senelerdir saçlarıma badem yağı zeytin yağı vs. bal. daha aklıma gelmeyen bisürü şey yaparım . ama inan bu kadar iyi sonuç almamıstım hemen.:))))) şu an çok mutluyum ve bunu her hafta tekrarlamayı istiyorum. umarım kestirmek zorunda kalmadan sağlıklı uzun saçlara sahip olabilirim. yani olabiliriz..............:)):):)):)

bende yanık saçtan muzdaribim ve her türlü yağı denedim. zeytin yağı saçlarımı çok sert yapıyor benim ama ya. bide ısıtarak deneyeyim bakalım ne olacak yarın dener yazarım.

sıcak zeytin yağını nasıl tuttun arkadaşım peki??benneyaptımki elin yanmadı mı??

zeytinyagını ıısıtmadan kullanıyordum çok da menundum:)bir de ısıtıp deneyeyim o zaman.Teşekkürler:)

Benim saçlarımda uzun ve kırıklarla dolu bende deneyeyim bakalım iyi sonuç alabilecekmiyim.

sıcak zeytin yağını nasıl tuttun arkadaşım peki??benneyaptımki elin yanmadı mı??

ben badem hint ve yılan yağını da ısıtarak kullanıyordum. ısıtmak derken fokur fokur kaynatmıyoruz. hafifçe ısınacak 1 dakika bile sürmeden altını kapatacaksın. pamuk yardımıyla sürersen elin acımaz.

boya karıştırıcıları var ya onları atmayın yıkayın saklayın. bu yag bakımlarını onların içine koyup boya yapar gıbı dıplere surun. en rahatı bu sekilde oluyor kızlar .

Ben sürekli yaparım zeytinyağını ısıtmam ama sürerim sonra bonemi geçirir.Bir süre fön tutarım kafama...

Benim de şuan mevcut yağlarım bitti. Tee aktara kadar gitmeye üşeniyorum, ki yağlara bir müddet ara vermeyi de düşünüyorum.

Şu zamana kadar saçıma en çok faydasını gördüğüm bi zeytinyağı bi de gül yağı idi.

Yağlardan alana kadar bi şişe zeytinyağı alacağım, gerçekten saçıma sırf zeytinyağı sürdüğümde daha iyi sonuç aldığım oldu.

benimde okulda saclarını cok begendiğim bir kız vardı...
benden bir üst sınıftaydı ve ben ondan ders kitabları almıştım...
ders kitabının sayfasında -zeytinyağını ısıtıp içine bir kasık bal katıp saçta 1 saat beklet yazıyordu...şansıma kızın formulunu görmüştüm:roflol:
birkackere denemiştim gercekten baya parlak yaptı ama üşendiğim için yıllardır yapmadım..şakkıdı.

benimde okulda saclarını cok begendiğim bir kız vardı...
benden bir üst sınıftaydı ve ben ondan ders kitabları almıştım...
ders kitabının sayfasında -zeytinyağını ısıtıp içine bir kasık bal katıp saçta 1 saat beklet yazıyordu...şansıma kızın formulunu görmüştüm:roflol:
birkackere denemiştim gercekten baya parlak yaptı ama üşendiğim için yıllardır yapmadım..şakkıdı.

Bu kadar olurr:roflol:
Saklasın bakalım nereye kadar saklıcak. Neyseki artık Kadınlar Kulübü var.
O söylemesin burda paylaşan çoknaniknanik
Sen o kitaptan çookk şey öğrenmişin canım:icecream:

zeytin yagi bana da yaramiyo yahu bi kere yaptim yazin cok daha kotu oldu
marketten aldiginiz zeytinyagini mi kullaniyosunuz kilzar ne yapiyosunuz
gul yagi demis birisi o nasil oluyo guzel mi

Benimde saçlarım ütüden yandı ama gidipte kestirmeye hiiç niyetim yok ...
E böyle bi görüntüde pek hoş olmuyor ...
Tabi cansızlığı ve sertliğide katarsak kazulet gibi bişi oldular...:KK43:
Şimdi merak ettiğim bir kaç şey var...
Bu zeytin yağını sıcak sıcak nasıl sürüyoruz...
Bu zeytin yaı marketten aldıklarımızdan mı ?
Ve biz iyi yapalım derken bitlenmeyelimkafamçokkarıştı

şu yağ olayına yeni girenlerdenim bende. şutarafagitti

çeşitli yağları karıştırıp ısıtıp kullansak bir sakıncası olur mu saça acaba?

badem yağı ile zeytin yağını mesela... fisfisfis

ne olur ne olmaz sorayımda korkuyorum çünkü. :çok üzgünüm:

Bişi olmaz dilekcim ama bademyağını sadece uygulasan daha faydalı olur.Ve çok işe yarıyor..

marketten alınan zeytin yağları ne kadar iyi olabilir ki... :1no2:
sızma zeytin yağı lazım bize, onu da ancak köylerde buluruz... böyle koyu sarı renkte buram buram kokan... markettekilerin renklerinde hayır yok ki... cılbır cılbır...

yok kız sıcak dediysem kızgın değil. tabi önce bi parmağını sok :) bakalım yanacakmısın. az ısıt dayanabileceğin kadar yani :)kaydirigubbakcemile

X