Cuma Zayıflama Yarışması 14. Takım

Pinarbartu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2020
2.070
5.761
30

14.TAKIMA SAĞLIKLI ve KEYİFLİ BOL KİLO VERMELER DİLERİM
:KK200:@Pinarbartu :KK200:

kaptan: P Pinarbartu
kapan yardımcısı1:
kaptan yardımcısı2:

***TAKIM KURALLARI***
bu takımda oldugunuz sürece bu kurallara da uymak zorundasınız

* Her gün menü paylaşımı toplu olarak yapılacak

* Herkes menülere yorum yapacak (eksikler, yanlışlar, beğeniler karşı tarafa söylenecek)

* Takım kaptanının bilgisi olmadan ve zaruri durumlar hariç 3 gün gelmeyen üye uyarı alır, devam etmesi halinde diskalifiye edilir.

* Hafta içi düzenli takıma uğramayan ve sadece cumadan cumaya bildirim yapan üye daha önce mazeret bildirmedikleri taktirde uyarı alır. 3.cü uyarıda üzülerek de olsa yarışma dışında kalır.

* Cuma yarışmasına katılanların o sene içinde 2 kere izne ayrılma hakkı vardır. İzine ayrılan üye en erken listeye 2 hafta sonra dönebilir.

* Bildirim günü bildirimini zamanında yapmayan üye ''bildirim yapmadı'' şeklinde not edilecektir. 3 kez aynı durumun tekrarlanması durumunda yarışmadan diskalifiye edilir.

* Cuma günü bildirim saati en geç 13:00 dır.(Lütfen bu konuya özen gösterelim)

* Hafta sonu yapılan kaçamakların önüne geçebilmek için P.tesi günü kontrol kilo bildirimi yapılma zorunluluğu vardır.

* P.tesi artı çıkan üye en geç çarşamba günü eksiye geçmiş olmalıdır.

* 2 hafta üst üste sabit yada artı gelen üye uyarı alır. Devam etmesi halinde takımdan uzaklaştırılır.

* Takıma katılan üyenin en az 2 hafta deneme süresi vardır. Yeterli katılım, Takıma uyumu , Kilo veriminin yeterli olması halinde 3. hafta listeye dahil edilir. (Bu sürenin uzaması kaptanın insiyatifindedir.)

* Başka bir takımdan izne ayrılıp izin dönüşü 14. takıma devam etmek isteyen üyenin en az 1 hafta deneme süresi vardır.(Bu sürenin uzaması kaptanın insiyatifindedir)

Yüzde hesaplama formülü;
(Zaruri durumlar hariç herkes kendi hesabını kendi yapmalıdır.)

keptinn üye kilosu 60 diyelim;
geçen hafta 60
bu hafta 59
aradaki fark:1kg

yüzde:60-59=(1*100=100/60=1,6667)
(7 yukarı yuvarlar 1,67 olur)

sonuc:
keptinn(60/59/1/1,67)

SPOR PUANLAMASI

SPOR SÜRE/ADET PUAN
Cardio---------- 6 puan
Spinning-------------dk-4.5 Puan
Eliptik--------------- dk- 4 Puan
Koşu-------------dk- 4 Puan
Yüzme-------------- dk- 4 Puan
Jillian-------------- dk -4 Puan
Zumba---------- dk -3.5 Puan
Step ------------dk -3 Puan
Yoga ------------dk- 2 puan
Kondisyon Bisiklet--------------- dk -3 Puan

Leslie------------ dk 3 puan
Pilates----------- dakikası 2 puan
Reformer---------- dakikası 3 puan
Mekik------------ 5 tane -2 puan
Squat --------------5 tane -2 puan
Şınav (yarım )----------- 5 tane -2 puan
Esneme dk------------------- 2 Puan

Stepper---------------dk -2.5 Puan
Tempolu Yürüyüş------------------dk- 2.5 Puan
Yavaş Tempo Yürüyüş-------------------dk -1 Puan
Keyfi Yüzme-----------------------dk- 1 Puan
Park Aletleri-------------------dk- 1 Puan
İp atlama--------------------5 tane- 1 Puan
İpsiz ip atlama-zıplama---------------------8 tane -1 puan
Plank------------------3 sn-1 puan
1000 adim----------------------- 15 puan
Jumping jack 4adet-------------------1 puan
bölgesel 1 dk-----------------1 puan
abs 1 dk-----------------3 puan
Dans ( oryantel, hip-hop, roman, tempolu latin dansları vb.) ----------3.5 puan
Pump it -----------------------4 puan
Tae bo ----------------3 puan
Aerobik----------------------2.5 puan

:KK200:

Son düzenleme:
Metabolizma Hızlandıran Mucize Yiyecekler
Bazı kişiler kalorili yiyecekler tükettikleri halde kilo almazlar.. Peki sizce bunu nasıl başarıyorlar? Bir kadının sabir metabolizma hızı 1200 - 1600 kkalori arasında değişiyor. Erkeklerinki ise 1400 - 2400 arasında değişir. Kadınların kas yapısı erkeklerin üçte ikisi kadardır ve ne kadar kaslıysanız metabolizmanız o kadar hızlı çalışıyordur. Aslında metabolizmanızı hızlandırmanın yolu çok basit.. Yapmanız gereken sadece metabolizmanızı hızlandırıcı yiyecekler tüketmek..

Susuz kalmak metabolizmanızı yavaşlatır bu yüzden günde en az 8 bardak su içmeyi alışkanlık edinin.

İçeceklerinizi vücudun ısınmak için daha çok kalori yakması için buzlu içmeniz öneriliyor.

Acı kırmızı biber ve hardal tohumu vücudun çok kalori yakmasını sağlar. 1 çay kaşığı hardal ve bir çay kaşığı acı sos tüketen kişilerin metabolizması yüzde 25 daha hızlı çalışıyor.

30'lu yaşlardaysanız günde 3 dakika fazladan yoğun bir tempoda çalışabilirsiniz.

Kollarınızı aşağı yukarı kaldırarak zıplamak, bacaklarınızı sağa sola açıp kapayarak zıplayın.

Çay, yeşil çay veya kahve için.

B vitaminleri metabolizmanızı hızlandırır. Nohut, hindi, dana eti, somon balığı, pirinç, tavuk, ton balığı, tahıllı gıdalar, mercimek, bamya, ıspanak metabolizma çalıştıran gıdalar..

Günde 5 kere 300 - 500 kalorilik beslenin.

Sabahları kalkar kalkmaz kahvaltı edin.
alintidir

150 kiloya çıkınca kocam beni boşadı
Uyan Kılıç Bacınoğlu 37 yaşında, başanmanın eşiğinde bir kadın... Onun diyet hikayesi pek çok kadına tanıdık gelecek... Kendisi eskiden bir işkadınıydı ve tek şikayeti küçük ayva göbeğiydi. 57 kilodayken, zayıflama kampına gitti. İyi gözükmek ona yetmiyordu, mükemmel olmak istiyordu. Kampta 52-53 kiloya kadar düştü. Ancak bu hali uzun sürmedi. Kamptan 3 ay sonra 67 kiloya çıktı. Hayatında ilk kez bu kilodaydı!

ALAY KONUSUYDU
Bu sırada evlendi. 10 yıl önce gelinliğini, 67 kiloyken giydi. Ama rahatsızdı, balayından dönünce tekrar kampa girdi. Bol spor ve çok az yemek derken; tekrar 57 kiloya düştü. Hamile kaldığında, 62 kiloydu. Çok özen gösterdi ve 10 kilo alarak hamilelik dönemini tamamladı. Ancak loğusalığında, 'Süt veriyorsun, yemelisin' şeklindeki tembihlerin hepsini dinleyince; tam 85 kiloya kadar çıktı. Evliliğindeki ilk çatırtılar, tartıda bu kiloyu görmesiyle başladı. Sıkıntıdan iyice şişmanladı ve 100 kiloya ulaştı. O günlerdeki ruh halini, şu cümlerle anlatıyor: "Eşim benimle sürekli alay ediyordu. Kompleksli biri olmadığım için önce aldırış etmedim. Zaten benim gözlerim de şaşıydı ve ameliyat olana kadar herkes benimle alay etmişti. Gerçi gözlerim yine bozuldu. Ama alışık olduğumdan, fiziksel özelliklerimle dalga geçilmesi beni çok fazla üzmüyordu."

YENİ HEDEFİ 60 KİLO!
Uyan Kılıç Bacınoğlu, bir süre sonra iyice şişmanladı ve 150 kilo oldu. Bir obeze dönüşmüştü. Eşi artık onu beğenmediğini söyleyip boşanmak istediğinde, psikiyatriste gitti. Psikiyatristi onu diyet yapmaya ikna etti. Prof. Dr. Ziya Mocan'ın hastalarından biri oldu. Bir yılda 100 kiloya kadar indi. Şimdi, eşinden boşanmak üzere... En büyük hedefi ise 60 kiloya inebilmek. Tüm bu süreç içinde, genç kadın oğlunu büyütebilmek için işini de bıraktı. Sonuçta mükemmel bir çocuk yetiştirmeyi başardı. Biricik oğlu ata biniyor, piyano çalıyor, resitaller bile veriyor. Karnesi ise yıldızlarla dolu... İyi bir anne olmak için çabalarken aldığı aşırı kilolar nedeniyle boşanmanın eşiğine gelen Bacınoğlu, ilginç öyküsünün kalanını şu sözlerle anlattı:

* Sizce eşiniz sizden ayrılmak istemekte haklı mı?
Türkiye'deki erkekler çok şekilci. Biz 'iyi günde, kötü günde' diye yemin ettik. Beni obez olduğumda doktora götürebilirdi. Destek olabilirdi. Onun yerine başka birini tercih etti. Türk erkeklerinin klasik hareketi haline geldi bu durum. Eşleri şişmanlayan erkekler, hemen 90-60-90 ölçülerinde bir sevgili aramaya başlıyor.

* Sizce kadınlar evliliklerine güvenip yani "Beni zaten beğenen beğenmiş" deyip, kilo alabilirler mi?
Bunu yapmamaları gerekir. Bence öncelikle, bir kadını kilo almaya iten nedenin ne olduğunu araştırmak gerekiyor.

ERKEKLER ŞEKİLCİ!
* Türk erkekleri eşlerinin şişman olmasına neden katlanamıyor?
Türk erkekleri çok şekilci ya da artık şekilci oldular. Benim annem de her zaman kiloluydu ama babam ona kilolu olduğu için çirkinleştiğini hiç söylemedi. Artık evli kadınlar evliliklerini ayakta tutabilmek adına neşter altına yatmak zorunda kalıyor. Benim sırf bu yüzden silikon yaptıran arkadaşlarım var. Kocaları onları belki de bu operasyonlar sayesinde boşamıyor. Ama bu şekilde yaşamak onları gerçekten çok mutsuz ediyor.

* Siz kilo vermeye ne zaman karar verdiniz?
Eşim artık benim suratıma bakmak istemeyip, boşanmak istediğini söylediğinde, ben olayların farkında bile değildim. Psikiyatriste gittim. O sıralar aynaya bile bakmadığım için kilolu olduğumu düşünmüyordum. Durumumun farkında bile değildim. Psikiyatristin yönlendirmesiyle de doktora başvurdum.

* Kilo vermek, düşünüldüğü kadar zor bir şey mi?
Hayır. Ben sadece yeme düzenimi değiştirdim. Ama her şeyden önemlisi; yeniden kendi hayatımı kurmaya başladım. Kendime öncelikle bir iş kurdum. Psikolojim düzelmeye başladı. Kendimi yemekle tatmin etmekten vazgeçtim. Oğlumun bana hep, 'Çok güzelsin' demesi de, bana güç verdi. Sağlıklı beslenme programına geçtim. Bir yılda 100 kiloya indim. Eşim bu değişimi fark etmedi bile çünkü hâlâ suratıma bakamıyor.
alıntıdır .....................

kızlar sabah 1 dilim ekmek küçük 1 kase çorba içtim 2 bardak şekersiz cay domates salatalık 1 çay kaşığıda bal aksam sadece sebze haslama yiycem hava çok soguk o yüzden son ses evde dans edicem en az 1 saat

kızlar sabah 1 dilim ekmek küçük 1 kase çorba içtim 2 bardak şekersiz cay domates salatalık 1 çay kaşığıda bal aksam sadece sebze haslama yiycem hava çok soguk o yüzden son ses evde dans edicem en az 1 saat

buraya nasıl resim ekliyoruz motive edici resimler eklemekistiyorum

h.g canimm seni kacak seni sen gel bakim buraya
kiz resim derken avatarmi canim kullanici panelindeki avatarimi degistir yerine bas ordan yukleme yapabilirsin
bu arada gecmisi okuyomusun canim sen merak ettim okumadiysan ben seni yakalamisken soyleyim bu hafta herkezden bir kilo vermelerini bekliyoruz basta ben olmak uzere
senin cezayida artik bu hafta tekrar yenilerizz
yapacagin tek sey sadece listeyi hazirlamak hesaplmayi yapmak degil canim
bekle beni sana gosterecegim ne yapman gerektigini yok bu ardaa diger arkadaslarda gorur oldumu bekle bak

:'( ya hani makarna kilo yapmazdııııı zaten bi dilimcik aldım ekmekten ablaaaaaaaaa :'( tamam bundan snra birinden biri cıkcak hayatımdan :KK43::çok üzgünüm:

canım ekmek 1 dilim ama hepsinin kalorisi birarada baya bi var yani
makarna kilo yapmıyor ama sos olmayacak yağsız tuzsuz pişmiş olacak oda yine istedigin kadar yiyemiyorsun
biber dolması zaten kalorili
mesela ekmegi hiç yemeye bilirdin

Kızlar akşam bende yemektencokacimcoook sonra 1 dilim elma yarım ayva yarım portakal yedim bol su içtim bir ayağım tuvaltteydi yine kafamçokkarıştı
oruca niyet edicem ben kalkıyorum hayırlı geceler hepinize:1hug:

buarada tuğba bizi hepten koyverdi demiştimÇok üzgünüm çoook bu yeni evi gördü delikafaduldenbizi unuttu diye:jeyyar:

sendemi brütüss mirmirmirmirmirmirmirmir
yapma yaaa bi dilim ekmekcikkk ne yapar adamaaaaa neslihan ablaaaaaaaaaaa gelde koru cadınııı -tatlicadiarzu-

ay kiz bana mi dedin kurtar diye yanlis duvara tosladin yavrumm al bendende sana ne makarnasi ne ekmegii :eek:klava:
cabuk kalk iki hareket ette erit o yediklerini cabukkkkkkkkkkkkkkkkk:mymeka:

neslihancım inan seni mahcup :1hug:etmemek için sıkı diyete girdim cumaya kadar yoksa bu hafta aynı kalmayı göze almıştım

hay yasa canim benim biliyorum birinci olunca hepinizi ayri ayrii opecemmkaydirigubbakcemile3
canim su coklu mesajida nasil yapacagini sormussun alinti yap yazisinin yaninda NQ varya ona basacaksin kimlerin mesajini alintilamak istiyorsan yanindaki tusa basip sonrada en son kimin mesajinda kadiysan onun alinti yapina basacaksin okadar yani anlamdigin yer olursa sor canim anlatirim

ben çorbam bitene kadar yapıcam sanırım 2 günlük çorbam kaldı zaten şu lahana diyrtini sonuna kadar yapamadım ben hiç çorbanın tadı çok kötü geliyodu bu gün 3. günümdü ama çorba hala güzel

pişirmedim yarım lahanam daha var 2-3 gün ara verip tekrar yapıcam

NESLİŞİM bak ne kadar sevildiğini billlŞeniz

seni kaybetmemek için neler yiyoruzzkaydirigubbakcemile

bütün takım kilo vericem diye kendini paralıyo

ben diğer takımlarıda okuyorum bu hafta herkez 1. olmak istiyo

İnşallah 1. liği kimsye bırakmıycazzz:hooray::hooray:
ay canim ya sagolun gercekten bende sizi cok seviyorum oyuzden birbirimize arka cikmak cok guzel cok anlamli
inssallah birinciligi kapariz obur takimlarda ugrasiyorsa desene isimiz zorr ama eminim ustesinden gelecegizz a.s.

slm kızlar lahanamın 3.günü valla neslihan kıymetini bil ben kimse için yapmazdım böle seyler :))
bu arada s2000 adın neydi kaçırmışım galiba özür dilerim sabah çorbamı içtim akşam 7 gibi bi tabak daha içtim yanında 1 dlim ekmek yedim ve 1 tabak salata şimdi 1 fincan sekersiz cay içerken sizi okudum şu an karnım çok tok acıkırsam 1 tane meyva yiycem

canim ya aferim aferimm ne guzel bakk zayiflamaktan guzel sey yok eminim
sizleri cooook seviyorum ne diyimkii :1hug:

ööff be nerdesin neslihan.kaçtınmı kızzz.görmedinmi beni.aslında pek görünmeyecek biri değilim cüsse olarak ama oldu işte.neyse bende çıkayım bari.uykum geldii.herkese hayırlı geceler.

kiz gordum gordum nasil olsun iyi gidiyo ya bakalim nasil olacakk bugun yumurta yiyecektim soze ama bir tane dolmayi goturdum cok pismanimm......
senin nasil gidiyo kiz anlat bakalim ne sinavi

kiz huuu ses versene ben gidiyom ya tam gidecektim zatende yazini okudum yarin gorusuruz arkadaslar uykudan oldum gidimde yatim barii hadii iyi gecelerrrrr

kız hatice nerelerdesin :mymeka:

Canım geldim geldim bir rastlaşamıyoruz.Yeni bir iş aldık sabahtan akşama kadar çalışıyorum yetmedı akşam evden de devam ediyorum çalışmaya.Artıkın biraz yoğun olacakmışım.Özledim ama sizleri sizlerle muhabbet etmeyi.

Hayırlı sabahlar kızlar sende hoş geldin haticem:1hug: kolay gelsin işinde ama en azından akşamları uğra ihmal
etme burayı
bende egzersiz yaptımbirazhihoyyyt yemek yapmaya kalkıyorum işler hep duruyor :uhm:ıspanak suya koydum akşama onu pişircem-tatlicadiarzu-

Akşam menüm yoğurtlu ıspanak-tatlicadiarzu-

gunaydin kizlar..........
hatice hosgeldin canim ya merak ettik seni cok calisiyorsun diyeti ihmal etmiyon dimi kizz
haysem canim sen nasilsin
ben su egzersizlerimi yapimde gelim siz devam edin oldumuu
sizde yapmayi unutmayin ben dun yatmadanda yaptim egzesiz cok iyi oldu yaa sper bencee insallah bikmadan devam ederimm hadi gec olmadan baslayim ben....

Neslihancım imzan çok anlamlı duyarlılığın için teşekürlera.s.a.s.

ah be guzelimm duyarliyiz ama hic birsey gelmiyo elimizden sadece bakmak vee dua etmekten baska birsey yapamiyoruzz allah yardimcilari olsun
gorsen daha cok guzel imzalar var ama benim icim aciidi koyamadim sizinde icini acitmamak icin

X