Nikah Nikah için hangi evraklar gerekli

YaprakDokumun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
533
2
38
arkadaşlar allah izin verirse bu hafta nikah tarihimizi alacağız.hihoyyyt gerekli olan evrakları tam olarak bilmiyorum neler gerekli bana yarımcı olur musunuz. şimdiden heyecan bastı:eek:

canım benim nikahımı teyzem kıycak:) nikay memuru.buarada hayırlısı olsun nezaman tarih.nikah için bizden nifus kaydı ve 6 fotograf istedi baska bişey istemedi yinede bi arkadasların fikirlerini al mutluluklar canım

canım benim nikahımı teyzem kıycak:) nikay memuru.buarada hayırlısı olsun nezaman tarih.nikah için bizden nifus kaydı ve 6 fotograf istedi baska bişey istemedi yinede bi arkadasların fikirlerini al mutluluklar canım

canım çok teşekkür ederim. senin de hayırlı olsun gün tam olarak belli değil bakalım 1-2 hafta içinde düşünüyoruz kısmet olursa

EVLENECEK BAY VE BAYAN İÇİN GEREKLİ BELGELER

Nüfus kayıt örneği (nüfus müdürlüğünden)
Nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi
Fotoğraflı nüfus cüzdanı sureti (muhtarlıktan)
Fotoğraflı ikametgah senedi (muhtarlıktan) (çiftlerden en az bir tanesi Bağcılar sınırları içinde oturması gerekmektedir.)
Fotoğraflı sağlık raporu (sağlık grup başkanlığından)
(kan tahlili ve verem savaştan alınan film sonucu sağlık grup başkanlığına onaylatılacak. Sağlık grup başkanlığı adres: Nüfus müdürlüğü yanında tel: 634 12 12)

Beş adet vesikalık fotoğraf ( son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş, fotokopi fotoğraflar kabul edilmez. Bayanlarda alın ve çene açık olmak kaydıyla başörtülü fotoğraf kabul edilir.)

MÜRACATTA ÖNEMLİ HUSUSLAR

1. Müracaat saatleri hafta içi her gün 09:00 – 12:00 ve 13:00 – 16:00 saatleri arası olup,

bay ve bayan birlikte müracat etmeleri zorunludur.

2. Bağcılar dışında oturup da müracata gelemeyenler, ikamet ettikleri belediye evlendirme memurluğundan izin belgesi almaları gerekmektedir.

3. Müracat evraklarında silinti, kazıntı olmamalı eksik evraklarla müracat kabul edilmez. Evrakların geçerlilik süresi 6 (altı) aydır.

4. Müracat evraklarındaki kişiye ait tüm bilgiler bire bir aynı olmalı, medeni hali boşanmış veya dul olanların nüfus cüzdanlarında halen evli yazıyor ise nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri gerekmektedir. (nüfus cüzdanı bilgileri ile en son alınan nüfus kayıt örneği bilgileri ile aynı olmalıdır.)

5. Nüfus cüzdanları soğuk mühürlü, fotoğraflı ve 10 (on) yılı geçmemiş olmalı. (ehliyet, SSK kartı vb. kimliklerle müracat kabul edilmez.)

6. a) 18 yaşını dolduranlar kendi iradeleri ile;

b) 17 yaşını dolduranlar noterden anne baba izni ile ;

c) 16 yaşını dolduranlar mahkeme kararı ile evlenebilirler.

7. Bayanlar dul veya boşanma tarihinin nüfus kütüğüne işlenmesinden 300 gün sonra

evlenebilirler. Ancak bu süreyi beklemek istemeyenler mahkeme kararı ile evlenebilirler.

8. Yabancı evlilik ve diğer konular ile ilgili detaylı bilgi için tel: 515 52 52

9. Nikah ücreti müracat esnasında tahsil edilir.

Alintidir ama yardimci olacagini dusunuyorum

Amma sordun nikahınamı alıcan cümlesinin ne anlama geldiğini şimdi anladım kısmetse bu hafta işlemlere başlıyacaz ama benim nişanlım bunları duyunca cayar kaydirigubbakcemile2

benım düğünüm eylülde ama ben istediğim tarih dolmasını ıstemıyorum 07.02.2011 pazqartesi gunu gıdıp işlemleri halletmek ıstıyorum ıstredıgım tarihide alıp rahatlamak ıstıyorum. bu evrakların geçerlilik suresi ne kadar acaba sorun olur mu şimdidien alsam

X