şeker yüklemesi

TuzluCekirdek

Burası soğuk odalar!!!
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
3.734
94
kızlar 28. haftamda şeker yüklemem gerçekleşecek fiyatlar hakkında bilgisi olan varmı ssk geçerlimi.. ortalama bir fiyat bilen varsa sevinirim hastaneyi aradım bilgi veremiyolarmış

canım ben özele sordum çünki benim ssk yok da 50 lik yükleme için 40 ytl dediler...

bende yaptırmadım daha ama zaten şekerim var benim..yüklemede yaptırırsam çok kötü olurum diyorum..
birde limon yanınızda götürün diyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum...

limon nedenkiii... of yaaaa bu son testimiz buda biterse yaşadık. hastanede telefonda bilgi vermiyoki:;(

bende kasımın ilk haftasını yaptırıcam şeker yüklemesini doktor ister sağlık ocağında istersende eczanede yaptırabilirsin dedi aç karınla gidicem ölçülücek sonra 50 gram glikozla bir limonu karıştırıp içip 2 saat sonra tekrar ölçülücek bana böyle tarif etti.

sunseet doktorun doğru demiş benimkide öyle yapılacak. ama fiyatlar hakkında ssk lı bilgisi olan yokmu

kızlar panik yapmayın yaa
hem 50lik hem de 100lük yükleme yapıldı bana
limon neden diye sormuşsunuz şöyle açıklayayım
sadece şekerli suyu içmeye kalkışılınca insanın midesi bulanıyor ve içtiğini çıkkartması sözkonusu olabiliyor
bu yüzden limonla karıştırıyorlar
aslında sadece şekeri biraz fazla kaçmış limonata içiyorsunuz o kadar
bakmayın adının heybetli durduğuna :)

kızlar panik yapmayın yaa
hem 50lik hem de 100lük yükleme yapıldı bana
limon neden diye sormuşsunuz şöyle açıklayayım
sadece şekerli suyu içmeye kalkışılınca insanın midesi bulanıyor ve içtiğini çıkkartması sözkonusu olabiliyor
bu yüzden limonla karıştırıyorlar
aslında sadece şekeri biraz fazla kaçmış limonata içiyorsunuz o kadar
bakmayın adının heybetli durduğuna :)

Şeker yüklemesi hangi haftalar arasında yapılıyor ben 23 haftalık oldum geç kalmayayım

kızlar bir de bu test her devlet hastanesinde yapılıyordur değil mi ben mersinin bir ilçesinde yaşıyorum da burdaki hastanede kadın doğum doktoru bile yok o yüzden hep mersine sevk ettirdim eczanede bile yapılıyorsa hastanede de vardır değil mi bilgisi olan varsa yazabilir mi ha bir de şeker yüklemesiyle birlikte doktorum bana bir de idrar testi verdi o ne için

hayır canım ideal 24. haftadan itibaren yapılması
çünkü bu haftadan itibaren plasentadan dı yanılmıyorsam salınan bir hormon özellikle eğilimi olanlarda insülin dengesini bozabiliyormuş

canım test sadece şeker ölçümünden ibaret
yani bunu yapan her yerde yapılabilmesi lazım
hatta sanırım bazı sağlık ocakları bile yapıyor

Kızlar ben şeker yüklemesini özel hastanede yaptırdım SGK anlaşması ile 36 liraya yaptılar.Sağlık ocağına sormuştum sağlık ocağında yapmıyorlar.Ama istanbulda semt polikliniklerinde (devlet hastanelerine bağlı olan poliklinilkler var) SGKlılara ücretsiz yapıyorlarmış.eğer sigorta falan yoksada düşük bi ücretle yapılıyor.

slm kızlar.bende dün yaptırdım.ama kendim evde yaptım.dr sadece ilcı yani şekeri verdi bana bende evde eşimin şeker ölçme aletinle yaptım.illa bunu dışarda yaptırmanıza gerek yok.eğer çevrenizde veya ailenizde şeker ölçme aleti kullanan varsa kendinizde yapabilirsiniz.allahaşükür şekerim normal çıktı.eşimde ve ailemizde çok kişi şeker hastası oyüzden korku vardı.inşallah şekerle ilgili ebbeğimde bir sorun çıkmaz.

Bizde isri canim yaaa sülalem şeker hastasi hatta babamida bu yüzden kaybettim...
Bu yüzden açikcasi tedirginim..korkuyorum vallahi...

kıslar ben bugün gittim şeker yüklemesi yapıldı. baştan benimde gözümü korkuttular ama inanın büyütülcek bişey yok. sadece iki kez kan vermeniz gerekiyor. ilki aç karnına ikincisi ilacı içtikten sonra.tabi birde idrar... ben atlatım cok şükür ve hiç bişey cıkmadı . herşey normal. bende limon götürmüştüm ama kullanmama gerek kalmadı. bana kalırsa bunu evde yapmayın. mutlaka hastanede yaptırın ve kanınıza baksınlar. cünkü hastane de kanınızda şekerinize bakmakla kalmıyorlar guatrınızada bakıyorlar....hepinize allah kolaylık versin..

bence evde yapmak tehlikeli ya şekeriniz varsa ve çok yükselirse komalık olmayalım kızlar aman dikkat tedbirinizi elden bırakmayın derim

bende 16 ekimde yaptırdım zaten tıp merkezinde detaylıya giricektim doktor şeker yükelemen yapıldımı dedi hayır deyince onuda yapalım bidaha bidaha uğraşma deyince bende yaptırdım acayip gözümde büyüyyordu şekerli olan bişiyi sevmem zati ölürüm diyodum ama allahtan limonata gibi bişi içtim okadarda değilmiş şekerim 102 çıktı telaşa gerek yok kızlar birde devlet hast. yapıyo özelde 20 ytl verdim hem detaylı hem şeker yük. yapıldı sağlık ocakları ile ilgili bir bilgim yok
:teytey:

X