Düşüklerinizin nedeni belli değil mi? Hadi burada paylaşıyoruz...

Nargile

Ömer&Gece
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
658
34
2 düşükten sonra yapılan tüm araştırmalar,tahliller sonuçsuz kaldı.
Tekrar hamile kalmaktan çok korkuyorum.Tekrar kaybetmeye dayanamam gibi geliyor.
Benim gibi düşüklerinin nedeni belirsiz arkadaşlar
tedavilerimizi ve hikayelerimizi burada paylaşalım.lüüütfennnn:Saruboceq:

Not:
Umutsuzluk:çok üzgünüm:
Moralsizliksenağlama
StresÇok üzgünüm çoook
bu konuda yasaktırkaydirigubbakcemile5

Büyük geçmiş olsun! ben de bir ay önce düşük yaptım. 6 ay önce miyom ameliyatı geçirmiştim. doktorlar miyomlardan olabileceğini söyledi ama kesin ona da bağlayamadılar. Ama senin de dediğin gibi ümitsizlik yooookkkk. hatta bu gün üç düşükten sonra bebeşi olan birinden haber aldım. bu da bizler için umut olsun!hayırlı ve sağlıklı bir şekilde hamile kalıp hayırlı ve sağlıklı bir evladı kucağına almayı Allah nasip etsin.

Büyük geçmiş olsun! ben de bir ay önce düşük yaptım. 6 ay önce miyom ameliyatı geçirmiştim. doktorlar miyomlardan olabileceğini söyledi ama kesin ona da bağlayamadılar. Ama senin de dediğin gibi ümitsizlik yooookkkk. hatta bu gün üç düşükten sonra bebeşi olan birinden haber aldım. bu da bizler için umut olsun!hayırlı ve sağlıklı bir şekilde hamile kalıp hayırlı ve sağlıklı bir evladı kucağına almayı Allah nasip etsin.

Çok geçmiş olsun canım.Umarım artık tekrarlamaz düşüklerimiz.
Kocaelide hangi doktora gidiyorsun canım....

Bende bu hamileligimden önce düsük yaptim ve cok korkuyorum bu hamileligimden nekadar doktorlar gelisimi cok iyi deselerde , hic bir acilma yok deselerde ben cok korkuyorum ...

Doktorlar bendede hic birsey söyliyemediler , ilk önce bir umut verdiler hani belki düsürmemissindir diyerekten tek kan akintin oluyordur dediler sonra iki gün beni acilarla biraktilar sonrada düsürdün dediler hic birsey kalmadi dediler yani kürtaja gerk yok demeye getirdiler bu hamileligimdede dis gebelik olabilir dediler maf ettiler beni ama degilmis esimin dogum gününde ona dogum günü hediyesi oldu herhalde kese göründü ve hamileydim ...

cok seviniyorduk ama ikimizde cocuklar gibi hastanede oturduk agladik, haykiramadik sevincimizi oysaki ne isterdik bagirip, haykirmayi birbirimize sarilmayi sevinc gülücükleriyle seviniyorduk ikimizde ama bir birimize bakarak gözlerimizden hem yaslar geliyor hemde gözlerimizin ici gülüyordu ...

Inanirmisiniz suanda 22. Haftalik hamileyim ve halen haykiramadik sevincimizi, baglanamiyoruz iyice...

Esim ve ben ikimizde söz verdik Bebegimizi kucagimiza aldigimizda öyle bir bagiracagizki, cigliklar atacak sabahlara dek agliyacagiz ... INSALLAH...

Allah kimseye o aciyi hissettirmesin, nekadar kücük/erken kaybetsende hayallerin hamile oldugunu ögrendiginde basliyor ve hayallerin yok oluyor oda kötü ..

2kere hamiş kaldım ikiside güzel geçti ama nedense ikiside 4.ayına girdik kalbi durdu patoloji testler tahliller sonuç sıfır bulamadılar 3lemeden gen testi yapamayız dediler bende bekliyom biraz zaman geçsin denicez tekrar allah verdi allah aldı sebebide yok belki 3.yü kucagıma alırım inşalah çok sıkıntı çektik budönemde snir krizleri ama atlattık şükür eski yasmin geri döndü neşeli cıvıl cıvıl pozitif enerji saçan morel iyi olcakki bebekte saglıkla gelsin

Bende bu hamileligimden önce düsük yaptim ve cok korkuyorum bu hamileligimden nekadar doktorlar gelisimi cok iyi deselerde , hic bir acilma yok deselerde ben cok korkuyorum ...

Doktorlar bendede hic birsey söyliyemediler , ilk önce bir umut verdiler hani belki düsürmemissindir diyerekten tek kan akintin oluyordur dediler sonra iki gün beni acilarla biraktilar sonrada düsürdün dediler hic birsey kalmadi dediler yani kürtaja gerk yok demeye getirdiler bu hamileligimdede dis gebelik olabilir dediler maf ettiler beni ama degilmis esimin dogum gününde ona dogum günü hediyesi oldu herhalde kese göründü ve hamileydim ...

cok seviniyorduk ama ikimizde cocuklar gibi hastanede oturduk agladik, haykiramadik sevincimizi oysaki ne isterdik bagirip, haykirmayi birbirimize sarilmayi sevinc gülücükleriyle seviniyorduk ikimizde ama bir birimize bakarak gözlerimizden hem yaslar geliyor hemde gözlerimizin ici gülüyordu ...

Inanirmisiniz suanda 22. Haftalik hamileyim ve halen haykiramadik sevincimizi, baglanamiyoruz iyice...

Esim ve ben ikimizde söz verdik Bebegimizi kucagimiza aldigimizda öyle bir bagiracagizki, cigliklar atacak sabahlara dek agliyacagiz ... INSALLAH...

Allah kimseye o aciyi hissettirmesin, nekadar kücük/erken kaybetsende hayallerin hamile oldugunu ögrendiginde basliyor ve hayallerin yok oluyor oda kötü ..

Canım benim ne güzel anlatmışsın.Umarım kavuşur ve o çok istediğiniz çığlıkları atarsınız.
Rabbim acısını göstermesin...

@ Nargile sagol cnm ... galiba insan aci cektikce daha degisik sekilde yaziyor cektiklerini..

Herseyi yasamak icin bir sebep olduguna inaniyorum belkide öyle bir aci cekmeseydim simdi karnimdaki bebegin degerini fazla bilmeyen hamislerdende olabilirdim!!

ben de 10 haftalık hamileydim.tarama testi için ege ünv. ne gittim. doktor kalbi durmuş alıcaz dedi. ayrıca durmasa bile alıcaktık çünkü anomali yani bi anormallik var dedi. sorunca da açıklamıyorlar ki ne gibi bir şey var. sonra patolojiye gönderdiler. bir şey çıkmadı hiç bir şey anlamadım.

güzel bir konu açmışsın saol ben 2 düşük yaşadım biri kimyasal gebelikmiş digeri 7 haftalıktı kendiliginden düşük yaptım şimdi bu ayın 5 ini bekliorum tahliller için ama 2 düşükte fazla arastırma yapılmıyor deselerde elimden geleni yapacagım çok üzüldüm çünkü birdaha aynı şeyleri yaşayacaksam ki umarım hiçbirimiz yaşamayız bari tahlillerim oldu derim

Tahlil sonuçlarım açıklanıyor bugün bir tanesini daha öğrendim onlarda temiz.Doktorum reglimin 2. günü gelmemi istedi sanırım bu aydan sonra korunmayıda bırakıcaz.Hakkımızda hayırlısı...

@ Nargile sagol cnm ... galiba insan aci cektikce daha degisik sekilde yaziyor cektiklerini..

Herseyi yasamak icin bir sebep olduguna inaniyorum belkide öyle bir aci cekmeseydim simdi karnimdaki bebegin degerini fazla bilmeyen hamislerdende olabilirdim!!

bende 3.yü beklemek istemedim ne yapılması gerekiyorsa yapırıyor doktorum.Nedenini öğrenmek için 3 olmasını neden şart koşuyorlar anlamıyorum.Bu tahlillerim temiz çıkarsa kromozom tahlilleri yaptıracak nedense bu tahliller beni çok korkutuyor.Genetik bir bozuklukta pek yapılacak bişey olmadığını söylemişti bu yüzden endişeliyim..:1no2:

Benimde iki düşüğüm oldu biri 6 haftalıktı kendiliğinden düştü kürtaja gerek kalmadı,,,diğeride yakın zamanda 12 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için aldılar,,,,kürtaj sonrası patalojiye gönderilmeyecekmi dediğimde doktorum bana buna gerek yok,,,,bebeğin ya dışardan enfeksiyon kapmışsındır,,,,yada yüksek radyasyona maruz kalmışsındır o yüzden ölmüştür dedi,,,,sakat doğacağına karnında ölmesi senin için daha hayırlı dedi ve beni eve postaladı kibarca,,,,,:KK43:((((

Nargile cim inşallah derdinize derman bulunur ve en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz,,,,bakın konu açınca ne güzel yazmışsınız üzülmek stres yapmak ve endişe olmasın diye,,,lütfen sizde üzülmeyin Rabbim meleğinize kavuşturacak bunu umut ediyorum hepimiz için,,,,

ben de 3 gebelik kaybı yaşadım...2 kendiliğinden düşük 1 de kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım..artık korunmayı bıraktık umutla bekliyorum. bir takım testler yapıldı ama burada o kadar değişik şeyler okuyorum ki sanki hep birşeyler eksik yapıldı gibi geliyor...düşünmeyeyim artık diyorum ama..olmuyor malesef...

Nargile cim inşallah derdinize derman bulunur ve en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz,,,,bakın konu açınca ne güzel yazmışsınız üzülmek stres yapmak ve endişe olmasın diye,,,lütfen sizde üzülmeyin Rabbim meleğinize kavuşturacak bunu umut ediyorum hepimiz için,,,,

Umudu olamdan yaşayamaz insan herkeste biraz umut olmalı ki hayallerine kavuşabilsin değil mi.
Önümüzdeki aylarda inşallah mutlu haberlerimi veririm sizlere....Sizinkilerlede sevinmek isterim tabiki...

ben de 3 gebelik kaybı yaşadım...2 kendiliğinden düşük 1 de kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım..artık korunmayı bıraktık umutla bekliyorum. bir takım testler yapıldı ama burada o kadar değişik şeyler okuyorum ki sanki hep birşeyler eksik yapıldı gibi geliyor...düşünmeyeyim artık diyorum ama..olmuyor malesef...

Sana hangi testler yapıldı canım.Bu gibi araştırmalar için fakülteler en doğru seçim.Ben çok doktor ve hastane değiştirdim Devlet hastaneleri ilgilenmiyor,özel hastaneler aynı testlerden defalarca yaptırarak insanları soyuyorlar...Bursa gibi bir yerdesin fakültede araştırma yaptıra bilirsin canım...

aslında haklısın ... fakülte de bir prof birkereliğine de olsa bir gidicem
eşimle kromozom analizi yaptırdık normal çıktı, antikardiyolipin testi yapıldı normal birde parmaktan kan alınıp basit bi pıhtılaşma testi yapıldı ssk da

aslında haklısın ... fakülte de bir prof birkereliğine de olsa bir gidicem
eşimle kromozom analizi yaptırdık normal çıktı, antikardiyolipin testi yapıldı normal birde parmaktan kan alınıp basit bi pıhtılaşma testi yapıldı ssk da

Banada aynıları yapılıyor canım yanlız pıhtılaşma testi için o yeterli mi bilemem.Test sonuçalarınla birlikte git derim daha rahat olursun en azından...

evet benim de kafama takılan pıhtılaşma testi zaten..burada faktörlerden falan bahsediliyor.
gerçi dr um pıhtılaşma çıksada çıkmasa da aynı tedaviye devam dedi..iğne kullanmıştım kanı sulandırıcı
sende birşey çıktı mı peki?

X