Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi rotavirüs aşısı yardımmm

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

reyhan1302

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2008
81
1
40
kızlar rotavirüs aşısı yaptırdınızmı bugun doktora gittik (özel hastane)bir dozu 130 ytl miş
kızım için herşeyın en ıyısını ıstıyorum ama cok ta geldı acıkcası.saglık ocagına sordum sen bılırsın ıstege baglı 100 kısıde 1 kısı yaptırıyo dedı cok kararsızım sızler ne yaptınız sımdıden tşk.benneyaptımki

Bende rotavirüs yaptırmadım,ilaç firmalarının ticari oyunları gibi geliyor.Pnömokok yaptırdım hem menenjit gibi bir telikeyi önlüyor hemde özel sağlığım karşıladı :p

ben yaptırdım dr muz zehirli isale karşı yapılan bir aşı olduğunu söyledi bende yaptırdım çünkü kardeşim bu yüzden 3 aylıkken hastanelik olmuştu

bebeklerde ishal tehlikelidir ölüme kadar götürür allah korusun ve ishale karsı koruyan bir aşı ben yaptırdım. kızızm için herşeye değer. pnömokok uda yaptırıyorum zatüreye karşı koruyuculuğu var onunda

ben yaptırdım.gerekli olan tüm aşılarını yaptırdım.100 kişiden 99 u aşı pahalı olduğu için yaptırmıyor olabilir ama bu aşının gerekli olduğu gerçeğini değiştirmez.
ne olursa olsun bu aşıyı yaptırmanızı tavsiye ederim.gerekirse başka bişeyden kısın.
hiç bir ilacıda vermeyelim çocuklarımıza o zaman.onlarda ilaç firmalarının oyunu olabilir:1closedeyes:

Bende doktorumuz önerdiği için hem pnomokok hemde rotavirüs aşısını yaptırdım. İshal özellikle bebekleri çok etkiliyor şimdi içim rahat. Ağızdan veriliyor yapımıda oldukça kolay.

ben yaptırdım.gerekli olan tüm aşılarını yaptırdım.100 kişiden 99 u aşı pahalı olduğu için yaptırmıyor olabilir ama bu aşının gerekli olduğu gerçeğini değiştirmez.
ne olursa olsun bu aşıyı yaptırmanızı tavsiye ederim.gerekirse başka bişeyden kısın.
hiç bir ilacıda vermeyelim çocuklarımıza o zaman.onlarda ilaç firmalarının oyunu olabilir:1closedeyes:
aynen sana katılıyorum.

ben yaptırdım. 130 ytl yi nerelere harcamıyoruzki, en azından almak istediğin bir ayakkabı yada ne bilim bi kıyafetten fedakarlık yap, aşıyı yaptır. hasta olması daha kötü.

hem rotavirüs hem de pnömokok yaptırdım canım..para yeri geliyor herşeye harcanıyor..oğlumun sağlığı için feda olsun..sonradan üzülmektense baştan tedbirimizi alalım bence:)

bende yaptırdım ama burdaki sonuçlara bakılırsa 100 kişiden 99 yaptırmış galiba bebeğin için herşeye değer sağlıklı olsunda

kızlar rotavirüs aşısı yaptırdınızmı bugun doktora gittik (özel hastane)bir dozu 130 ytl miş
kızım için herşeyın en ıyısını ıstıyorum ama cok ta geldı acıkcası.saglık ocagına sordum sen bılırsın ıstege baglı 100 kısıde 1 kısı yaptırıyo dedı cok kararsızım sızler ne yaptınız sımdıden tşk.benneyaptımki

saglık ocagı bu oranı neye gore vermiş?çok şaşırtıcı dogrusu.ben yaptırdım.iki doz idi,yaklaşık tek dozu 125 ytl idi.bebegım için herşeye deger.çunku kış ishali çok onemlı,ona karşı koruyor.tavsıye ederım.

ben yaptirmadim cunku benim dr ingiltere nin en unlu alaninda bir prof bununla ilgili makale ve yazilar yaziyor bbc nin saglik prog. konuk oluyor defalarca sordum turkiye ye gidince yaptirayim demistim bana kizdi kesinlikle cocugunun bu asiya ihtiyaci yok tamamen gereksiz bir asi 1000tane ishal nedeni varken bundan sadece 1i icin ve kesinligide yok kobaylik bu ulkenizdeki demisti pnomokok ise zaten buradaki asilardan biri gerekli olsa yaptiridim ki dr bransinin en iyisi bu gune kadar sayesinde cocuk mu buyuttum anlamadim bile yinede yaptirmak sana kalmis arkadasim

Ben yaptırdım. Koruyuculuğu 5 yılmış. Ben 5 yıl için değer diye düşündüm. Sevgiler...

ben fıyatının bu kadar oldunu yenı oğrendım ancak bencede bebişlerin sağlığı herseyden onemlı bı nezle olsalar nasıl üzülüoruz.arkadasımın kızı zehırlı ishal olmustu kızı tombıktı sora bı zayıfladı anlatamam.kolay kılo alamıomuslar bu ishalden sora:KK43:

canım bizm dr.yaptır dedi ama çok pahalı geldi bizde isterdik her şeye para harcanıyor ama 9 aya kadar bin ytl gidiyor ve bizde de okadar yok doğrusu ....keşke oolsada yaptırabilsem yani ama ne yapalım ALLAH A EMANET MELEĞİM ....

benim dokturumda önermedi.kendi bebeğinede yapmamış.bağırsak düğümlemesi yapma ihtimali varmış.pnomokoku kesilikle yapcaz dedi

canım bizm dr.yaptır dedi ama çok pahalı geldi bizde isterdik her şeye para harcanıyor ama 9 aya kadar bin ytl gidiyor ve bizde de okadar yok doğrusu ....keşke oolsada yaptırabilsem yani ama ne yapalım ALLAH A EMANET MELEĞİM ....

canım 9 aya kadar dediğin diğer aşılar falan mı? bu rota toplam 3 doz. 2 ayda bir.
sonuçta karar bize kalmış kimi doktor gerek görmüyor. ishalden bizde çok korkuyorduk bütün dozları yaptırdık. geçen ay bitti. tabi ağlamaktan ne kadarını yutabildi pek anlamadım.. biz dozunu 90ytl ye yaptırdık.
zaten bu doktorlar biri ötekini tutmuyor bizimki rotayı yaptırdı pnömokok için 1 yaş sonrasını bekletiyor.

[/QUO

Meslek icabı az çok ilaç firmalarının mantalitesini biliyorum ve evet gerçekten özellikle aşılarda bu oyunları yapıyorlar.Aşıların ülkelerde geçmiş etkilerine ve tarihine bakarsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.:1shok:

X