Kekler - Pastalar Minik pudingli kekler (resimli)

PurpleRain

what if i'm the bad guy?
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
8.190
10
çok pratik ve hoş görünümlü bir ikram

öz hazırlığa gerek yok

3 yumurta
3 kahve fincanı un
3 kahve fincanı şeker
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 paket kakaolu puding
süt

yumurta ve şekerleri çırpıyoruz, sonra un, kabartma tozu ve vanilyayı da ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz. elde ettiğimiz kek karışımını minik muffin kalıplarına ya da hazır satılan kağıt kalıplara 1'er dolu tatlı kaşığı kadar paylaştırıyoruz (kabaran bir kek olduğu ve üstüne puding dökeceğimiz için kalıplara karışımdan fazla koymaya gerek yok). kalıplarımızı bir tepsiye dizip 175 derecede pişiriyoruz.

kekler fırından çıkıp soğuduktan sonra, süt ile kaynatarak hazırladığımız puding karışımını sıcak olarak keklerimizin üzerine döküyoruz.

pudinglerimiz soğumadan üzerlerini hindistan cevizi ile süsleyerek ikrama hazır hale getiriyoruz.

ben bu kez muffin kalıpları ile hazırladım ama kağıtlardan çıkarması daha kolay oluyor arkadaşlar.

afiyet olsun :)

my.php

my.php

Son düzenleme:
arkadaşlar resimler gözükmedi, linklerini koydum...

Son düzenleme:
Çok güzel gözüküyor canım...Paylaşımın için sağol....

çok güzel görünüyorlar
mutlaka deniycem:1rolleyes:
ama moderatör arkadaşlarımızdan yardım isteyin bence fotoları eklesinler konuya
daha iyi olur
ellerinize sağlıka.s.

aslında yardım istemiştim ama cevap alamadım, o yüzden linkleri eklemek zorunda kaldım :KK43:

cnm güzel görünüyo eline sağlık bende deniycem ve resim ekliycem 20 gün sonra günüm var ve değişik bi ikram olacak :))

canım çok kolay ve güzel görünüyor...öyle dilim kek koymaktansa böyle daha şık olur sanırım..ellerine sağlık en kısa zaman denicem...

harika bir fikir
fakat kakaolu puding yerine farkli olabilirmi acaba???
olabilir tabi inci, nasıl bir puding hazırlamak istersen koyabilirsin a.s.
canım çok kolay ve güzel görünüyor...öyle dilim kek koymaktansa böyle daha şık olur sanırım..ellerine sağlık en kısa zaman denicem...
kesinlikle çok şık duruyor,benim küçüklüğümde annemin vazgeçilmeziydi bu kek, her misafire çıkardı garanti kaydirigubbakcemile3
hmm bencede çikolata sosu nasıl olur acaba?daha şık bir hava verir sanki?
çikolata sosu da olur tabi canım, dediğim gibi nasıl istersen, üstüne jöleli karışım da sürebilirsin, kremşantili de; ama ben böyle çok seviyorum hihoyyyt
canım ellerine sağlık,nefisss görünüyor
teşekkürler canım a.s.
kek çok güzel görünüyor elinize sağlık.

yerken puding elimize yüzümüze bulaşırmı

eğer kalıpların içine kağıt kalıplardan koyarsanız; bu renkli kalıptan doğrudan kağıtlı kalıpla alıp yersiniz, kağıtlılar hemen soyuluyor zaten cokacimcoooka.s.

X