eşim çocuk istemiyor : (( acil fikir

netertua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
2.110
12
merhaba arkadaşlar.
size birşey danışmak istiyorum. 7 yaşında bir oğlum var.ben 2-3 yıldır oğluma bir kardeş istiyorum.(zaman zaman kendi içimde kararsız kaldığım oldu ama özellikle bu sene daha da kararlıyım)ancak eşim istemiyor.
Bu konuyu ara ara açarım her sene ama hep konu eşimin istememesiyle kapanır.sebebi de şuymuş: hem ekonomik hem de psikolojik açıdan hazır değilmiş.(güleyim bari)
Çocuga bakacak onun yükünü çekecek olan hep benim .çünkü oğlumu da yalnız büyüttüm.maddi durumumuz da iyi aslında borçlarımız varsa da eşimin savurganlığı yüzünden yıllardır bitmiyor.kendisine dedimki senin maddi durumunun düzelmesini bekleseydik oğlumuz olmazdı.
Arkadaşlar ben hiç savurgan biri değilim.tutumluyum. hemde öyle lüks peşinde koşan illaki şu olacak bu olacak diyen birisi de değilim.borçsa şu devirde herkesin borcu var.aslında borç dediği de kendi savurganlığının borçları.
O kadar canım skılıdı. o kadar moralim bozuldu ki anlatamam.çünkü oğlum o kadar çok istiyor ki bir kardeş anlatamam.ben de çok istiyorum.
Eşime dedim ki : sen böyle yaparak hem benim hem de oğlumun hakkına giriyorsun.beni annelik hakkından onu da kardeş hakkından mahrum bırakıyorsun.bu konuda hakkımı sana helal etmiyorum.Bana dediki bir beş sene sonra düşünebiliriz. o zaman da bana yalvarsan da ben istemeyeceğim dedim(kızgınlıkla) düşünsenize oğlumla arasında 12 yaş fark olacak.tabi o zaman da ben istersem :kızgın:
(ben oğlumla kardeşi arsında çok yaş farkı olmasını istemiyorum.)
arkadaşlar sizce ben ne yapmalıyım bu durumda.fikirlerinize muhtacım o kadar üzgünüm ki anlatamam.birde eşime nasıl bir tavır almalıyım?şimdiden cevap yazacak arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

Canım gerçektente hem psikolojik hem ekonomık olarak hazır olmak gerekır ..
Hele şu zamanda...
Belki eşinin senın bılmedığın özel bir durumu vardır..Borç gibi...
Eşinede haksızlık etme...
Ama şu da var yüce rabbım elbette rızkınıda verecektır..
Senin düşünmede çok dogal...
Özellikle 2 çocuk için kardeşiçin en uygun zaman diye düşünüyorum...
Sizin için Hayırlısı olsun canım.......

canım çocuk olması için maddi manevi hazır olmayı beklersen inan çok zaman geçer bazı şeyleri ertelememek lazım borç harç kimde yokki herkeste var bebek buna engel değilki her doğan rızkıyla gelir yeni bir bebek evin bereketidir çok arkadaşımda gördüm bebekleri olunca hayatları düzene girdi işleri açıldı Allah yarattığı her canlıya kefil oğlunda büyümüş tam zamanı tek çocuk daha sorunlu oluyor kardeş istemek hakkı çocuğun bence eşini ikna et hemen çalışmalara başla benim iki kızım var büyüdüler eşim işten gelince kedimizi kucağına alır hemen artık kediyle kucağımız doluyor diye bana sitem eder artık düşün senin tam zamanı hiç erteleme canım

Nasıl ki sen cocuk istemediğin halde hamile kaldıgındaki durumu düşün..fisfisfis

bir de o istemeyip de senin zorlamanı düşünn ikiside aynı kapıya cıkıyor

cocuk ortak bir varlıktır..kaydirigubbakcemile5

iki tarafında istemesi gerekirr bence biras daha bekle neden istemedigini kendin arastır..

o razı oldugunda yapabilicen zaten cocuguu:emir_bebek:

sen bütün bu sözlerine ragmen halen nasıl ikna ederim diye mi düşünüyosun...CADIARZU

tamam cocuk istiyosun oglunda kardeş istiyor ama bu kararı eşinizinde içtenlikle vermesi gerekir...:nazar:

bende arkadasın lafına değinmek istiyorum sen icocuk istemeseydin eşin illaki seni ikna etmesi hosuna gidermiydi sonucta içinden gelmiyor...

benim eşimde cocuk yapalım bitane daha diyor ben istemediğimi söylüyorum konu kapanıyor...

hem maddi olarak ta eşine baglısın anladıgım kadarıyla hem mutlaka yardımcı oluyordur herseye...

onun yürekten isteği olmazsa bunu sende istememelisin...:1hug:

merhaba arkadaşlar.
size birşey danışmak istiyorum. 7 yaşında bir oğlum var.ben 2-3 yıldır oğluma bir kardeş istiyorum.(zaman zaman kendi içimde kararsız kaldığım oldu ama özellikle bu sene daha da kararlıyım)ancak eşim istemiyor.
Bu konuyu ara ara açarım her sene ama hep konu eşimin istememesiyle kapanır.sebebi de şuymuş: hem ekonomik hem de psikolojik açıdan hazır değilmiş.(güleyim bari)
Çocuga bakacak onun yükünü çekecek olan hep benim .çünkü oğlumu da yalnız büyüttüm.maddi durumumuz da iyi aslında borçlarımız varsa da eşimin savurganlığı yüzünden yıllardır bitmiyor.kendisine dedimki senin maddi durumunun düzelmesini bekleseydik oğlumuz olmazdı.
Arkadaşlar ben hiç savurgan biri değilim.tutumluyum. hemde öyle lüks peşinde koşan illaki şu olacak bu olacak diyen birisi de değilim.borçsa şu devirde herkesin borcu var.aslında borç dediği de kendi savurganlığının borçları.
O kadar canım skılıdı. o kadar moralim bozuldu ki anlatamam.çünkü oğlum o kadar çok istiyor ki bir kardeş anlatamam.ben de çok istiyorum.
Eşime dedim ki : sen böyle yaparak hem benim hem de oğlumun hakkına giriyorsun.beni annelik hakkından onu da kardeş hakkından mahrum bırakıyorsun.bu konuda hakkımı sana helal etmiyorum.Bana dediki bir beş sene sonra düşünebiliriz. o zaman da bana yalvarsan da ben istemeyeceğim dedim(kızgınlıkla) düşünsenize oğlumla arasında 12 yaş fark olacak.tabi o zaman da ben istersem :kızgın:
(ben oğlumla kardeşi arsında çok yaş farkı olmasını istemiyorum.)
arkadaşlar sizce ben ne yapmalıyım bu durumda.fikirlerinize muhtacım o kadar üzgünüm ki anlatamam.birde eşime nasıl bir tavır almalıyım?şimdiden cevap yazacak arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

yapılacak bırsey oldugunu dusunmuyorum arkadasım bır cocuk dunyaya getırmekten bahsedıyorsunuz baska bırseyden degıl
ve esınız ıstememesı durumunda bence sızde dusunmeyın
kardesı olsun cocugumun dıye esınızın ıstemedıgı bır cocuk yapıp hersey daha kotuye gıdebılır bence
hamılelık dogum sonrası bır omur boyu sorumluluktur cocuk
bu zaman zarfında esınız ben ıstememıstım dıyıp yalnız kalmak sıze cok acı verecektır
tabıkı oglunuzda bundan nasıbını alacak
bence zamanda bırakın ve dusuncenızı erteleyın
tabıkı cok guzel dusunuyorsunuz yas farkı cok olmasın aralarında kardesı olsun ama ıkı kısı ısteyerek yapılması gereken bır sey cocuk degılmı?????

Zorla değilde güzel sözlerle belki ikna edebilirsiniz... Üzerine giderek değil. Tamam sen hazır olduğunda yaparız diyin. ama böyle şirin kız çocukları falan gördüğünüzde onuda özendirecek cümleler kullanın.. Siz zorladıkça isteği varsada istemez...

Teşekkür ederim tüm cevap yazan arkadaşlara.Farklı açılardan olaya bakmışsınız.Ben de sizin gibi düşününce biraz daha esnek oldum.dünkü kızgınlığım geçti.
nasip kısmet artık...kimileri ister Allah vermez.kimileri de böyle işte...Şimdi çocugu olmayan arkadaşlar bizim bu yazdıklarmıza ya gülüyorlardır yada kızıyorlardır.ne insanlar var şu hayatta diye.haklılar bence.
Kadın istemezken(!) erkek istemezken(!) sonra da Allah istemezse işte o zaman yandık.umarım eşimin bu sözlerinden dolayı Allah beni bebeksizlikle imtihan etmez.

Son düzenleme:
arkadaşım durumunuz iyi ise eşine ne olacakki,bakacak olan sensin,kardeş çocuklar için her yönden çok iyi,paylaşmayı biliyor,hayatta bir arkadaşı var demek oluyor,sende korunuyorum de korunma,bu arada o isteyincemi olacak sadece,2 ye 1 siniz,sen ve oğlun isterken o yalnız,emrivaki olunca kabullencektir elbette.o eşinede söyle herşey insanın istediğizamanda olmuyor,ol diyen olsun diyecekki olacak.Görümcem evlendiğinde 5 ayda hamile kalmadı diye,eltisi ve kaynı olacak kişi yok o eşinin üzerine ceketini atsa hamile kalırmış diye dalga geçerek laflar demişler,ama ilahi adalet var,eltisinin 1 oğlu vardı,çocuk okula başlayınca kardeş yapalım demişler,şuan çocuk 4 geçti kaç yıldır olmuyor çocukları,tedavi görüyorlar ama olmuyor,1 tane var 2 olmuyor,ceketle olmuyormuş laflarının yanlışını anladılar,hayırlı evlat olsun,bizim istediğimiz zaman herşey hemen olmuyor,büyük konuşmamak gerekir,senin bu çocuk sevgin için,inşaallah rabbim nasip etsin rızasına layık.

canim cocuk istemen cok normal fakat bu zamanda bir cocugunda olsa onu en iyi sekilde yetistirmek en güzeli...esin madden ve psikolojikmen hazir degilmis bu durumda onun üstüne gitmen iyi olmaz en azindan kendini hazir hissedene kadar..Allah bagislasin bir oglun varmis onu en güzel sekilde yetistirmeye bak insallah esinde bir süre sonra hazir hisseder kendini kimse kirilmaz

seni okadar iyi anliyorum tahmin edemezsin! ayni olay bendede var kizim 8yasinda
bundan bir bucuk yil evvel ablam ve kardesim ikisi ayni zamanda bebekleri dünyaya geldi aralari 40gün ve ben her seferinde onlari alip sevdigimde icim parcalaniyodu cünki benimde bir bebegim daha olsun istiyodum kizima kardes olsun yoldas olsun ama benim odun(kocam yani) malesef beni hazir gö rmüyodu annelige neyse baya bi zaman sonra actim bebek konusunu dedimki" artik bende kendi bebegimi sevmek istiyorum yigenlerimi kucagima alirken severken kendi bebegimmis gibi sevmek hayal etmek istemiyorum benimki o an SHOK oldu :) bayaaaaa bi sustu tabi ben salya sümük agliyorum öyle böyle derken coook sükür allahima karar verdik yapcaz insallah calismalar az bucuk basladi. bence arkadas $öyle de ben cok inaniyorum buna önce olmayanlara sonra ikinciyi ücüncüyü dördüncüyü isteyenlere ver de:) ALLAH isterse verir merak etme sen demek zamani gelmemis daha...

a.s.arkadaşım çocuk her iki tarafında isteyerek yapması gereken çok önemli bir olay,eşin istemezken niye bu kadar ısrarcı oluyorsun.allah bir tane vermiş.onu sağlıkla huzurla büyütün adam demekki gönülsüz.borç harç varsa hele bu devirde bir çocuk.çok iyi yetiştircem diyorsan eğer eksizsiz,çok zor.

a.s.arkadaşım çocuk her iki tarafında isteyerek yapması gereken çok önemli bir olay,eşin istemezken niye bu kadar ısrarcı oluyorsun.allah bir tane vermiş.onu sağlıkla huzurla büyütün adam demekki gönülsüz.borç harç varsa hele bu devirde bir çocuk.çok iyi yetiştircem diyorsan eğer eksizsiz,çok zor.
öncelikle cevabınız icin teşekkür ederim.
aslında eşimin borcu hiçbir zaman bitmedi.eger eşimi dinleseydik oğlum da olmayacaktı. ta o zamanlar da vardı borcumuz.yani biraz ümitli olsam borcun bitmesinden istemeyeceğim ama işin aslı öyle değil.mesela benim eşim borcum var der ama bu yaz sırtına ve göğüs kısmına çok kıllı diye lazer epilasyon yaptırdı.ben bu parayla 2 çocuk bile büyütürdüm ; ) yani anlayağınız borç bahane.hem demezler mi borcun varsa nasıl epilasyon yaptırıyorsun.işte benim eşimde böyle biri.
gereksiz ve saçma harcamaları olursa bir insanın asla borcu bitmez.
ayrıca şunu da söyliyeyim ben çok ısrarcı degilim.o gün konuştum ve kapandı.ben her sene 2 veya 3 kere konuyu açarım.olumsuzsa konuyu kapatırım.yani o kadar da ısrarcı değilim. ama ben 2-3 yıldır bekliyorum .buna da sabır derler değil mi?

Son düzenleme:
X