bebeğimin kilosu :(

gamur

Guru
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
96
1
ya hanımlar dün doktordaydım şuan 34. haftamdayım ve bebişim daha 2.050 gram moralim çok bozuldu zayıf kalmış oğluşum ne yapıcağımı şaşırdım bol bol istirahat diyorlar ama ne kadar faydası olur bilemem yemek desen kısmıyorumda çok morelim bozuk morel istiyorum :KK43:senağlama

Moralini hiç bozma.Ablamın ilk oğlu 1450 gr doğdu.Şimdi görsen akranlarını geçti bile.Kilosu az olanlar daha çok tutunuyr hayata sen sıkma canını annesi :)))

hıc korkma canım arkadasım 38.hafta yenı dogum yaptı bebegı 2200 kg nasıl canavar gıbı emıyor sarılık bıle olmadı onemlı olan bebegın kaç kılo oldugu degıl canım sonrasında sen ona ıyı bakarsın asıl kılo alsın dıye degıl sutum yarasın ıyı emzıreyım dıye dua et hadı 4 kılo dogdu nolucak saglıgı kotu olduktan sonra oyle degılmı
şimdi gereksız endıse edıp de alacagı varsada kılo alamaz bırak kendını stres yapma bol meyvenı tuketmeye devam et
sevgılerımle

kıss sen benimle aynı gidiyorsunnnn.... ben de 34. haftamda bebişim 2 kilo 50 gr dı... şimdi 37 haftalık oldum bebişim 2 kilo 700 gr oldu... sonlara doğru aniden alıveriyorlar bebişler kiloları korkma...

bence de canını hiç sıkma önemli olan kemiklerinin gelişimi eğer doktorlar gelişimi normal diyorsa herhangi bir problem görünmüyorsa kiloyu hiç kafana takma hem daha altı hafta var o zamana kadar biraz daha büyür

canım üzülme arkadaşlarında dediği gibi bebekler çabuk toparlanıyor..sen sütüm bol olsun ve yarasın diye dua et..benim ablam 3.500 doğurdu ama sütü yaramadı ve az geldi kendide anlamadı çocuk 2.500 a düştü...afrikalılar gibiydi 1 ayını geçtiğinde.dr mamaya başlayın hemen dedilerde öyle toparlandı..ben miyadında doğmuşum 2800 minicik görsen resimlerimi çirkiiiiin....sonra annemin sütü çok yaramış olmalki 2.5 aylık resimlerim 6 aylık gibi löp löp..sadece anne sütüyle.kafana takma bence

Allah sağlık versin sen öyle dua et..
yoksa kilo demek her zman sağlık demek olmuyor..
ben 1750 gr doğmuşum.
nasıl da toparlamışım inanamazsın -tatlicadiarzu-

ben kızımı 36+4 dedoğurmak zorunda kaldım ve 2,800 doğdu...

inşallah 38. haftaya kadar gider hamileliğin çünkü son zamanlarda daha fazla kilo alıyor bebişler...

içebiliyorsanda günde 2-3 bardak süt iç en azından kalsiyum tamamlansın canım...

bende 34. haftamdayım bebegim 2kilo 38. haftam bitince dogum yapıcam elimden geldigince sebze ve meyve yiyorum son 1 ay içinde bebegim 1 kilo alırmı sizce bende çok üzülüyorum en azından 3 kilo olsa :1no2::1no2::1no2: inşallah sütüm çok olur bebegime yarar :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

arkadaşımın oğlu 4 kiloya yakın doğdu böbürlendi durdu doğduktan 2 ay sonra kakasını yapamadığı için bağırsaklrından ameliyat oldu sonra 1yaşındada pipisinden 2 ay öncede pipisinden ikinci ameliyatını geçirdi şu anda çok sağlıklı 2 yaşında ama görseniz 3 yaşında gibi gözteriyor ama doktor bu çocuk kansız yüzü bembeyaz demiş önce sağlık sağlıklı olsunlarda kilo hiç önemli değil

benim kızımda şuanda 506 gr. daha 1 kilo bile olmadı ... zayıf bir bebeğim olacak ama sağlıklı olsunda ... ben de doğduğumda çok zayıfmışım... 1 aylıkken 2,5 kiloymuşum yani düşünün artık... kızımda bana çekecek heralde:)

ya hanımlar dün doktordaydım şuan 34. haftamdayım ve bebişim daha 2.050 gram moralim çok bozuldu zayıf kalmış oğluşum ne yapıcağımı şaşırdım bol bol istirahat diyorlar ama ne kadar faydası olur bilemem yemek desen kısmıyorumda çok morelim bozuk morel istiyorum :KK43:senağlama

merhaba canım ben 3 ekimde sezeryanla 2070 gr bir bebiş dünyaya getirdim maşallah iyiyiz şimdi moralini bozma bende yüksek tansiyon sorunu vardı o yüzden bebeğe giden damarlarda direnç oluşmuş bebiş kilo alamamış bence sende tansiyon takibini yaptır ve moralinide bozma 2 kiloyu bulmuş zaten küçük bebişler daha çabuk büyür diye beni teselli ediyorlardı gerçekten öyle kafana takma rahat ol

canım bilmem uygularmısın uygulamazmısın senin kararın ama benim yegenimde aynı haftada aynı senın bebeginin kilolarındaydı ablama bebegi zayıf oldugu için dr demiş gece yatarken 1bardak meyve suyu ve kek ye demiş oda yedi her gece yatarken ve sonrakı kontrole gittiginde ablam şaşırmış bebek çok güzel kılo almış ve 3 buçuga yakın dogdu

bebeğim 34 de 2120.............35 de 2400 ........35+3 de 2500 dü..yani bir hafta içinde aldığı kiloya bakarmısın..bende çok endişeliydim ama bol bol süt içtim sebze meyve yedim..özellikle yatarken süt içip soluma yattım ..sana da bir tavsiye olsun uygula bence..toparlar merak etme..iki haftam var doğuma inat ettim 3 kilo yapıcam kızımı :)))

X