Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Seboreik dermatit yani saçlı deride egzama olan ve çözüm bulan varmı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
la roche posay'in şampuanı mı var hiç duymamıştım..bu detten muzdarip yakınım var ona söyleyeyim hangi şampuanı acaba tam yazabilirmisiniz? saç rengini değiştirmesin..

birde nemlendirici kremi var demiş arkadaş. o krem doktorların verdiği kortizonlu kremlerdeki gibi geçici etkimi yapıyor yoksa tamamen mi gerçi yok ediyor? bu tür dermatolojik rahatsızlıkların ana sebebi stress. o azaldımı sorunlarda yok olur..

La Roche Posay - Kerium - Anti Dandruff Micro Exfoliating Şampuan... Netten resmini koyacaktım ama farkettim ki bunların da kuru ve yağlı saçlar için olanları ya da kremli - kremsiz vs vs çeşitleri vs vs varmış :) Genel olarak bizimkiler bunu kafalarındaki kabuklanma vs için kullanıyorlar.

teşekkür ederim..benim de halamda seboreik dermatit var böyle bişey derdi..kepek değil galiba değişik bir durum.. kocaman kocaman deri parçaları kalkıyormuş kaşıntıyla..bu ürünü tavsiye edeyim eczaneye gidip saçına göre alsın bakalım :) kesin çözümünü alırsa bende burda sizle paylaşırım..

kremi sürmeden önce jel peeling yaptım pullarım gitsin diye cayır cayır yandım tabi sorasında :) üstünede yeni kremimi sürdüm,kremi sürerken cildim inanılmaz hassastı gergin ve yanıyordu üzerine bitkisel bi kremim var egzamalar için ondanda azıcık sürdüm ki normlde tek başına yeterli gelmiyor, yarım saat içinde cildim nemlenmeye başladı ve hassasiyet kayboldu gerçekten yatıştırdı... sabah kalktığımda hiç birşey kalmamıştı çok memnun oldum...ama acaba içeriğinde neler var?onları öğrenmek lazım sonradan bünye bağışıklık kazanıpta işe yaramamazlık yapmasın yada kortizonlu ilaç gibi bi sorun çıkarmasın iye doktora ve eczacılara iyice araştırmak danışmak lazım..

ben hergün stres yaşıyorum :))) hatta stresli olmadığım günlerde de bu sorunum var bence strestençok hava kirliliği ve alerjik birde hormon dengesiyle alakalı bi rahatsızlık..u arada kremi 2-3 gün üstüste sürdüm gerçekten şuan geçti bakalım çok mutlyum,insanlar cildin ne güzel olmuş ne yaptın diyorlar :KK70: diyemiorum eski haline döndü diye :KK70: makyaj yapmadan gezebilmek çok güzel bişey :gitme:

KONDU,ozelden cevap yazamıyorum henüz :) adı PITYVAL fiyatı 35 lira gibi birşeydi çok ucuz yani diğer kremlere göre..şimdilik memnunum şükürler olsun :) cildimin bu kadar güzel olduğunu unutmuşum her gün yara bere makyaj...şimdi makyaj yapmayı unuttum :)) üzerinde seboraik ciltler için yazıyor zaten..evdeki şampunalar bitince şampunanında aliyim bari onu bunu denemekten bıktım..

Son düzenleme:
bnde de aynı hstalık vr şmpuan losyn hap ve 2 tne krem kullanıorm düzenli kullanmdım ve hla dvam ediorum çk ktü bri drum pul pul kalkıo kocman kocman sarımsak ii gelior die duydm knatna kdar sürülrmüş egzma yrine çk ktü ynarmış ama snra deri kndi kndine atarmş dnicem acısa da ztn ktü dha ne kdar ktü olablir ki =) bze yğlrla bakım ypıcam =)

kızlar dediğim gibi yaptım sarımsak sürdüm ve yazın 3 ay boyunca hiç çıkmadı tabi stres de yapmadım o yüzden =) şimdi tekrar oluştu yeniden sarımsak sürdüm gerçekten işe yarıyor

sanırım nedeni psikolojik kökenli olduğu için "işe yarar" diye düşünürsen işe yarıyor. Fal gibi "inanırsan çıkar"

tatile çıktığımın 2.gününden itibaren derim hızla iyileşti...güneş ve deniz suyu çok iyi geliyor,hiç makyaj yapmadım ve cildim bebek cildi gibiydi..ne zaman eve döndüm 3 gün evden çıkmadım,şuan saç derimde dahil yüzüm berbat durumda..cildiyeye bu durumu söyledim,seboreik sıcağı sever dedi,ama ben genede deniz suyu ve güneşe bağlıyorum.hatta şimdi deniztuzu alıp suyla karıştırıp yüzüme sürüp güneş banyosu yapıcam(şimdi derken ilk fırsatta deney olarak :) )

yokmu bu hastalığın çözümü kızlar

allah düşmanımın başına bile vermesin diyerek başlayayım ben atopik dermatik egzaması olan birisiyim
benim vücudumda var ellerimde ayaklarımda yıllarca çok sıkıntılar çektim çok çareler aradım aklına gelebilecek herşey maddi manevi bittim .sonunda bir sprey imdadıma yetişti blue cap ispanyadan ithal bir ilaç kortüzon yok içinde her eczanede bulamassın ama siparişle depolardan getiriyorlar .bide şampuanı var benim başımda olmadıgından ben kullanmadım tamamen bitiriyor ve kısa sürede bir kaç günde etkisini görüyorsun ama yeniledigi dönemlerde hissetigin gibi sıkırsan ilerlemeden durduruyorsun .ama dr. dogru söylemiş bu hastalıgın sebebi stres canım sitresten oluyor ben sıkıldıgım an patlıyor .ama hayatında kimyonu karabiberi kesinlikle çıkaracaksın en tehlikelisi kimyon resmen yarayı azdırıyor balıgada dikkatet yedigin gün fazlalaşıyormu egzaman fazlalaşıyorsa onuda sınırlı ye sormak istedigin birşey olursada sorabilirsin bu konuda bayagı tecrübeliyim malesefki .geçmiş olsun sana canım .

merhaba arkadaşlar az önce doktordan geldim ensemde bi süredir kaşıntı kızarıklık vardı ve pul pul dökülüyodu doktor seboreik dermatit hastalığı dedi şampuan ve bi losyon verdii bu ilaçlar dışında yapmam gereken başka bişey varmı??? bi sitede okudum deterjandan uzak durun diyoduu sizce bu durumda ne yapmalıyım bilmiyorumkismilebilmiyorumkismilebilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

bende de bu sekılde dokulme var bırcok ılac kullandım kullanırken ıı ama bırakınca yıne aynı oluyor. bende kesın cozumunu bulamadım. yazın azalıyor baya.. nedenını anlamıs degılım. yazdıgınız sampuanlardan bende deneyeyım bakalım ne olcak..

8 yıldır ben de bu dertten muzdaribim. Yaz kış farketmedi,ilaç milaç fayda etmedi. En çok ta alın bölgesinde görünen yerde. Bir kaç ay evvel annemlerin istanbul da ki evlerine gitmiştim, Banyoda bir sürü kullanılmamış eskimiş şampuan. Hepsini denemişim, tek bişey kalmişti. Elidor un şu anda piyasada olan değil eski yeşil renklisi. Ama hatırlamıyorum ne yazdiğini bile. Dibinde azıcık. İlk kullanmda etki etti. Sonra 2 hafta ku hllanabildim. Hiçbirşey kalmadı. Bitince doğru markete. Baktim şişe değişmiş, ama aldım yeşil renk olanı. Anında tekrarladı. Şimdi harıl harıl arıyorum neydi içinde ne vardı diye. Elidor bilse bu etkisini piyasanın tozunu attrır ama..........:KK43:

konazol şampuan kullandım geçti baya kudurmuş gibi kaşınmıyorum artık:KK52:

arkadaşım dogru bilgi vermişsin benımde oglumda aynı sorun var oda elidor şampuanı tesadifen kullanmış ve geçti..sonra bizde degiştirdik şampuanı ve ne yazık ki geri döndü egzamalar..çok ilginç bir tesadüffff..

arkadaşım dogru bilgi vermişsin benımde oglumda aynı sorun var oda elidor şampuanı tesadifen kullanmış ve geçti..sonra bizde degiştirdik şampuanı ve ne yazık ki geri döndü egzamalar..çok ilginç bir tesadüffff..

İlginç gerçekten :) Aynı yeşil renk sanırım.. Bulup formülünü zengin olmalı valla :)

clear men kullanıyor eşim.ona bayağı iyi geldi.
bir de nizoral şampuan kullandı.o iyileştiriyor ama maalesef yan etki olarak saç döküyor.aman dikkat edin.

X