Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Seboreik dermatit yani saçlı deride egzama olan ve çözüm bulan varmı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar 3 yıldır egzema var ensemde saçlarımın arasında para büyüklüğünde.ilaç kullandıgım zaman geciyor ama ilacı bırakınca tekrar oluyor.ama ilaçlarıda kortizonlu oldugu için uzun süre kullanamıyorum ..en son doktor artık bana gelme bu geçmez ilaçla kafandaki sorun neyse onu at dedi . kafamda bi sorunum yok allah a şükür ama bu rahatsızlıgın orda olması bile benim için bi sorun insan ister istemez takıyor kafasına ..bide kaşınmasa .en son aktardan egzema kremi aldım ve kükürtlü sabunla yıkıyorum o biraz fayda sagladı gibi ama bırakınca tekrar :kızgın: bi çözüm bilen varsa yarım etsin lütfen ..benneyaptımki-tatlicadiarzu-

bende yıllardır uğraşıyorum bununla bide dökülme var üstüne çifte kavrulmuş oluyor.ama maalesef kalıcı bir tedavisi yok bunun.tam geçiyor bitti derken yeniden tekrarlıyor kendini..yaklaşık 1yıldır düzenli doktor kontrolünde herşeyi denedik ama nafile..şimdide kortizonlı şampuanların yanına prozinc şampuan aldım dönüşümlü kullanıyorum..kepeklenme gitti ama kaşıntı tam olarak bitmiş değil onun içinde losyon kullanıyorum

canım benimde vardı ama geçti aynı seninki gibi para büyüklüğündeydi çok şükür kurtuldum

geçmez bu arkadaşım bende 13 senedir var.bi çareside yok

bendede var yaa pulpul dökülüyo kepek gibi ensemi sardı iice yardım edin

kızlar valla bende kaç yıldır bu seboreik dermatit denilen illetle uğraşıyorum saçlarımda ve kaşlarımda kepek, yüzümde döküntü.....yıllarca ketoral şampuan kullandım ama geçiremedim:1no2:.yaklaşık 2-3 ay önce bi forumda okudum bu illete clear man sportif şampuan çok iyi geliyormuş. bide çam terebentininin saçı beslediğinide duydum ve bu ikisini birleştirerek denemeye karar verdim şöyleki bu şampuanın içine 2-3 kapak çam terebentini koydum. saçlarıma masaj yaparak uyguladım. Bana acayip faydası oldu başlarda kepek falan kalmadı ama sonra saç alıştıkça çok azda olsa kepeklenme geri döndü ama kesinlikle eskisi gibi değil hala kullanıyorum ve memnunum bu arada çam terebentini sayesindede saçım normalden daha fazla uzadı. denemek isteyenlere duyuruluuuuuuurrrrrr:lepi:

Organicum şampuanın yeşil olanı belirtileri azaltıyor birçok hastada denedik biliyorsunuz iyileştirmek zor bu belayı ama başka ürün kullanmadan sabırla devam edilirse iyi geliyor çok pahalı bir üründe değil allah sabır versin geçmiş olsun canım

Arkadaşlar bu sorun bende de var ve malesef geçmiyor kaç kez doktora gittim sürekli aynı losyonu ama farklı doktorlar farklı şampuanları verdiler. kullanınca geçer gibi olsada sonrasında yine tekrarlıyor ve saçımın arkasına iyice yayılmış durumda.Artık kuaföre gitmeye utanır oldum. Kesin çözüm bulan varsa lütfen paylaşabilir mi ... mafoldumben

kızlar bende 24 yaşındayım vee 7 yaşımdan beri egzamam var sürekli saçımda pul pul olup kaşınıyo ve sulanıyor malesef çeşiiiittt çeşit krem ilaç ne varsa kullandım ama inanın kesin olarak geçmesi pekte mümkün değil doktora gittim bunun karaciğerde kalıtsal rahatsızlıktan olduğunu ve sürekli karaciğere ii gelecek yiyecekler yememi söyledi ( tabii uygulamıyorum bile malesef) yani ilaç pomad krem herneyse geçici çözüm sunmakta stres sık saç yıkama şampuanlar hassasiyeti arttırıyor ve saç diplerim yara içinde kalıyor offf kurtulmak için yapmadığım kalmadı şuan artık hiiç dokunmuyorum ellemiyorum sık sık boyamıyorum falan boya gibi kimyasallarda içeri nüfuz edip dahada tahriş ediyormuş bilginize

selam arkadaslar bu ne beter bır hastalık.Gıtmedıgım doktor kullanmadıgım ılac sampuan losyon vs. kalmadı benımde valla.Bırde benım sac dıplerım ınanılmaz agrıyor sızde de bole bır sorun var mı?Sızlama seklınde yanı.

Canım sabırla Organicum Yağlı saçlar için olanı kullanıyorsun 1 ay sonra fark ediyor

arkadaşlar ben eczaneden aldığım şampuanları kullanıyorum(bioderma,john freda) saçlarımda çok fazla sorun olmuor idare ediyorum pullarlarla yaralarla fakat öyle bir an geliyo ki yüzümü mahfediyo ki bu genelde hep var kaş diplerim burun kenarlarım alnımın ortası ve en çok yanaklarımda birde dudak kenarları ve çevresi...kaç kat makyaj yapıyorum öyle kızarık pul pul gezmiyim diye,şöyle hiç birşey sürmeden prıl pırıl pürüssüz bi cilde hasret kaldım :KK43: 20 çeşit nemlendirici denedim genelde yüzümü yakıyorlar,fakat bunu yeni sürmeye başladım clinique ddml cildimi kesinlike yakmıyor,kaşıntı batma olduğunda tekrarlıyorum bide body shop un kremleri iyi geliyor kortizonlu kremler dışında eczane kremleri bi işe yaramadı darphin,ddf hiç biri bi işe yaramadı :KK43: ama şunu keşfettim saçlar yağlandığında yüzdeki ve saçtaki hassasiyet artıyor,en geç 2 günde bi yıkanmak gerekiyor sanırım birde yüzü yakmayan bir yüz temizleyicisiyle yüzü temiz tutmak gerekiyor la roche posay in hassas ciltler için olanını testerini kullanıyorum çok güzel,çok iyi geldi..ama bioderma nın ki yüzümü yakıyor güya eczane en hassası bu diye verdi toniklerde malesef çok yakıp kıpkırmızı yapıyor bunun içinde body shop aloevera tonik iyi geliyor yada gülsuyu ile temizliyorum ..sizlerde iyi gelen ürünlerinizi yazarmısınız,birde yazlık yerde yaşayanlar devamlı deniz ve güneşle iç içe olanlar daha şanslı..çünkü ben tatile gittiğimde bu sorunla hiç karşılaşmıyorum..

merhaba..

bende aynı dertten muzdaribim.. sanırım size yardımcı olabileceğim.. evet hastalığımızı stres üzüntü tetikliyor öncelikle o anlarda kendimize iyi gelecek şekilde beynimize sinyaller göndermeliyiz. işin başlangıç noktası bu..

ikinci olarak boya başta olmak üzere kimyasal maddeleri saçlarımızdan uzak tutmamız gerekiyor.. buna jöle köpük saç KREMi vs. dahil.. bitkisel boya ve kına da kullanmayın..

saçların kısa olmasının etkisi büyük..çünkü saç diplerinin hava alması gerekiyor.. benim saçlarım belimdeydi ve omuzlarıma kadar kestirdim, elimden geldiğince de açık kullanıyorum..

tarağımız bize özel ve temiz olmalı.. evinizden herhangi birinin başında kepek dahi varsa o kepeğin olduğu bölgeye yerleşebiliyor egzema.. o yüzden ammman dikkat...

gelelim ürünlerimize..ketoral şampuan kullanmamız gerek şişesinin küçük olduğuna bakmayın inanılmaz bereketli bi şampuan.. şampuan vücutta da soyulmalar yapıyor korkmayın bol bol nemlendirin..

sıra losyonda.. dermovate saç losyonunu kullanıyoruz. tam egzemalı bölgeye gelecek şekilde yukarıdan damlatarak falan, ucu ince zaten tam hasta bölgeye gerektiğince sürüyoruz ve yediriyoruz.. bu günde 2 kez yapılıyor. sabah ve akşam.. işe ve okula gidenleriniz için belirtiyorum ki saçlarınız yağlı pis gözükmeyecek o ıslak görüntü hemen kayboluyor. akşamları ise yatmadan hemen önce sürmeyin yastığınız tüm losyonu çeker..

birde hap var ama onu vermem doğru olmaya bilir..

aman yedikleriniz de egzemayı tetikleyecek şeyler olmasın.. bu dönemde sakin olmaya dikkat edin..

umarım ben de dahil hepimiz tamamen kurtuluruz...

zaten alerjik bi bünyeye sahipseniz alerjenler(mevsim geçişleri,astım,üst solunum yolu alerjileri,besin alerjisi) olduğu zaman ortaya çıktığı şeklinde bilgi edindim ki mantıklı..birde adet dönemiyle de ilişksi olabilir yani hormonların oynadığı zamanlarda!!doktor alerji hapınızıda kullanmanıızı söylüyor egzama arttığında...gelgelelim biz ilaç ve kortizonlu kremler yada şampuanlar kullanmadan doğal yollarla nasıl geçirebilecğimizi araştırıyoruz :)))

bugn eczacı la roche posay ın seboraik dermatit zamanı kullanılıcak bunun içn üretilmiş yüz kremini verdi bana..çok pahalı bişey değil,yüzümü temizledim ve kremi sürdüm üzerinde 1kaç güne cildi yatıştırır diyor..nemlendirici ilaç değil umarım çare olur....

bugn eczacı la roche posay ın seboraik dermatit zamanı kullanılıcak bunun içn üretilmiş yüz kremini verdi bana..çok pahalı bişey değil,yüzümü temizledim ve kremi sürdüm üzerinde 1kaç güne cildi yatıştırır diyor..nemlendirici ilaç değil umarım çare olur....

tam da şampuanı diyecektim ben de :) bunlar için la roche posay'in şampuanı var babamla kardeşim kullanıyor bayağı iyi..

ama tek ilaç sıkıntıyı atmak orası doğru :)

X