Hayatınızda örnek aldığınız kişiler kimler ?

meltosh

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
1.059
51
31
Hayatınızda örnek aldığınız kişiler kimler?
Hayat felsefesini beğendiğiniz evet işte benim gibi düşünüyor ya da onun gibi düşünmeliyim hayatımı en iyi şekilde yaşamak için dediğiniz kimler ??
ve nedeniyle birlikte söylerseniz sevinirim..
a.s.a.s.​

hayatımı onu örnek alarak geçirdiğim tek kişi hz muhammed(s.a.v)efendimiz
güzel ahlakını insanlara olan yaklaşımını ticari zekasını iradesini inancını bağışlayıcı olmasını vs vs vs herşeyini örnek alıyorum
elimden geldiğince uymaya çalışıyorum

bir bayan yazarımız....
onun gibi kadınlar olsa dünya ne güzel bir yer olurdu diye düşündürttüren....
özgüveni yüksek, özdisiplini yüksek, insanların mutlu olması için adeta katalizör görevi gören, doğru bildiğini söylemekten asla çekinmeyen, eşine aşık, işine aşık, hayata aşık bir kadın.....
bana ilham kaynağı olmuştur...
tüm inançlarım sayesinde altüst oldu ki ben zaten yoldan gönüllü çıkmıştım...

annemmm annem ve annemmmmm....

tek idolüm..

ama hcbır zamanda benzeyemeyecegım

kimseyi kendime örnek almıyorum ...
kendim yaşayarak görerek kendimi şekillendiriyorum..
örnek aldığımı zannetiğim insanlar hep hatalarını yanlışlarını görmüşümdür..
ama görüşlerini begendiğim insanlar var..
onlarıda kitaplarından tanıyorum..

Son düzenleme:
ben yazmıştım ama yorumumu...bır daha yazıyım..
ben calıkusundakı kahraman ve ılk egıtımcılerden ferıde olmak ısterdım...
kızların okumasının gunah sayıldıgı bır donemde kendını yetıştırmiş...
o varlıklı yasantı ıcerısınden anadolunun bır koyune gelmış...
sırf eskıden kalan cahıllıgı ve egıtımsızlıgı ortadan kaldırmak yenı nesılı egıtmek ıcın ...
kendıne bır hedef edınmış bır muallım olmak ısterdım..
cıkan dedıkodulra aldırmadan....ınsanların kulaktan dolma ve herseyı gunaha bagladıkları bır donemde..
kendını egıtıme adamış....yenı dunyayı anlatmak ıcın gonullu egıtımcı..olmuş....
her ne olursa olsun hıc yılmamış...bır muallım...
ıste boyle cumhurıyet kadınlarından bırısı...olmak ısterdım...

sımdı bunu yazarken pek cok kadında geldı aklıma hayatları boyunca ılkeleırınden ödun vermeden savaşmış kadınlar......ıllakı unlu olmasına gerek yok evınde koyunde kımbılır nelerın savasını veren kadınlar...

babam...onun kadar azimli, caliskan olmak isterdim ama cok zor...ilerde de esimin onun gibi olmasini isterim. anlayisli, ailesine asiri duskun, dost bir baba, sadik bir es, ailesi icin herseyin en iyisini isteyen ve bunu saglamak icin tum fedakarliklari yapan, cocuklariyla beraber aglayan ve gulen...daha yazicak cok sey var ama gozlerim doldu...ozledim babami :çok üzgünüm: senağlama

Babam onun kadar mütevazi,
onun gibi adil, merhametli, hoşgörülü, sabırlı, terbiyeli,
dürüst bir insan daha tanımadım.

Ben genelde arkadaşlarımı örnek alırım kendime ama tamamen değil mesela birinin azmine hayranım ben pes etsem bile o beni yüreklendirir onun çabalarını görünce ben niye vazgeçiyorum diyorum hemen kendime :1rolleyes: Diğer örnek aldığım kişide yine bi yakın arkadaşım hayatla barışık, kendiyle barışık çok pozitif biri :asigim: Bu iki arkadaşımın bu huylarını örnek alıyorum :ecrin_bebek:

babam...onun kadar azimli, caliskan olmak isterdim ama cok zor...ilerde de esimin onun gibi olmasini isterim. anlayisli, ailesine asiri duskun, dost bir baba, sadik bir es, ailesi icin herseyin en iyisini isteyen ve bunu saglamak icin tum fedakarliklari yapan, cocuklariyla beraber aglayan ve gulen...daha yazicak cok sey var ama gozlerim doldu...ozledim babami :çok üzgünüm: senağlama

bende canım senin gibi düşünüyorum ama çok zooor
hatta imkansız benim için bu durum
bende çok özledim babamı kokusunusenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

aslında birebir örnek aldığım kimse yok...
çünkü şanslıyım...her insan gibi benim de tamamlanması gereken yönlerim var ve Allah karşıma doğru dürüst insanlar çıkardı ve eksiklerimi en güzel şekilde tamamlattılar bana...
hatta daha birkaçgün önce biri beni bir silkeledi...göremediğim eksik kaldıklarımı gösterdi...
daha azimliyim artık...

şunun gibi olsam dediğim hiç kimse yok...
ben; ben olmayı seviyorum:asigim:
ama tabiki kusursuz değilim çevremde benden daha tecrübeli büyüklerimin yaptıklarından kendime pay çıkarıp şöyle yaparsam daha olacak dediğim zamanlar da oluyor :nazar:

Babam
durust, terbiyeli, saygili, sevimli, azimli, çaliskan, sevgi dolu, hosgorulu, sabirli, mutevazi, merhametli, insancil, adil, guvenilir, tatli mi tatli...
daha sayabilirim...
Muhtesem insanim benim

X