Doğuma Hazırlık Gecelik ve pijama tercihi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bende 1 takım 3 lü pijama takımı aldım resimdekinin lilasını ; kayınvalidem bi tane sabhalıklı gecelik almış ; 1 tanede eve hemen gözaydına gelen olursa saten çiçekli pijama takımı aldım

tusee.jpg

saten.jpg

selamlar arkadaşlar
lohusa geceliği hakkında sorum var size. bu geceliği doğumdan sonra evde mi giyiyoruz yoksa sadece hastane de mi ? anlayamadım bi türlü.

ben tesettürlü olduğum için istediğim gibi pijama bulamadım buyüzden önden düğmeli uzun kollu pijama takımı aldım ve üstüne diz altında sabahlık zaten şuanda normal gidiyo herşey ama olurda sezeryan olursam görümcemler ablam vs birinden isterim gecelik hemen alırlar

kızlar gecelik ve pijama nasıl almayı düşünüyorsunuz?ben ikisindende 1 er takım almayı düşünüyorum.geceliği kısa kollu serum felan takarlar diye istiyorum.pijamayıda uzun geniş kollu düşünüyorum.gecelikmi daha kullanışlı olur pijamamı???sizler aldıysanız paylaşırmısınız

öncelikle sağlıkla kuzunu kucağına alırsın inşallah canım

ben doğum yapalı 11 gün oldu sezeryan oldum 2 gecelik bir pijama takımı almıştım inanırmısınız pijamayı hiç giymedim desem yeridir
gecelik çok rahat oluyor özellikle sezeryanda pijama dikişleri acıtabiliyor birde sıcakları eklersek pijama kullanımı zor oluyor tabi herkesin kendi tercihi o da ayrı
pansumanda, wc de gecelik çok rahat oluyor.

cantamda bır sabahlıklı takım ıkı tane de pıjama takımı goturmustum
kıs dogumu oldugu ıcın bırını kalın esofman tarzında goturmustum cıkarken gıyerım dıye
dogumhanede zaten kendı onluklerını gıydırdıler kendımden hıcbır sey gıymedım
cıplak vucuda kendı onluklerı arkadan baglamalı her ıkı dogum ıcın de uygun olanı
normal olmayıp sezeryana donunce odama cıkardıklarında gecelık takımını gıydım
cok kanamam olmadıgı ıcın hıc kırlenmedı cıkarken esofmanımı gıydım
sabahlık mutlaka olmalı yurutuyorlar cunku o zaman uzerıne almak ıcın cok ıyı oluyor

ya arkadaşlar been şimdi 30 haftalıgım geceliğimi falan almak istiyorum çünkü karşı komşumda 32 haftalık hamileydi cumartesiden beri hastanede yatıyor kadın 36. haftasına kadar yatıcakmış o da erken diye almamış kendine bişey hep eşi annesi falan aldı benimde gözüm korktu açıkcası şimdiden hazır ediyim ne olucagı belli olmuyor. şimdii 30 haftalıgım karnım okadar büyük degil nasıl alıyosunuz bedenine nasıl karar veriyosunuz bol olsa emanet gibi durur dar olsa rahatsız eder neyapsam kiiiii

ya arkadaşlar been şimdi 30 haftalıgım geceliğimi falan almak istiyorum çünkü karşı komşumda 32 haftalık hamileydi cumartesiden beri hastanede yatıyor kadın 36. haftasına kadar yatıcakmış o da erken diye almamış kendine bişey hep eşi annesi falan aldı benimde gözüm korktu açıkcası şimdiden hazır ediyim ne olucagı belli olmuyor. şimdii 30 haftalıgım karnım okadar büyük degil nasıl alıyosunuz bedenine nasıl karar veriyosunuz bol olsa emanet gibi durur dar olsa rahatsız eder neyapsam kiiiii

canım bence de yavaş yavaş hazırlamaya başlasan iyi edersin,acele etmene gerek yok tabi ama her ihtimale karşı hazırlıklı olmak lazım geceliğini göğüsten ölçmen yeterli oluyor sonrasında karnın küçüleceği için büyük büyük şeyler almana da gerek yok.. ben çantama iki pijama takımı bir gecelik aldım,hepsi de ligralı olduğu için bedenleri de çok sorun etmiyorum..

valla canım tamda şuanki haline göre al çünkü önünde 10 hafta daha var ama nihayetinde doğum sonrası karnın inicek tamamen inmesede şuanki halinden biraz daha inik olur şuanki haline göre aldıgın pijama gecelik vs. doğum sonrası sana rahat olu diye düşünüyorum

canımcım sana bir tavsiye bence bu arkadaşını dinle:))
2 adet gecelik koy kısa kollu olmasın malum kışın doğuracaksın ve doğumdan sonra çok üşüyeceksin ayrıca uzun kollu olsada takarlar serumu merak etme..
geceliklerin yaka bölümleri en azından 3-4 düğmeli olmalı bebeği emzirmek için..
pijama 1 takım yeterli giyilmiyor bile çünkü eğer normal doğum yapacaksan sürekli açılmanı kontrol edecekler ve hemşireler pijama istemiyorlar,giydir çıkar olmasın diye..sezeryan olursanda hem dikiş yerleri açısından sakıncalı hemde kanaman olucağı için sürekli ped değiştirecekler bunun içinde gecelik en uygunu..
istersen gecelik sabahlık takımı al doğumdan sonra gezineceksin üzerine alırsın yada şal da olabilir..
bunlar benden tavsiyeler canım umarım faydalı olur..

bu arada ben bir normal gecelik aldım uzun kollu , birde lohusa geceliği aldım düğmesi yok emzirmek için göğüs bölümünde pencereler var..birde pijama takımı o da düğmeli..

bende arkadaşla aynı fikirdeyim.pijama hiç kullanışlı değil.ikidebir muayene olucam diye giy çıkat yapamazsın zorlanır dikiş yerlerin.normal doğumda alttan açıp bakıyolar.sezeryandada karnın dikişli olacak ama gecelik bol ve rahat olduğu için hareketin kolay olacak.ben uzun kollu gecelik giymiştim serum takılan kolumu kıvırdılar taktılar.sorun olmuyo.bide sezeryandan sonra özellikle üşünüyor sanırım.uzun kol daha iyi bence.

kızlar, bu hafta izmir kent hast.ne gittim, dogumu orada yapacagım.
oda gormek istedim..neyse hemsire ile konustuk biraz. biz gecelik oneriyoruz dedi.
hem sizin, hem bizim için daha kullanıslı dedi.
ben de 1 gecelik+sabahlık ve 2 pijama tk. almıştım.
uygun fiyatlı 1 gecelik daha alıcam sanırım.

bende gecelikle hiç rahat edemiyorum ama hastanede daha rahat ve kullanışlı olucanı düşünüyorum 2 gecelik 1 sabahlık 2 de pijama takımı hazırladım fazla mı bilmiyorum ama eksik olmasından daha iyi diye düşünüyorum hepimize hayırlı doğumlar olur inşaallah Rabbim yardımcımız olsun

ben gecelik ve sabahlık takımı aldım,gecelikte emzirme bölümüde var ,çok kullanışlı
herkes hastanede geceliğin daha rahat olacağını söylüyor katılıyorumda
bende sadece gecelik ve sabahlık takımları alıcam yanıma
hastaneden çıkacağım zaman giyeceğim spor bir eşorfman alıcam,
öyle pijamalı takımdan almıcam hastanede giymeyecem

2 gecelik, 1 pijama 1 de sabahlık aldım bende.pijama takımı kullanılmıyor diyorlar ama yinede bulunsun orda olmazsa evde giyilir nasıl olsa.hayırlısıyla sağlıkla doğum yapalım da inşallah.

X