sağlık ocağına kayıt gerekli mi?

firuze-1524

Bal kız & Bal oğlan
Kayıtlı Üye
30 Mart 2008
7.686
12
Slm kızlar,ben hamileliğin ilk günlerinden itibaren dr.umun özel muayenehanesine gidiyorum,tahlillerimide devlette yaptırıyorum.Oturduğum bölgede sağlık ocağına gidip kayıt yaptırmam gerekir mi acaba?CADIARZUbebk doğdujktan sonra aşıları falan var ,onları bildiğim kadarıyla sağlık ocağında yapıyorlar,kafam karıştı doğrusu,bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim ,şimdiden teşekkürlerra.s.

Slm kızlar,ben hamileliğin ilk günlerinden itibaren dr.umun özel muayenehanesine gidiyorum,tahlillerimide devlette yaptırıyorum.Oturduğum bölgede sağlık ocağına gidip kayıt yaptırmam gerekir mi acaba?CADIARZUbebk doğdujktan sonra aşıları falan var ,onları bildiğim kadarıyla sağlık ocağında yapıyorlar,kafam karıştı doğrusu,bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim ,şimdiden teşekkürlerra.s.

evet canım olman gerekıyo bır an once gıdıp ol .inşallah saglıklı bı sekılde yavrunu kucagına alırsın darısı benım ve benım gıbı tum ısteyenlerın basına:Saruboceq:

olman gerekmıyor ama olursan senın için daha iyi olur
bebegının asılarını saglık ocagında yaptıracaksan kı en ıyısı saglık ocagı cunku asılar hep taze oluyor sureklı tuketıldıgınden
hamılelıgın sırasında bı takım psıkolojık destek olsun emzırme vb. egıtımı olsun cok cokkk yardımcı oluyorlar
dogduktan sonra bebişini eve saglık durumunu konrole gelıyorlar
bebegın hareketlerıyle ılgılı bısey kafana takılırsa hemen gıdıyorsun el doplerıyle kalp atıslarını dınlıyebılıyorsun

yanı sana zararı olmaz faydası olur canım

benim evime geldiler 2 kere ben çalıştım için annem evdeydi gelip kayıt yaptırsın demişler salı günü gittim hakkında forum dolduruyorlar birde bebeğin aşı takibi için iyi bence gitmen
bebek doğduktan 10 gün sonra gel dediler :CüvCüv:

teşekkürler kızlar,buraya yeni taşındık,en kısa zamanda sağlık ocağının yerini öğrenip kayır olayım bende.

Kayıt yaptırmak zorunda değilsin galiba. Ama yaptırman hem senin hem bebeğinin için faydalı olur... Senin ileriki aylarda tetanoz aşını yapacaklar.. Bebeğin doğduktan sonra gelişimi ve aşılarını takip edecekler... Sana aşı kartıda verirler ve böylece bebeğinini aşılarını unutmadan ve gününü geçirmeden yaptırmış olursun...

Evet arkadaşlarında dediği gibi kayıt yaptırırsan iyi olur. Mesela bebeğin kalp atışlarını el dopleri ile sana dinletiyor hemşire eğer istersen.Ayda bir kan tahlili ve tansiyon ülçümü yapıyorlar istersen.Ayrıca tetanoz vurulacaksın ileride, en tazesi sağlık ocaklarında oluyor dediler.Ben ne zaman aklıma birşey takılsa ya da bebeğimin kalbini duymak istesem gidiyorum.

Evet arkadaşlarında dediği gibi kayıt yaptırırsan iyi olur. Mesela bebeğin kalp atışlarını el dopleri ile sana dinletiyor hemşire eğer istersen.Ayda bir kan tahlili ve tansiyon ülçümü yapıyorlar istersen.Ayrıca tetanoz vurulacaksın ileride, en tazesi sağlık ocaklarında oluyor dediler.Ben ne zaman aklıma birşey takılsa ya da bebeğimin kalbini duymak istesem gidiyorum.

ya arkadaşım ben de kalp dinlemek istiyorum ama 17+4 günlük kesin duyulur mu?:1hug:

evet canım yaptırmanda fayda var.bende hiç istemeyerek gittim açıkçası sağlıkocaklarında insanlara hiç hoş davranmadıkları için gidesim gelmedi.ama çok çok memnun kaldım.çok ilgililer.hem tetenoz vuruldum.kendi aşılarım için kart verdiler tarihleri yazıyor.bebeğim doğuncada bebeğim için aşı yapıp kart vericekler.bence muhakkak gitmelisin.hem dışarıdaki aşılar çok pahallıya geliyor dediler bana.ne kadar doğru bilmiyorum.ana sağlıkları varken özele gerek yok diye düşünüyorum.

X