Bebeğim ne zaman kesintisiz uyucak

setinay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2007
57
1
45
Bebişleri olanlar yardımcı olun uykusuzluk daha doğrusu uyku bölünmesinden dolayı bebeğime yeterince verimli olamadığımı düşünüyorum ne zaman geçicek ne zaman kesintisiz 4-5 saat uyucak ya da bu bi ömür boyu sürcek mi kafayı yicem:1no2: Tabiki çoğunuz anne olmak böyle bisiy dicek biliyorum bi çok kişiden duydum bunu ama birilerinin de destekleyici sözler söylemesini istiyorum artık

öncelikle bebeğin nekadarlık canım benim 8 aylık oğlum var gece 3-4 saatte bir emmek için uyanıyo

Bebeğim şuan 5 aylık benim bebiş ilk uyuduğunda 3 saat kesintisiz uyuyor fakat ondan sonra 2 saat de bir kalkıyor gece 3'te bi 5'te bi 7'de bi kalkıyo e bende kalkınca haliyle geri uyumakta zorlanıyorum sersem gibi oluyorum. Sabah'ta hayalet ben ortalarda:) Bu arada ben emziriyorum geceleri doymuyor mu acaba, 3-4 saatte bi kalksa keşke razıyım.

Son düzenleme:
canım bende aynıydım 6.ayından sonra yavas yavaş düzene girmeye başlar sabretmek gerekiyo aynen benimkide 2 saatte 1 saatte bir uyanıyo ilk uyudunda 3 saat uyuyodu.. simdi masallah akşam 9 da uyuyo 1 de uyanıyo 5uyanıyo ve sabah 9 uynanıyo sonra 3 saatte bir 1 saatlik gündüz uykularını uyyo inşallha seninkide düzene girer canım benimde berbat geciyodu gecelerim gene arada öle oluyo ama napalım idera edicez

Canım benim kızım bebeklikten çıktı 2,5 yaşında ama hala geceleri uykusuz.
Hem çok geç yatıyor, hemde gece 3-4 defa çoğu zaman uyanıyor.
Sanırım bizim yapabileceğimiz birşey yok. Şimdiki çocuklar uykuyu pek sevmiyor sanırım.

b&m inşallah bebişiminde uykuları uzamaya başlar napalım artık böyle dua ediyoruz akşam yatıp sabahlara kadar uyuması için sanırım daha çok var baksana şimal hala uğraşıyormuş Allah hepimize sabırlar versin ne diyelim

inşalh canım sen onu düzene sokamya calış ben zor soktum düzene nazar değmesin 9 da ukusu geliyo uyutuyorum ...eşinle en azından bi 2 saat baş başa oturuyoruz....sabah erken uyandır akşam erken uyumak istiycektir ve öyle alıştır zaten 8. 9. ayda inşalh biraz dah uzun uyur

ahhh ğüzelim allah yardım etsin gece uykusuzluğu cok zor ama yasından sonra düzene ğirer merak etme ek mamalara basladığında bebegin tam doyucak ve rahat uyuyucak su an anne sütü yeterli ğelmiyor olabilir bu nedenle cok kalkıyordur az sabret düzelicek merak etme

kızlar öncelikle güle güle buyutun bebişlerinizi
allah güzel günlerini göstersin size inşallah hep

oğlum 40 ı çıktığında gece 12 de yatıp sabah 6 da uyanıyordu
her duyan şaşırıp kalıyordu
3 aylıkken uyku saatini 2 saat geri aldım 10 da yatıp 6 da kalkmaya başladı
5 aylıkken de 8 de yatıp 6 da kalkıyordu
şu anda oğlum 4 yaşında
hala 8 de yatıp 8 de kalkıyor

öncelikle oğlum uykuyu çok seven bir çocuk
ve asıl önemli olan nedir kızlar bılıyormusunuz
bebeğinizın her işlemini aynı saatte yapın
her gün aynı saatte süt verin ve aynı saatte uyutun

ben bu şekilde yaptım ve hala aynı şekilde gidiyor.herşey saatli
çok etkili oluyor
bebekliğinden intibaren denemeye başlayın.ne kadar erken o kadar iyi

sevgilerŞeniz

talin aynen inşalah böyle devam eder akşan 9 da uyuyo sabah 8 e kadar arada 3-4 kere emmek için uynıyo insallah hep erken uyur böyle..1 ay önce hep 2-3 gibi uyurdu ardık çıldırcak duruma gelmiştim

talin ne diyim çok süper bi çocukmuş maşallah:) ben de mümkün olduğunca herşeyini saatli yapıyorum doğduğundan beri diyebilirim ama işte olmayınca olmuyor sanırım çocuktan çocuğa değişiyor uykuya düşkün olması da avantaj tabiki.

b&m senden gördüğüm kadarıyla düzelmeler oluyor yavaş yavaş gerçekten de iyiki yardımlarınızı istemişim içim rahatladı :)

Bi de merak ettiğim arkadaşlar bebişleriniz sizinle aynı oda da mı uyuyor ne zaman ayırdınız odasını?

biz aynı o0dada uyuyoruz..kışın yanıda omasını istiyorum canım yaza ayırıcam inşlh

benim kızımda geceleri sürekli emmek için uyanırdı emzirmeyi bıraktıktan sonra hiç uyanmamaya başladı gece bir kere süt içiriyorum o kadar bence uyanmasının nedeni meme alışkanlıgı acıkmasada emerek uyumak isteyişindendir

simavi kızın nekadarlık ?? evet dedin gibi emme alışkanlığı heralde anne kokusunu istiyo.bende gece emiyo diye hemde kış diye yanımda yatırıyorum hem daha bebişim 8. ayında küçük daa kıyamıyorum.ama yaşını doldursun odasına geçiricem zaten dip dibe odalarımız

büyük oglum 3buçuk yaşında 10aylıkken sabaha kadar uyumaya alışmıştı hepde öyle. küçük oglum 11 aylık sadece 1kere kalkıyor emiyor su içiyor uyuyor. bebegin normaldede uykuyu seviyorsa düzelir açlıga zamanla daha uzun dayanma güdüsü gelişiyo sanırım uyuyolar sonra biraz sabret geçecektir

X