Düğün salonu bakmaya gidiyorum

seda_83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2007
208
0
40
bu soruya evli arkadaşlar cevap verirse iyi olur düğün salonu tutarken düğün salonu sahibinden neler talep ettiniz neler istediniz bende gittiğimde sözleşmeye onları koydurayım bide bu düğün salonun anlaşştığı kuaför var ona yaptırayımmı saçlarımı çok kararsız kaldım

bencede güzel bir soru yarın bizde düğün salonu bakmaya gidicez,ve hiç bir fikrim yok,bence saçları daha önceden bildiğin tanıdığın kuaföre gidip yaptırmak daha mantıklı gelior bana,yani ben öyle yapıcam.

sakın sakın o kuaföre gitme, eşimiz kuzeni yaptırmıştı; felaket, öule yerlerde seni dinlemiyorlar kafalarına göre yapıyorlar...

düğün salonuyla; masa düzeni, kişi başı fiyat, planlannadan fazla gelen olursa ekstralar için fiyat.
çocuklar için palyaço vb. bir organizasyonları var mı,
giriş anında istediklerin; volkan, konfeti, gelin yolu vs. özel bir isteğin varsa onlar.
menüyü netleştirin, pastayı kim organize ediyor ve nasıl olacak adamlarla görüşmeye haftasonu akşam git bu vesileyle düğün de görür pastadan da tatmış olursun..
dışarıdan fotğrafçımı getiririm o yoksa düğün de yok demiştim ben mesela..
birde salonun fotoğrafçısı oluyor, resim başına pazarlık yapın size ucuz oluyor. ananız babanız o gece resim almasın, siz sonra kendinize aldığınız ucuz fiyattan çoğalttırırsınız o anlaşmalı fotoğrafçıda.
içki var mı, onların özel koşulları var mı vb. vb.
kolay gelsin sıra sana geldi şimdi ha :)

Arkadaşlar biz ekimde planlıyorduk önceden bi kaç salonla konuşmuştuk. sonra ertelendi tabi yaza orası farklı bir mesele... öncelikle ne kadar ayıracaksınız salon için onu ayarlayın.
Daha sonra belirlediğiniz bir kaç salona gidin hepsinden farklı bir şey öğreneceksiniz.
1) Fiyatta mutlaka pazarlık yapın.
2) Garsonlar düğün esnasında bahşiş istiyorlar bu bahşişi düğün salonu sahibinin halletmesini isteyin. Eğer düğün günü böyle bir istekleri olursa salona vereceğiniz paradan düşeceğinizi belirtiniz.
3) Masalara 1 tabak içine 5 pasta gibi genel tabak konulmasına karşı olduğunuzu kişi başı servis istediğinizi belirtiniz.
4) salonu 600 kişilik tuttunuz. ama size 800 kişi geldi dediler ve 200 kişilik fark istememelerini sağlayın ola göre konuşun.
5) fotoğrafçıya çok dikkat edin. bazı salonların fotoğrafçıları resimleri 2 şer tane çıkarıp düğün sonunda bu resimleri misafirleriniz almadı deyip size 2. kez satıyorlarmış. ve düğünden sonra siz tanıdığınıza bu fotoğrafı götürdüğünüzde olay ortaya çıkıyor ve üzülüyorsunuz.
6) salondaki wc den para talep edilmemesini rica ediniz. sonuçta salonu kiralıyorsunuz wc de salonun içinde.
7) 1 hafta önceden prova yapmak istediğinizi, müzikleri teyidleşmenizi isteyiniz. İstediğiniz müzik tarzlarının hepsini isterseniz siz belirleyin.
8) pastaların bayat olmamasını yannda verilecek ikramların mutlaka taze olmasını isteyin.
9) palyaço isteyin ve çocukları etkilemesini ayak altında dolaşmamasını isteyin.
10) düğün anının projektör ile duvara yansıtılmasını isteyin. salonda direkler varsa göremeyenler bu yöntemle düğünü izleyebilir.
11) video çekim kasetinin süresini yükselttirin ayrıca bunun için sizden ücret istemesinler.
12) ayrıca yukarıda sayılan ve kabul ettirdiğiniz her maddeyi sözleşmeye yazdırın.
13) bazı düğün salonları 7. aya tuttuğunu var sayalım arada gidip 200-300 verdiğinde salon ücretinden düşüyorlar buda sizin için iyi oluyor düğünde salon parasıyla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.
14) misafirleriniz için salonun güvenliği, garsonların seçilmişliği, otopark, örtülerin temiz olması, servis gibi konularıda gözden kaçırmayınız.

bende bu ay sonu salon bakmaya gideceğim bu konuda baya tecribe kazandım. Mutluluklar dilerim şimdiden.

Kesinlikle kimseden bahşiş alınmamasını söyleyin. Düğün sonunda biz vereceğiz zaten gerekeni diyin.
Yazın yapacaksanız klimaların düğün boyunca açık kalacağına dair madde yazdırın.Çoğu salon ara ara açıyor. buda içerdekilerin bunalmasına sebep oluyor.
Sigara içilmesine hiçbir şekilde izin verilmemesini sağlayın.

Diğer tüm önemli maddelere arkadaş yazmış yukarda.
Sevgiler.

X