6 aylık bebeği olan anneler bakar mısınız

sembar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
350
0
41
bebeğim gündüzleri hiç emmek istemiyor sadece gece emiyor.dr gündüz mama ver dedi onuda kesinlikle almıyor.bende gündüz uykusunda 2-3 kez emziriyorum o da çok kısa süreli acaba yeterli oluyomudur.sizler gündüz kaç kere emziriyosunuz.CADIARZU

tatlım bebiş 9:00 gibi uyanıyor ve gece 10 gibi uyuyor
gündüz yaklaşık 3-4 saat arası uyuyor
ben 13.00 de evde oluyorum o nedenle kalkınca cicibebeli kahvaltısını yapıyor
ben gelince emziriyorum gece yatana kadar 4 kere emiyor
bazen yatmadan önce emzirmek yerine gece tahılı veriyorum

benimki yedi aylık olmak üzere ama hala gündüzler yenidoğan gibi emiyor.tabi o alışkanlık haline getirdi bebeğin kilo alımı nasıl eğer iyi ise yetiyordur.her bebeğin beslenme ihtiyacı farklı olabiliyor.

ek gıdalarla doyuyor emmek istemiyordur.
biz mamayla besliyorduk, ek gıdaya geçtik 4. ayda, şu an sadece gece biberon alıyor, bakıyorum artık ona da gönlü yok.120 cc yapıyorum 60 vs içiyor.doktora sordum bugun 2 biberon içmesi lazım anne sütü de alkmıyor , direk inek sütü ver dedi.deneyeceğim cesaret edebilirsem.

inek sütü dokunmasın daha küçükmüş, verilse bile biraz sulandırmak gerekiyormuş, yine de vericeksen az bir miktar ver alerji falan yapmasın canım

bizimde dün dr ek gıdalara geçebilirsin dedi.benim bebişte yenidoğan gibi 2 saatte bir emiyor.ek gıdalara daha yeni geçtim bu huyu değişecektir muhtemelen.bence her bebeğin tarzı farklı eğer kilosu yerindeyse dert etme derim.

X