Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımı kazıtmayı düşünüyorum sizce bir faydasını görür müyüm?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

kuzuzuzubambino

Anne Şeni Çok Şeviyom....
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2008
3.492
22
Kızlar Merhaba.

Doğum yapalı 5 ay oldu saçlarım normalde ince telli ve seyrektir.
Doğumdan sonra çok dökülmeye başladı.
Saçlarımı kazıtmayı düşünüyorum.
Konu hakkında fikri olan var mı?
Sizce faydası olur mu?

Kızlar Merhaba.

Doğum yapalı 5 ay oldu saçlarım normalde ince telli ve seyrektir.
Doğumdan sonra çok dökülmeye başladı.
Saçlarımı kazıtmayı düşünüyorum.
Konu hakkında fikri olan var mı?
Sizce faydası olur mu?

canım cok geçmiş olsun cok üzüldüm :çok üzgünüm: inşallah kazıtmak zorunda kalmazsın çaresini bulabilirsin..eğer normal bi dökülme olsa turplu suyu denemeni tavsiye ederdim ama bilemiyorum:sm_confused: ısırgan otu iyi diyorlar bi de okonuya bakabilirsin canım a.s

cnm ben 1 yıl önce kazıdım benım sacım yanmıstı ve normalde cok zayıf ve ınce tellilerde ama ben 1 ay boyunca 3 gunde bır kazıdım ben faydasını gordum saclarım daha sık ve kalın telli cıktı.yanı iyiki kazımısım :)

ahhh canım bende saçımı kazıtmak istiyorum.bazen kendi kendime diyorumki kazıt şu saçları kurtul.al birde peruk.neymiş bu saç yok döküldü taramaya kıyma.eskiden ne güzel saçlarım vardı belimde ve sık.10 defa toplar tarardım dökülme falan olmazdı.ama bir çocuk doğurdum o saçlar gitti kelleşiyorum yakında sanırım.birde eski arkadaşlarımı görüyorum senin o güzelim saçlarına ne oldu demezler mi?çok üzülüyorum hemde çok.gel beraber aynı gün kazıtalım hemde moral veririz birbirimize.ama önce peruk almam şart.sonra kel kafayla gidipte peruk arıyamam.

Ben geçen yıl Kasım'da kazıtmıştım. 2 ay boyunca da sürekli kazıdım. Evde hep kel dolaşıyordum, değişik bir deneyim :) Kızıl ve kahverengi 2 tane de peruk aldım. Rahat rahat takıp çıkıyordum hiç sorun yaşamadım. Gerçek saç olmayan perukların üst kahkül kısmından biçimlerinden falan peruk olduğu anlaşılıyor bu yüzden ben genelde şapka yada bere takarak kullandım. Kimse peruk olduğunu anlamadı.

Saçlarıma gelirsek; 2 ay boyunca birkaç günde bir kendim kazıdım Benim saçlarım boyalardan inanılmaz cılız, cansız, tüy gibi kalmışlardı ve anormal dökülüyordu. Kazıttığımda da gördüm ki kafamda yer yer boşluklar olmuş. Yağlarla bakım yaptım. Şuan saçlarımın çok gür olduğunu söyleyemem, dökülen kısımlardan henüz saç elde etmediğimi düşünüyorum ama saç yapım güçlendi. Eskisi gibi cılız ve cansız değiller. Sırf bunun için bile iyi ki kazıtmışım diyorum. Ama en güzeli de saçlarım dökülmüyor gibi bir haldeler, buna çok seviniyorum. Bu arada şunu da eklemeliyim ki kazıtılan saç çok hızlı uzuyor.

Ve kısa saç kullanmanın rahatlığını mutlaka tatmalısınız diyorum. Hem bakımı hemde kullanımı inanılmaz rahat ve güzel, keşke çok daha önceden ve bu kadar dökülmeden yaptırsaymışım diyorum. İsteyen hiç daha fazla vakit kaybetmesin derim. Başta cesaret etmesi biraz zor ama hepinizi destekliyorum :1hug: kaydirigubbakcemile5 bana göre pişman olmıcaksınız...

valla ben de saçımı kazıtmıştım sırf yazın terlemeyim diye alt taraflarını, salık bırakınca kazıtıldığı belli olmuyordu, bir de fön çektiriyordum düzenli..çok hoş görünüyordu ama alt taraf boş....saçlarım acayip gürdür ama kazıtmaktan mı oldu bilemem, zira hep gürdü,ondan kazıtıyordum zaten

valla bende kazittim gecen sene ama pek bi faydasini göremedim. benimde saclarm cok segrek ince telli. ama berkesel arkadasimin dedigi gibi 3 günde bir kazitmak belki faydali olabilir. yada haftada bir kez. ama benim yaptigim hatayi sakin yapma canim eger sacini kazitirsan kazittigin günden itibaren duzenli olarak saclarina bakim yap. ve uzun bir sürede boya, fön tarzi seylerden uzak dur derim ben.

Arkadaslar, hamilelik sirasinda hormon seviyesi dolayisi ile sac dokulmesi azalir, ve dogum sonrasi hormon seviyeniz normale dondukten sonra normal seviyede sac dokulmesi devam eder. Bu sizi saclariniz cok dokuluyormus, yada eskisine gore inceymis diye yaniltmasin.

Gercektende saclariniz hamilelik oncesine gore bile cok dokuluyor yada cok incelmis ise bir hormon testi yaptirmaniz tavsiye olunur. Bence salgam suyu, yumurta sarisi, vs. gibi seylere ile vaktinizi harcamayin. Komik gelecek ama sac sagligi icin asagidakilerin yarari olacagi soyleniyor.

1. Saclara stres verecek, dokulmesine neden olacak modellerden kacinmaniz
2. Bol antioksidan ve flavanoid iceren meyve ve sebze yemeniz
3. Biotin ve silica iceren sampuan ve krem kullanmaniz
4. Islak saclarinizi Ince firca ve ince tarakla taramamaniz
5. Saclarinizi fazla derecede yuksek isiya maruz birakmamaniz
6. Diyetinize gunluk olarak Vitamin B complex, Biotin, Vitamin C, Vitamin E, Zinc eklemeniz

canımher gün belli ralıklarla kazıtırsan belli bir süre fayda görüyorsun arkadaşımdan biliyorum her ne kdar doğum geçici bir dökülme ise de zayıf anında böyle bir şeyi denemeni tavsiye ederim

ahhh canım bende saçımı kazıtmak istiyorum.bazen kendi kendime diyorumki kazıt şu saçları kurtul.al birde peruk.neymiş bu saç yok döküldü taramaya kıyma.eskiden ne güzel saçlarım vardı belimde ve sık.10 defa toplar tarardım dökülme falan olmazdı.ama bir çocuk doğurdum o saçlar gitti kelleşiyorum yakında sanırım.birde eski arkadaşlarımı görüyorum senin o güzelim saçlarına ne oldu demezler mi?çok üzülüyorum hemde çok.gel beraber aynı gün kazıtalım hemde moral veririz birbirimize.ama önce peruk almam şart.sonra kel kafayla gidipte peruk arıyamam.

Canım aynı duyguları paylaşıyoruz.
Medeni cesaretimi topladığımda yapacağım.
Kel olmak kolay değil
Başörtülüyüm ama evde kocamın karşısında kel dolaşamam
Peruk şart.
Sana özellikle haber vereceğim kazıtacağım zaman. kaydirigubbakcemile5

bende kazıttım saçlarımı çokda memnunum
geçen sene ablam kazıtmıştı çok çabuk uzadı her gören saçlarını nerede kestirdin diye soruyor saçları sanki özellikle kat verilmiş gibi harika görünüyor

ya maalesef kızlar ben bu kararı verdikten sonra bana destek olan eşim saçlarımı kazıtmamam için elinden geleni yaptı.. Maalesef saçlarımı kazıtamadım ama aklım da kalmadı değil....

ya maalesef kızlar ben bu kararı verdikten sonra bana destek olan eşim saçlarımı kazıtmamam için elinden geleni yaptı.. Maalesef saçlarımı kazıtamadım ama aklım da kalmadı değil....

Saçların dökülmeye devam ediyor mu canım?
Ben yıllardır şampuanı bıraktım ve baharatçılarda satılan doğal sabunlardan kullanarak
dökülmeyi önledim. İlk başladığında bir kaç yıkamada saçlar mat ve sert oluyor ama
iki - üç banyodan sonra sorun kalmıyor. Saç kremi de kullanmıyorum. Memnunum tavsiye ederim.

kullitacım saçlarım eskisi gibi dökülmüyor ama ezelden seyrekti ve ince telli saçlara sahip olduğum için çok hacimsiz duruyorlar...
sabun konusuna gelince dediğin sabunlardan kullanmayı denedim çok sert yaptığı için hep bir kullanımdan sonra bıraktım.. aslında denemek lazım...

sakın kazıtmayın derim benimde dogumdan sonra boyle bi durumla karşılaştım ama 1yıl icerisin de sac dökülmesi duru bunun yanı sıra ilk bebeginizse stres yapmayın bununda etkisi cok

benım saclarım o kadar gurdu kı nasıl bu hale geldım anlamıyorum. saclarım kalın tellı ve cok gurdu. ama benım sac derım cok kuru bu yuzden de cok saclarım dokuluyor. pazartesı gunu doktora gıdıcem. bakalım ne olucak. ama sonuc alamazsam artık bende gercekten kazıtmayı cıddı cıddı dusunuyorum. ama kafa tası yamuk olmayan kısılerde cok kotu durmuyo. hem en fazla 3-4 ayda ınsan ıcıne cıkılabılır hale gelır. ne kadar kotu olabılır kı. :KK43:

X