transfer sonrası nelere dikkat ettiniz

comebaby

tek yumuta ikizlerim
Kayıtlı Üye
29 Mart 2007
1.226
6
tüpçü hanımlar transfer sonrası nelere dikkat ettiniz neler yaptınız özellikle kabızlık problemini nasıl çözdünüz paylaşırsanız seviniriz

benim ilk denememde hic kabızlık sorunum olmadı
neden oluyor onuda bilmiyorum acaba hamilelik olusunca gelisen bir durum mu cunku ılk sonucum negatifdi
sımdı ıse haftaya ancak bunun icin bisey soyleyebilirim pazara kadar gerceklesecek cunku ınsallah transferim

evet bende kabızlık sorunu yasadım aktardan kuru kayısı aldım duzenlı olarak hergun 2 3 tane yedım ıse yaradı tavsıye ederım

kabızlık için ben hergün kayısı marmelatını suyla karıştırıp bir bardak hergün içtim ve danone aktivye yedim bunlar iyi geldi tavsiye ederim inşallah hayırlı sonuçlar alırsın

evet canım ben de kayısı mermelatını suyla karıştırdım içtim hala da içiyorum kabız değilim ama olucam diye korkudan önlemini alıyorumm

arkadaşlar benimde enbüyük korkum kabızlık daha öncekitüp bebek denemelerimde yaşadım bunu tuvalette ağladığımı bilirim budefa doktor kabızlık kesinlikle yaşamamalısın diyor o nedenle kabız olmamaya çalışıyorum bol su ve bitki çayları içiyorum sanırım kayısı kaynatıcağım bugün birde şu aktivya yoğurtlardan alacağım

Ben bol bol su içtim, doktorum en birinci yapmam gereken bu olduğunu söyledi kabız olmamak için. Sonra da lifli yiyecekler tüketmeye çalış.Kepek ekmeği yedim ilk aylarda ,bu iyi gelmişti.Şimdi geçti çok şükür...

arkadaşlar benimde enbüyük korkum kabızlık daha öncekitüp bebek denemelerimde yaşadım bunu tuvalette ağladığımı bilirim budefa doktor kabızlık kesinlikle yaşamamalısın diyor o nedenle kabız olmamaya çalışıyorum bol su ve bitki çayları içiyorum sanırım kayısı kaynatıcağım bugün birde şu aktivya yoğurtlardan alacağım

Bitki çayları nasil bir etki yapar bilinmez o nedenle bitki çaylarını doktorlar tavsiye etmiyor. Çok lifli gıdalar almaya dikkat et kuru kaysı işe yarıyor ancak kükürtle kurutulan değil doğal kurutulan kaysı kurusunu tercih et çünkü kükürtle kurutulan sarı ren kuru kaysılar bir süre kalıcı ishal yapıyor bol su iç. Sebze ye brokoli, karnıbahar bu gıdalar bağırsakları çalıştırıyor. Kolay gelsin..

arakdaslar transfer sonrası nekadar istirahat ettiniz
ben gecen sefer baya yatmıstım ama tutmadı bu sefer ertesi gun islerim olucak evde kalamam
siz neler yaptınız

doktorlar bitki çaylarını kesinlikle tavsiye etmiyorlar rezene gibi bazı bitkiler düşüğe neden olabiliyormuş kabızlık için en etkili yöntem sabah kalkar kalkmaz 2 bardak ılık su içmek ve gün içinde aldığın sıvı miktarına dikkat etmek...

arakdaslar transfer sonrası nekadar istirahat ettiniz
ben gecen sefer baya yatmıstım ama tutmadı bu sefer ertesi gun islerim olucak evde kalamam
siz neler yaptınız

ilk 2 tüp bebek denememde en çok kafamı yoran soruydu şu yataktan kalkıp kalkmamak meselesi...dün 3.transferim gerçekleşti ve doktorumla -ki alman hastanesi gibi iyi bir yerde tedavi görüyorum- uzun uzun konuştum...ilk 3 gün istirahat öneriyorlar fakat bu sürekli yatmak anlamına gelmiyor..daha sonra normal yaşamına devam edebilirsin diyorlar otobüse binebilirsin,yürüyüş yapabilirsin,yemek yapabilirsin...tek kural kendini yormamak ve ani hareketlerden kaçınmak..ve en önemli şey kafanın rahat olması.doktor örnek veriyor bir kadın transferi yapıldığı gün 6 saatlik yolu otobüsle gitmiş,mecburi bir olay söz konusuymuş ve şuan o kadın ikizlerini kucağına almak üzere diyor...içiniz rahat olsun,tutacağı varsa insan isteyerek hiçbir şekilde rahim içine zarar veremezmiş...

Arkadaşlar bugün seda sayanda dinledim hep çıkan bi hoca varya prof. adı aklıma gelmedi. O söyledi tüp bebek tedavisinde teste kadar olan 15 günlük beklemede tohumlu gıda tüketmeyin dedi. Yani fındık fıstık çekirdek aklınıza tohumlu ne gelirse. Fazlasıyla hormon içerdiği için ters etki yapıp tutunma şansını azaltıyormuş. Ben tranfer sonrası sigara içmediğim için ağzım çekirdek çitlemiştim günde 1-2 kase bunu duyunca acaba dedim ister istemez. Bilginiz olsun kızlar. Bende kasımda tekrar tedaviye başlayacağım hayırlısıyla

ilk 2 tüp bebek denememde en çok kafamı yoran soruydu şu yataktan kalkıp kalkmamak meselesi...dün 3.transferim gerçekleşti ve doktorumla -ki alman hastanesi gibi iyi bir yerde tedavi görüyorum- uzun uzun konuştum...ilk 3 gün istirahat öneriyorlar fakat bu sürekli yatmak anlamına gelmiyor..daha sonra normal yaşamına devam edebilirsin diyorlar otobüse binebilirsin,yürüyüş yapabilirsin,yemek yapabilirsin...tek kural kendini yormamak ve ani hareketlerden kaçınmak..ve en önemli şey kafanın rahat olması.doktor örnek veriyor bir kadın transferi yapıldığı gün 6 saatlik yolu otobüsle gitmiş,mecburi bir olay söz konusuymuş ve şuan o kadın ikizlerini kucağına almak üzere diyor...içiniz rahat olsun,tutacağı varsa insan isteyerek hiçbir şekilde rahim içine zarar veremezmiş...

sana katılıorum canım bencede olacağı varsa olur ama sanırım bizler biraz katıyız. 2 gün yatıp 3. gün yatmazsak ve sonuç olumsuz olusa kendimizi yeriz. mesela ben sana katılıyorum ama transferimin 5. günündeyim hala yatıyorum. bahanesi olsun istemiyorum ya da korkuyorum allah nasıl isterse o olur elbet. allah hepimizin gönlüne göre versina.s.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugün seda sayanda dinledim hep çıkan bi hoca varya prof. adı aklıma gelmedi. O söyledi tüp bebek tedavisinde teste kadar olan 15 günlük beklemede tohumlu gıda tüketmeyin dedi. Yani fındık fıstık çekirdek aklınıza tohumlu ne gelirse. Fazlasıyla hormon içerdiği için ters etki yapıp tutunma şansını azaltıyormuş. Ben tranfer sonrası sigara içmediğim için ağzım çekirdek çitlemiştim günde 1-2 kase bunu duyunca acaba dedim ister istemez. Bilginiz olsun kızlar. Bende kasımda tekrar tedaviye başlayacağım hayırlısıyla

evet benim arkadasımda dinlemis beni aradı hemen
maydonoz nane falanda yenmemeli tup bebek dusunenler icinc demis

sana katılıorum canım bencede olacağı varsa olur ama sanırım bizler biraz katıyız. 2 gün yatıp 3. gün yatmazsak ve sonuç olumsuz olusa kendimizi yeriz. mesela ben sana katılıyorum ama transferimin 5. günündeyim hala yatıyorum. bahanesi olsun istemiyorum ya da korkuyorum allah nasıl isterse o olur elbet. allah hepimizin gönlüne göre versina.s.

Benim de ilk tüp denemem ekim ayında gerçekleşti.15 gün kayınvalidemlerde kaldık hiç bir şey yapmadım herşey ayağıma geldi.yaptığım tek şey yemek yemek oldu.çok titiz davrandığım 15 gün geçirdim.ve tüm çabalarımız ne yazık ki negatif sonuç verdi.doktorum sonucu söylerken çok üzgün olduğunu tüm sammimiyeti ile çok zorlanarak söyledi.çünkü benim ve eşimin hiç bir olumsuz sebebimiz yoktu.gerçekten yüce allahım güç veriyor sabırlı olmak için.bu ay tekrar beni bekleyen bebiklerimle şansımızı deneyeceğiz.tüm bekleyenlere önce sabır diliyorum..

Benim de ilk tüp denemem ekim ayında gerçekleşti.15 gün kayınvalidemlerde kaldık hiç bir şey yapmadım herşey ayağıma geldi.yaptığım tek şey yemek yemek oldu.çok titiz davrandığım 15 gün geçirdim.ve tüm çabalarımız ne yazık ki negatif sonuç verdi.doktorum sonucu söylerken çok üzgün olduğunu tüm sammimiyeti ile çok zorlanarak söyledi.çünkü benim ve eşimin hiç bir olumsuz sebebimiz yoktu.gerçekten yüce allahım güç veriyor sabırlı olmak için.bu ay tekrar beni bekleyen bebiklerimle şansımızı deneyeceğiz.tüm bekleyenlere önce sabır diliyorum..

canım üzüldüm negatif sonucuna ama elbette allah sabrını veriyor. ben de kayınvalidemde kalyorum.bana şimdiden hamileymişim gibi davranıyolar aynen herşey ayağıma geliyor. bugün transferimin 6. günü ve isyan ettim ben hasta değilim yeterince dinlendim yatmak istemiyorum diyee.. tabii bişey diyemediler ben en öneli şeyin stressiz ve inanmak olduğunu düşünüyorum bakalım sonumuz ne olacak ama allah hakkımızda hayırlısını versin :Saruboceq:

Ya kızlar yazdıklarınızı okudum da aktivya denen yoğurt ta koruyucu maddeler var eeee nasıl yiyosunuz katkı maddeleri düşüğe sebep olyomuş haberiniz olsun

slm kızlar bende kabızlık için kuru kayısı yiyorum ama siyah olanından günde 2tane 1tanede kuru incir bide bol bol su içiyorum hiç kabızlık şikayeti çekmedim buzamana kadar bugün 9.günüm bende 6gün yattım tabi aralarda kalktım ama artık kendi işimi falan yavaş yavaş yapıyorum yapmazsam kendi kendimi yiyorum çünkü yatınca sıkıntı basmaya başladı bana bakalım sonumuz ne olcak allah hepimizin gönlüne göre versin

Benim normal yaşamımın bir parçası kabızlık..Ama transfer sonrası hiç bu sorunu yaşamadım kullandığım crinone jele bağlıyorum...Onu bıraktığım an kabızlık bende tekrar baş göstermeye başladı..Bu kabızlık sorunun uzun yıllar çekmiş biri olarak size tavsiyem günde1 tane kivi yiyin farkını hemen görüceksiniz..İnşallah tüm bu çabalarınız olumlu sonuçlanır dualarım sizlerlea.s.

X