Soru....Duşakabin ve Banyo Dolabı için yardım..

burcucello

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2008
1.203
2
42
arkadaslar malum ev sahipleri dusakabin yaptırmıyor ama o evde biz oturacaksak biz yaptıralım dedik.ama tabii cam olanlardan değil maailyeti daha ucuz olanlardan.adını bilmiyorum ama hani su ilk cıkan kabinler vardı ya malzemesesi mika mı desem bilmiyorum.neyse siz anladınız benim dediğimi :))))
sorum su; bu urunun maliyetini yuvarlak hesap bileniniz var mı?

2. sorum; banyo çok kucuk ama dolap sart. onun için boy dolap almamız kesin sart.mdf olanlar 300 civarı,sunta olan var birtane 119.modeli de çok guzel ama magaza gorevlisi suntayı almayın dedi.aranızda kullanan var mı?sunta olan dedikleri gibi hemen bozuluyor mu?
yardımcı olursanız sevinirim..

banyolar genelde nemli olduğu için(duşakabin olsa bile) sunta çabuk etkilenir. nemden etkilenmeyecek bir maddeden dolap alın. diğer sorular hakkında bilgim yok maalesef.

biz gecen sene dusakabın yaptırduk, kuvetın tek kenarına 280 dı yanlıs hatılamıyorsam, bırde 70*70 tekne ıcın fıyat almıstık onada 150 demişlerdi galıba.. dolabını sunta alırsan kenarları kabarır hemen, mdf almalısın..

canım mdf suntalama nazaran daha dayanıklıdır. sunta kısa zamanda nemden dolayı şişme yapar. eğer kiracıysanız plastık ama guzel gorunumlu dolaplardan al bence. kendi evine cıkınca banyonun boyutuna gore guzel bır mdf dolap yaptırırsın olmazmı. he ama param var ben yınede mdf alıcam bu eve dıyorsan :) sunta alma canım dedığım gıbı nemlı ortam olduğundan cabuk sısme yapar.

canım mdf suntalama nazaran daha dayanıklıdır. sunta kısa zamanda nemden dolayı şişme yapar. eğer kiracıysanız plastık ama guzel gorunumlu dolaplardan al bence. kendi evine cıkınca banyonun boyutuna gore guzel bır mdf dolap yaptırırsın olmazmı. he ama param var ben yınede mdf alıcam bu eve dıyorsan :) sunta alma canım dedığım gıbı nemlı ortam olduğundan cabuk sısme yapar.

BENDE SANA KATILIYORUM O PLASTİK DOLAPLAR DAHA UYGUN OLUR.
SONRA BAŞKA EVDE BANYO DOLABI BİLE OLSA PLASTİKLERİ BAŞKA AMAÇ İÇİN KULLANABİLİRSİN. BALKONA FALAN KORSUN.
AMA ÖBÜR TÜRLÜ DOLABIN EV SAHİBİNİN EVİNDE KALACAK. ( Kendisi de yapmıyor )
PARANI HAVAYA ATMA...
DUŞAKABİNDE BİZ GEÇTİĞİMİZ YOL 320 YTL YE YAPTIRMIŞTIK. ( Sadece ön panel, duş teknesi yok )

saolun hanımlar.plastik olanlar şaşırtıcı biçimde pahalı 150. civarı.bugun mdf buldum 190 a sizin fikirlerinize dayanarak suntadan vazgeçip onu alıcam sanırım.

BENDE SANA KATILIYORUM O PLASTİK DOLAPLAR DAHA UYGUN OLUR.
SONRA BAŞKA EVDE BANYO DOLABI BİLE OLSA PLASTİKLERİ BAŞKA AMAÇ İÇİN KULLANABİLİRSİN. BALKONA FALAN KORSUN.
AMA ÖBÜR TÜRLÜ DOLABIN EV SAHİBİNİN EVİNDE KALACAK. ( Kendisi de yapmıyor )
PARANI HAVAYA ATMA...
DUŞAKABİNDE BİZ GEÇTİĞİMİZ YOL 320 YTL YE YAPTIRMIŞTIK. ( Sadece ön panel, duş teknesi yok )

canım dolap kalmaz ev sahibinin evinde monte ettirmicem,tasınabilir.ama kabin kalır tabii.canımız saolsun.naapalım ok ıslanır yerler mecbur artık o. :)))))

canım duşakabin bende yaptıracağım ama şu an fiyatlar uçuk bende 90x90 oval düşünüyorum onun içinde koçtaşın web sitesinden fiyat takibi yapıyorum istersen sende bir bak oranın fiyatları çok uygun...

arkadaslar malum ev sahipleri dusakabin yaptırmıyor ama o evde biz oturacaksak biz yaptıralım dedik.ama tabii cam olanlardan değil maailyeti daha ucuz olanlardan.adını bilmiyorum ama hani su ilk cıkan kabinler vardı ya malzemesesi mika mı desem bilmiyorum.neyse siz anladınız benim dediğimi :))))

2. sorum; banyo çok kucuk ama dolap sart. onun için boy dolap almamız kesin sart.mdf olanlar 300 civarı,sunta olan var birtane 119.modeli de çok guzel ama magaza gorevlisi suntayı almayın dedi.aranızda kullanan var mı?sunta olan dedikleri gibi hemen bozuluyor mu?
Canım, sunta nemli ortamda hemen açılıp saman gibi dağılır .Hele banyoda asla tavsiye etmem..

1. herhangi bir duşakabinciyi arayın ve ölçüleri vererek ortalama bi fiyat isteyin büyüklüğünü de bilmediğimiz -ve piyasayı- biz bişey diyemeyiz.ama ortalama 150-200dür çok büyük değil madem.
2.hiç ugraşma öyle 300liralarla.ikea'nın istesine gir çok hesaplı banyo için dolaplar oluyor o koca setler varya lavabo-dolap-uzun dolapdan falan oluşan o geçenler 199mu neydi eşim kabul etmedi şimdi zamanı değildi ve ev sahibi de uyuz bizim zırnıgımı bırakmam :) onçün yattı benim iş.ama sen alabilrisin ordan kesinlikle bak o siteye hatta sitede katalog vardan ordan fikir edinirisin.

1. herhangi bir duşakabinciyi arayın ve ölçüleri vererek ortalama bi fiyat isteyin büyüklüğünü de bilmediğimiz -ve piyasayı- biz bişey diyemeyiz.ama ortalama 150-200dür çok büyük değil madem.
2.hiç ugraşma öyle 300liralarla.ikea'nın istesine gir çok hesaplı banyo için dolaplar oluyor o koca setler varya lavabo-dolap-uzun dolapdan falan oluşan o geçenler 199mu neydi eşim kabul etmedi şimdi zamanı değildi ve ev sahibi de uyuz bizim zırnıgımı bırakmam :) onçün yattı benim iş.ama sen alabilrisin ordan kesinlikle bak o siteye hatta sitede katalog vardan ordan fikir edinirisin.

çok iyiymiş takım halinde diyosun ama bi sıkıntı var.ankarada çok yapı market var ama ikea yok artık nedense.ama şimdi baktım sen de ankaradaymıssın.:))))))) internet sitesinden falan mı sipariş ediyosun?

çok iyiymiş takım halinde diyosun ama bi sıkıntı var.ankarada çok yapı market var ama ikea yok artık nedense.ama şimdi baktım sen de ankaradaymıssın.:))))))) internet sitesinden falan mı sipariş ediyosun?

dediğin gibi nedense! ankara'da yok anlamış da değilim hiç bu durumu :KK43:

ben almadım ama bi ara bişeyler alıcaktım erteledim şuanda sen de internet sitelerinde alışveriş edebilirsin begendin mi katalogtan bişeyler...

dolap değil de başka banyo için fikirlerde var onlara da bak klasik dolaplara şartlama kendini en azından fikir olurlar

dediğin gibi nedense! ankara'da yok anlamış da değilim hiç bu durumu :KK43:

ben almadım ama bi ara bişeyler alıcaktım erteledim şuanda sen de internet sitelerinde alışveriş edebilirsin begendin mi katalogtan bişeyler...

dolap değil de başka banyo için fikirlerde var onlara da bak klasik dolaplara şartlama kendini en azından fikir olurlar

canım evet baktım dediğin gibi bi takım var 5 parca.199 ytl ama sipariş etsem bi de kargo masrafı eklenir sanırım.(daha once hiç yapı marketlerden netten bişii almadım,onun için bilmiyorum)ama canım bişii diicem bu 5 parca 199 sa heralde o da suntalamdır.bi de canım orda raf lardan baska birşey goremedim :KK43:(

canım evet baktım dediğin gibi bi takım var 5 parca.199 ytl ama sipariş etsem bi de kargo masrafı eklenir sanırım.(daha once hiç yapı marketlerden netten bişii almadım,onun için bilmiyorum)ama canım bişii diicem bu 5 parca 199 sa heralde o da suntalamdır.bi de canım orda raf lardan baska birşey goremedim :KK43:(

canım geniş bi zamanda banyo için olabilecek bi kaç şeylerim buraya olmazsa..

katalogdaki resimler varya ürünler değilde odalar banyo-salon gibi onlara da bak özellikle yani yerleşik odalar görüyorsun eşyaları daha iyi organize edersin kafanda..

kargo ücreti de bi görüş bakalım belki çok tutmaz sanırım yazıcaktır orda hatırlıyamadım.neyse ben geniş bi zamanda bakrım ikea'ya..

seneye belki evimize gidicem o zaman ben de ikea'dan alıcam banyoyu falan..

o 199 lira olan ürünün materyali yazıyor altında..

Materyal
Ayak/ Ayak/ Ayak: Darbeye dayanıklı polisteren plastik Ayna: Cam Ayak/ Ayak/ Ayak: Darbeye dayanıklı polisteren plastik Ana malzeme: Sunta pano, Lamine, Polipropilen plastik Arka kısım: Sıkıştırılmış liflerden yapılmış tahta, Akrilik bazlı boya Raf: Kırılmaz cam Ayak/ Ayak/ Ayak: Darbeye dayanıklı polisteren plastik

sen şunu araştır bakalım bi, sunta panoda içerdiği için acaba üzerine 100kat verniklerden ya da su bazlı verniklerden falan sürsen boyayı korur mu, ben ahşap boyama işleriyle yeni ilgilenmeye başladım o yüzden pek bilgim yok ama sitede ahşap boyamadan anlayanlar var o konuya bi git bilen birine sor bakalım mobilya zarar görmesin diye yapılabilir mi eğer yapılıyorsa gene çok hesaplıya gelicek...ben eşyalara fazlaca para gömmek taraftarı değilim.ha daha kaliteli olabilir belki ama ben değişlik yapmayı seviyorum o da bahanesi olur boyası kalmış tühh :jeyyar:

...

birde ikea'dan banyoya gir banyo mobilyalarında ferforje ürünler var belki onlar da oabilir ne dersin...
orda banyo düzenleyicilerinden de içlerine raflar uydurup katalogtakiler gibi bir banyo oluşturabilirsin.

ama ilk önce o vernik-cila işini araştır 199a çok güzel bir set.ha çok kaliteli değildir belki ama ben olsam alırım.

bizde bu yaz banyoya 90*90 oval küvet ve uzerıne mıka dusakabın yaptırdık 800 liraya mal oldu.
mıkaların ucuzuda var.bızımkı bıras daha kalıtelısıymıs esım oyle dedı.
bızım aslında cam dusakabın vardı altında dus taknesı vardı.ama ben onu kaldırdım ve yerıne boyle bısey yaptırdım

dogru diyosun canım bi arastırıyım sağol ilgilendiğin için.hepinize tesekkurler ilgilendiğiniz için :))))))))

selam arakadaşlar ben geçen sene banyop dolabı yaptırdım ve çok memnunum.. kalitesi mükemmel tam istediğim gibi en ufak sorunda yardımcı oluyolar gayet memnunum size adresini verim dilerseniz bakabilirsiniz öyl markalı pahalı yerlere gitmnize gerek yok kalite önemli. CRESTA BANYO MOBLYASI CRESTA BATHROOM FURNITURE
fiyat uygun kalite müklemmel tercih edebilirsiniz modellerde gayet modern:KK61: