Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

İremcim; Ben pcosluyum, benim derdim kisti küçültüp ameliyattan kurtulmak. O nedenle soğan kürünü kaynatıp suyunu içerek faydalanıyorum. Ama gebelik için sumakla yemek gerekiyormuş. "Soğan kürüne ne zaman başlamam uygun olur" diye Saraçoğluna mail attım regliden 15 gün önce cevabı geldi. Yani anlıyacağın duruma göre kullanıcağın kür de değişiyor. ğer gebelik içinse yiyin gayri :)

sağol canım dün başladım ben .incir kürü uyguluyorum soğanıda sumakla yiyorum. inşallah faydasını görürüm. eşimede spermleri normal ama onada keçi boynuzu kürü uyguluyorum. yani içimiz dışımız kür oldu. soğanı yemek biraz sıkıntı oluyor ama o kürü uygulayıp hamile kalanlar olmuş o yüzden devam ediyorum.

DURUALYA çok teşekkürler canım . gerçekten benim için çok açıklayıcı oldu. kafamda soru işareti kalmadı.

kızlar ben soğan kürünü uyguladım arkasından incir kürünüde uyguladım yaklaşık 2 ay oldu peki ben şimdi tekrar mı baslıycam acaba bir defamı kullanılıacak merak ettim sizlerden bitirip tekrar baslayan varmı bu ayıda boş geçirdim mayıs bari boşa geçmese

slm kızlar yardımınıza ihtiyacım var.3. tüp bebek denemesinde önce soğan kürünü uygulamak istiyorum.kistlerim var.ama bazı yerlerde 1,5 bardak suya 1 adet soğan deniyor.bazı yerlerde 2 bardak suya 1 adet soğan deniyor.tam nasıl yapıcaz.uygulayan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.

slm kızlar yardımınıza ihtiyacım var.3. tüp bebek denemesinde önce soğan kürünü uygulamak istiyorum.kistlerim var.ama bazı yerlerde 1,5 bardak suya 1 adet soğan deniyor.bazı yerlerde 2 bardak suya 1 adet soğan deniyor.tam nasıl yapıcaz.uygulayan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.

Saraçoğlu'nun dediği gibi ben 2 bardak klorsuz içme suyunu kaynatıp içine 4 yada 6 ya böldüğüm soğanları atıyorum 5 dkk daha kaynatıyorum. Çok fazla kaynamadığı için buharla gitmiyo, 1,5 bardak su çıkıyo hepsini içiyorum. 1,5 bardakda 2 bardakda su koyabilrsin bence, önemli olan suyun klorsuz olması... Musluk suyu kullananlar bunu dikkate almalı derim. Geçenlerde seyrettiğim televizyon programında Saraçoğlu nedense bunun üzerinde çok durdu.
Şifa olsun Senacım. Umarım sende faydasını görürsün. :)

effie sen kullanıyosun galiba faydasını gördünmü.bazı yazılarda arkadaşlar akıntılarının aylarca geçmediğini kullandıktan sonra sürekli kara akıntı geldiğini söylüyorlar.bende biraz korktum.akıntım hiç kesilmezse diye.beni biraz bilgilendirirmisin.

merhaba arkadaşlar kürüme devam ediyorum. yanliz soğanı sumakla yerken çok zorlanıyorum. ama mecbur yiyeceğim.olmazsa birdaha ki ay suyunu içerim adettle birlikte.bu ay sumaklı soğan incir kürü ve eşime keçi boynuzu kürü..ama cidden soğanı aç karna yerken ağlıyorum.. zaten sadece bir öğün yiyorum. inşallah sonuç alırım. inşallah hepimiz sonuç alırız..

merhaba arkadaşlar kürüme devam ediyorum. yanliz soğanı sumakla yerken çok zorlanıyorum. ama mecbur yiyeceğim.olmazsa birdaha ki ay suyunu içerim adettle birlikte.bu ay sumaklı soğan incir kürü ve eşime keçi boynuzu kürü..ama cidden soğanı aç karna yerken ağlıyorum.. zaten sadece bir öğün yiyorum. inşallah sonuç alırım. inşallah hepimiz sonuç alırız..

kızlarrr şu an adetimin 3. günü soğan suyunu içmeye başlasam olurmu acaba ???
yoksa incir kürümü yapsam
ilk şu an kistim yok ama zaman zaman oluyor ayyy millet soğan soğan diye tutturduuu yapmazsam beynimi yiyeceklerrr koçişde dahilll 15 gün kullanılıyormuş soğan suyu ama bitişi benim yumurtlama günümün 3.gününe denk geliyorrr bir sakıncası olurmu

effie sen kullanıyosun galiba faydasını gördünmü.bazı yazılarda arkadaşlar akıntılarının aylarca geçmediğini kullandıktan sonra sürekli kara akıntı geldiğini söylüyorlar.bende biraz korktum.akıntım hiç kesilmezse diye.beni biraz bilgilendirirmisin.

Bugün benim için büyük gündü. Dün soğan kürünün son günüydü. 6,5 cm lik kistimin kontrolü için dr a gittim,ne sağda ne de solda kist yok arkadaşlar....:sm_cool:Eser yok diyebilirim.:sm_cool::nazar:
Akıntıya gelince bugün reglimin 6. günü ve haala azar azar zift gibi akıntı oluyor, ben bu akıntılardan hiç korkmadım,temizlendiğini düşünerek sevindim. Sende korkma arkadaşım. Emin ol faydasını görüceksin. Şimdi rahimdeki miyomu halletmem lazım :1rolleyes: sıra ona geldi.
Buarada Cerrahpaşa da muayne oldum, hayatımda 3.kez kadın doğum doktoruna gittim, bin pişman oldum diyebilirim, karşımda 4 tane 18-19 yaşlarında öğrenci delikanlılar eşliğinde vajinal ultrason yaptılar, dr. deseniz baytardan farksız ruhsuz bi adamdı,:kızgın: 4 öğrenci 1dr yetmezmiş gibi diğer hasta 1 dr daha odaya dalınca kendimi öyle kastım ki muayne esnasında çok canım yandı, tek tesellim yumurtalıklarımda sorun olmadığını duymak...Kendimi bahçeye nasıl attığımı bilmiyorum. Bir daha Allah mecbur etmesin aslaa üniversite hastanesine adım atmam.:kızgın:senağlama

ben dinledim regl bittikten sonraki 15 gün içeceksiniz.

İbrahim Saraçoğluna attığım maile gelen cevap doğrultusunda ve arkasından 1-2 gün sonra tv programında dinlediğimde "asıl regl döneminde içmenin " faydalı olacağını söyledi. Ben o şekilde kullandım, yine de tercih sizin.

Bugün benim için büyük gündü. Dün soğan kürünün son günüydü. 6,5 cm lik kistimin kontrolü için dr a gittim,ne sağda ne de solda kist yok arkadaşlar....:sm_cool:Eser yok diyebilirim.:sm_cool::nazar:
Akıntıya gelince bugün reglimin 6. günü ve haala azar azar zift gibi akıntı oluyor, ben bu akıntılardan hiç korkmadım,temizlendiğini düşünerek sevindim. Sende korkma arkadaşım. Emin ol faydasını görüceksin. Şimdi rahimdeki miyomu halletmem lazım :1rolleyes: sıra ona geldi.
Buarada Cerrahpaşa da muayne oldum, hayatımda 3.kez kadın doğum doktoruna gittim, bin pişman oldum diyebilirim, karşımda 4 tane 18-19 yaşlarında öğrenci delikanlılar eşliğinde vajinal ultrason yaptılar, dr. deseniz baytardan farksız ruhsuz bi adamdı,:kızgın: 4 öğrenci 1dr yetmezmiş gibi diğer hasta 1 dr daha odaya dalınca kendimi öyle kastım ki muayne esnasında çok canım yandı, tek tesellim yumurtalıklarımda sorun olmadığını duymak...Kendimi bahçeye nasıl attığımı bilmiyorum. Bir daha Allah mecbur etmesin aslaa üniversite hastanesine adım atmam.:kızgın:senağlama

canım kistin kaybolmasına çok sevindim.bende bu kistten 3 yıldır çekiyorum.2 kez ameliyat oldum.tekrarlıyor.ben adetim bittikten 6 gün sonra başladım.şimdi kullanmaya başlayalı 5. günüm.ama hiçbir belirti yok.akıntımda başlamadı.senin 15 gün nasıl geçmişti.akıntın olmuşmuydu.paylaşırsan çok sevinirim.bende kistin geçmesini çok istiyorum.

herkese merhaba bende soğan kürünü 3 kez uyguladım şu anda incir kürünü uyguluyorum ve pcos hastalığını yeneceğimizi düşünüyorum

kızlarr bende iki ay kullandımm kara kara akıntım oldu hep..sanırım dediginiz gibi temizliyor ...ama bu ay hata yapıp atladım kürü...çünkü en sondan bi önceki adetime 10 gün kala yaptıgımda adetim çok fazla gecikmişti...hesaplarım karıştı ondan sonrada..ne zaman içecegimi bilemedim amann dedim içmeyeyim ama pişman oldum..şimdi yine başlayacagım adetime 10 gün kala.hayırlısıyla bir kurtulsak şu kistlerden.:Saruboceq:

X