Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

Herkeze merhabalar ,
Ben bir pco hastasıyım ve sogan kürünü bir kez uyguladım ve gercekten işe yarıyor fakat bildigim kadarıyla pco hastalarının kürü 3 , 4 ay uyguladıktan sonra incir kürüne geçilmesi ve akabinde havuç+incir kürü uygulanması gerekiyor tabi bu çocuk istiyenler için...
Yıllardır bu kistlerle ugraşıyorum ve bir çok ilaç kullandım , nedense sogan kürüne çok inanıyorum.
Umarım uyguluyan herkez iyi neticeler alır.

Herkeze merhabalar ,
Ben bir pco hastasıyım ve sogan kürünü bir kez uyguladım ve gercekten işe yarıyor fakat bildigim kadarıyla pco hastalarının kürü 3 , 4 ay uyguladıktan sonra incir kürüne geçilmesi ve akabinde havuç+incir kürü uygulanması gerekiyor tabi bu çocuk istiyenler için...
Yıllardır bu kistlerle ugraşıyorum ve bir çok ilaç kullandım , nedense sogan kürüne çok inanıyorum.
Umarım uyguluyan herkez iyi neticeler alır.

evet tatlım bende ümidimi kesmiştim çocuk sahibi olmaktan soğan suyunu duyunca hemen başladım bugünde 4.kürüme başlıyorum mevlam hepimize hayırlı evlatlar versin:Saruboceq:

kızlar peki bu kürü ilaçlarla beraber kullansak sakıncası olur mu?ben diane35 kullanıyorum

meraba canım bence zararı olmaz cünkü doğum kontral hapları yumurtlamayı en başından baskılıyo ve büyümesine izin vermiyo soğan kürüde rahimde oluşan kistleri temizliyo ikisinin amacıda bi nevi paralel sayılır bence

Sakın ümidini kesme bak ne güzel 4. kürüne başlamışsın, ben artık bir dünya horman ilaçlarını içmekten bunaldım, bir çok kişinin bu kürle hamile kaldığını ögrenince bende çok ümitlendim.
Hayırlı haberlerini bekliyorum neticeleri yazarsın hlyas

Sakın ümidini kesme bak ne güzel 4. kürüne başlamışsın, ben artık bir dünya horman ilaçlarını içmekten bunaldım, bir çok kişinin bu kürle hamile kaldığını ögrenince bende çok ümitlendim.
Hayırlı haberlerini bekliyorum neticeleri yazarsın hlyas

inşallah güzelim sendemi çocuk istiyorsun yoksa adet düzensizliği içinmi kullanıyorsun

Çocuk için istiyorum 4,5 yıllık evliyim 28 yaşındayım yaşta geçiyor artık. Daha önce tedaviler gördüm fakat ilaçların yan etkileri çok oldu birde zaten hormon dengesizliği olan bir vucuda hormon ilaçlarının alınmasını çok dogru bulmuyorum aslında ama yapılacak birşey yok. Pco hastayım ve bu hastalık yaşamayı ögrenmeye başladım, kilo kontrolü şart. Aynı zamanda doktura ihmal etmiyorum sogan suyundan sonra doktor kontrolüne gittigimde doktorum şaşırmıştı kistlerine ne oldu diye :) ve bana sen sağlıklı kilona in işimiz çok kolay dedi ve bende kilo vermek için spor ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum.Sogan suyundan da netice alacağıma inanıyorum daha dogrusu inanmak istiyorum.

Bende pcos hastasıyım 7 yıllık evliyim.5 yıldır ara ara tedavi gördüm.3 başarısız aşılamadan sonra doktorum tüp bebeğe yönlerdirdi. şimdide soğan kürü deniyorum.İnşallah işe yarar umudumuzu kaybetmeyelim.

Bu arada pcos olupta soğan kürü ile hamile kalanlar var mı acaba?.........

Son düzenleyen: Moderatör:
İnanmak başarmanın yarısıdır.Ben tam ümidimi kesmiştim ki bu kürü duydum.Ve inanarak uyguluyorum İnşallah sen ben ve bizim gibilere Allah tez elde şifa verir bizde anne oluruz

aminnn inşallah. Bu kürle hamile kalanlar var canım saraçoğlunun sitesine hiç girdinmi bilmiyorum ama orda bu kürle hamile kalanların açıklamaları var ben hepsini okudum, okudukçada umudum arttı

Arkadaşlar merhaba,

Bende 13 yıldır pco luyum. 1,5 yıllık evliyim. Evlendikten sonra yasmin kullanmaya başlamıştım. Fakat en son kullandığım kutudan sonra adetim kesildi. Doktor tavsiyesi ile üstüne 1 haftada bir kutu diane-35 kullandım gene adetim gelmedi. Üstüne 1 kutu farlutal kullandım gene gelmedi. Bu süreç içerisinde inanılmaz kilo aldım.Daha sonra soğan kürünü duyup ona başladım ve regl oldum. iki aydır soğan kürü sayesinde düzenli regl oluyorum ve çok mutluyum. Bu ay 3. kez adetimden 10 gün önce başlayıp 1 hafta soğan suyu içtim. Şu an hastalanmam gerekiyor ama hala tık yok.senağlama Çok tedirginim. Soğan kürünü en fazla ne kadar kullanabilirim? Sürekli kullananlar var mı? Ara verirsem ne kadar sonra tekrar başlayabilirim?

selam kızlar. bende soğan suyu içtim. adetlerim düzensizdi. soğan suyunun 5. gününde regl oldum. ama kopkoyu geldi. normal bildiğimiz kırmızı değil. koyu kahve gibi böyle. acaba rahmi temizlediği içinmi böyle oldu?

soğan suyu bitti. bugünde incir suyuna başladım. bakalım inşallah yumurtalar gelişir. bu arada polen de yiyorum hergün bir kaşık. inşallah bir faydası olur.......

Merhaba simaray hiç korkma bende de öyle olmuştu.Bu iyiye işaret.10 gün sonrada ben başlıyorum incir kürüne nasip .ınşallah faydasını görürsün

aminnn inşallah. Bu kürle hamile kalanlar var canım saraçoğlunun sitesine hiç girdinmi bilmiyorum ama orda bu kürle hamile kalanların açıklamaları var ben hepsini okudum, okudukçada umudum arttı

evet canım hemen hemen hergün bakıyorum.Acaba çecrenizde bu yolla hamile kalan var mı diye sordum.Bi akrabam daha deniyoda hani olursa birbirimize anlatırız diye

Merhaba charlotte mc-melin dediği gibi hamile olmayasın? :)
Simeray koyu akıntı için korkma bu iyiye işaret, bende de aynısı oldu ve sonunda kist kayboldu. Soğana devam...Ümidinizi yitirmeyin, sonuç veriyor. :)

meraba canım bence zararı olmaz cünkü doğum kontral hapları yumurtlamayı en başından baskılıyo ve büyümesine izin vermiyo soğan kürüde rahimde oluşan kistleri temizliyo ikisinin amacıda bi nevi paralel sayılır bence

sagol canım ya ama diyorum ki bi ay kullanmasam sadece soğanı denesem zaten dr arada bırakabilirsin ama düzensizlik dvm eder demişti bi denesem mi?

Bugün benim için büyük gündü. Dün soğan kürünün son günüydü. 6,5 cm lik kistimin kontrolü için dr a gittim,ne sağda ne de solda kist yok arkadaşlar....:sm_cool:Eser yok diyebilirim.:sm_cool::nazar:
çok sevindim arkadaşım sende mi pco lusun?ne zamndan beri kullanıyorsun bu kürü?

Herkeze günaydın,
Merak ediyorum bir çogumuz pocluyuz bu hastalıgın tüm belirtilerini yaşıyormusunuz ? ve en dikkat edilmesi gereken şey kilo kontrolü ben zaman içerisinde dengesiz kilo alışları yaşadım ve 83 kiloya çıktım doktorum kilo verirsen işimiz çok kolay demişti.Sizlerinde kilo problemi oldumu bu rahatsızlıgı yaşarken?

merhaba charlotte , adet olmadıysan hamile kalmış olabilirmisin acaba test yaptınmı

:1shok: delikafadulden ama yooo :1no2: fisfisfis olamaz kızlar. Ben korunmayı bıraktım ama hala temkinliyiz eşimle. Çünkü şu an kilo vermeye çabalıyorum. Yaz sonu gibi çalışmalara başlamak istiyoruz. Bir de umarım öyle bişi olmaz şu an, çünkü zayıflamak için diyetle birlikte zayıflama ilaclarından birini kullanıyorum. Hamile kalırsam bebişe zarar vereceği için daha da dikkatliyim aslında. Hamile olduğumu sanmıyorum. Ama içime kurt düşürdünüz yaaa :çok üzgünüm: Ne yapıcam ben şimdi ?

Effie, sen de yazmışsın canım ama ben hala iki kişiden nasıl alıntı yapılacağını bilmiyorum :eek: öğretirseniz sevinirim

Herkeze günaydın,
Merak ediyorum bir çogumuz pocluyuz bu hastalıgın tüm belirtilerini yaşıyormusunuz ? ve en dikkat edilmesi gereken şey kilo kontrolü ben zaman içerisinde dengesiz kilo alışları yaşadım ve 83 kiloya çıktım doktorum kilo verirsen işimiz çok kolay demişti.Sizlerinde kilo problemi oldumu bu rahatsızlıgı yaşarken?

İlk regl olduğum dönemden beri pco luyum. Hep kiloluydum, bu hastalıkla birlikte daha da arttı.Lise ve üniversite dönemlerimde 70-75 civarı iken evlendikten sonraki yıl 10 kilo aldım. Şimdi 6,5 kilo verdim, hala uğraşıyorum ve hala kiloluyum. Doktor bana bu hastalığın kilo yaptığını, ama hastalığında kiloyu hiç sevmediğini söylemişti.Böyle kötü bir kısır döngüsü var ve kilo vermek bu hastalığa çok iyi geliyor.

X