Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

Benimde adetlerim hep gecikirdi 4 ay olmazdi ama 2 ayda bir falan olurdum adet.Sogan kürüne basladim ilk iki adetim tam 28. günde geldi cok sevindim yani ise yariyor. ama sonradan 2 ay sonra bende iste yaramadi iste suan adetim 2 hafta gecikti karnim ve gögüslerim agriyor ama hala gelmedi niyetide yok gibi.Ya yanlis uyguladim sonradan yada sogan kürüne bile alisti bu reglimin inadi benneyaptımki
Ama sen yap düzgün uygularsan bence ise yarar insallah.Allah sifa versin hepimize

Ben de uzun zamandır -bir buçuk yıl falan sanırım- âdet düzensizliği yaşıyorum. Bir aydan uzun aralıklarla oluyor hep.

Bundan altı sene önce (18 yaşındaydım) yine böyle bir durumdaydım ama aylarca olmamıştım hiç. Sonra anneme söylemiştim ya böyle böyle diye, ne kadar kızmıştı ben de seni bilinçli bir kız zannederdim, bu zamana kadar nasıl beklersin falan filan diye. Doktora gitmiştik. Yapılmadık tahlil kalmamıştı ama Allah'ıma çok şükür annemin korktuğu gibi kist falan da yoktu. Psikolojikmiş bebeğim dediler, doğum kontrol hapı verdiler oldu bitti.

Hapları kullandım, adet görmeye başladım, bu arada 34 bedenden 38 bedene terfi ettim zaman içinde. Gerçi ilaçlara da çok devam etmedim, ilaçlı tedavilerden hep nefret ermişimdir, neyse. Kilolarımdan da nefret ediyorum bu arada.

Belki bu sefer de psikolojiktir diye kendimi avutup duruyorum ama ara tatilde memlekete gidince gidip yine muayene olmak istiyorum. Bir kadın bu âdet döngüsü işini ciddiye almalı. Fiziksel hiçbir rahatsızlık olmasa da bu tür düzensizlikler veya uzamalar olabiliyormuş ama emin olmak ya da üreme organlarında bir sorun varsa erkenden fark edip tedavi olmak elbette en güzeli. Kurulu saat gibi 28 günde bir âdet olan kadınlara çok özeniyorum.

Bu soğan suyu kürünü bugün uzun uzun okudum. Şansıma âdetim yaklaşıyor, göğüslerimin sancısından belli. Sonrasında hemen uygulamayı düşünüyorum. Hani bilirdim de, soğanın bu derece mucizevî olduğunu bilmezdim. Umarım benzer sorunları yaşayan hemcinslerimiz bir şekilde bundan haberdar olup evde çok düşük bir bütçe ile kendi kendilerine bu kürü uygulayabilirler. Allah hepimize şifa versin:Saruboceq:

Son düzenleme:
meraba kızlar
ben 5 yıldır pcosla ugrasıyorum.13 gundur sogan kürünü yapıyorum.2 gun once akıntı gelmeye basladı pembe-kahve karısık bişey.ama sonra bıttı.bu olan adetmiydi yoksa adet olmayı beklemelimiyim.lütfen bilgisi olan varsa cevap versin çok merak ediyorum.

meraba kızlar
ben 5 yıldır pcosla ugrasıyorum.13 gundur sogan kürünü yapıyorum.2 gun once akıntı gelmeye basladı pembe-kahve karısık bişey.ama sonra bıttı.bu olan adetmiydi yoksa adet olmayı beklemelimiyim.lütfen bilgisi olan varsa cevap versin çok merak ediyorum.

canım sanırım adet değil ama sen kürü 15 güne tamamlayacaksın. bide sağlıklı bilgi almak için hocanın sitesine mail yaz. hemen cevap geliyor. bizde senin gibiyiz. doktor değiliz.

meraba kızlar

canım benim panik olma bişey yoktur insallah akıntı olması iyi bişey ama renklisi iyi mi bilmiyoru :uhm:

bende pcoluyum henüz denemedim bu ay başlıycam bende umarım bi faydası olur yapıpta hamile kalanı çok okudum.burda varmı acaba faydasını gören

arkadaşlar akıntıları tamamen bitirriyor mu?
deneyip sonuç alan var mı?

bende çok akıntı olurdu. kötü kokulu .ben bile rahatsız olurdum. 16 - 17 gün kürü uyguladım.şimdi çok iyiym. bende işe yaramayacağını düşünüyordum.. fazla akıntı kalmadı. sürekli çamaşır değiştirmiyorum. artık., kasıklarımda ağrı falanda kalmadı.bence sende hemen başla.

ya arkadaşalar kafama bişey takıldı kaç saat arayla içmemiz gerekiyo bilen varmı.ben şimdi oruç tutmayı düşünüyorum bi sahurda bide iftarda içmem gerekir ama iftarda içerken bomboş mideyle içince zarar verirmi acaba mideye bilen varsa cevaplarsa sevinirm

ya arkadaşalar kafama bişey takıldı kaç saat arayla içmemiz gerekiyo bilen varmı.ben şimdi oruç tutmayı düşünüyorum bi sahurda bide iftarda içmem gerekir ama iftarda içerken bomboş mideyle içince zarar verirmi acaba mideye bilen varsa cevaplarsa sevinirm

zaten aç karna içilmesi lazım. ama oruç uzun süren bir başlık. yanlış hatırlamıyorsam hocanın bir yazısında soğan suyunun kan şekerini düşürdüğünü yazmıştı. belki bu açıdan seni sarsabilir. sonra yemek yeniyor ama bu seferde kan şekeri hızla yükseldiğinden sarsar sanki. soğan suyundan sonra hurma ye istersen. hurma şeker hastalarında bile kan şekerini dengeliyor. ben gastrit hastasıyım. soğan suyu bana dokunmamıştı. heralde dokunmaz senin de midene. ama bünyeye göre değişir midene neyin dokunacağı. denemden bilemezsin. ekşime, yanma yaparsa içmezsin. yine de içime sinmedi dersen hocanın sitesine mail yazabilirsin.

kızlar öğlen ve akşam ayrı ayrı mı hazırlanıyor yoksa günde 1 kere hazırlanıp akşamınkini ısıtıp mı içicez

zaten aç karna içilmesi lazım. ama oruç uzun süren bir başlık. yanlış hatırlamıyorsam hocanın bir yazısında soğan suyunun kan şekerini düşürdüğünü yazmıştı. belki bu açıdan seni sarsabilir. sonra yemek yeniyor ama bu seferde kan şekeri hızla yükseldiğinden sarsar sanki. soğan suyundan sonra hurma ye istersen. hurma şeker hastalarında bile kan şekerini dengeliyor. ben gastrit hastasıyım. soğan suyu bana dokunmamıştı. heralde dokunmaz senin de midene. ama bünyeye göre değişir midene neyin dokunacağı. denemden bilemezsin. ekşime, yanma yaparsa içmezsin. yine de içime sinmedi dersen hocanın sitesine mail yazabilirsin.

sağol canm ya dediğin gibi ben en iyisi hocaya yazayım

bende çok akıntı olurdu. kötü kokulu .ben bile rahatsız olurdum. 16 - 17 gün kürü uyguladım.şimdi çok iyiym. bende işe yaramayacağını düşünüyordum.. fazla akıntı kalmadı. sürekli çamaşır değiştirmiyorum. artık., kasıklarımda ağrı falanda kalmadı.bence sende hemen başla.

teşekkürler canım:)
ben de başlamayı düşünüyorum ama,öğlenleri okulda oluyorum..öğlen yemeklerinden öncekini nasıl içicem bilmiorum ya...yaz tatailini mi beklemek zorunda kalıcam=(

kızla başladığım 2 gün oldu soğan kürüne bugün aayip kasıklarım ağrıyo böyle baskı şişkinlik gibi bi his normalmi böyle olan varmı

kızlar niye cvp yazmıyosunuz her öğün yeni mi hazırlıyorsunuz yoksa günde 1 sefer mi?????

teşekkürler canım:)
ben de başlamayı düşünüyorum ama,öğlenleri okulda oluyorum..öğlen yemeklerinden öncekini nasıl içicem bilmiorum ya...yaz tatailini mi beklemek zorunda kalıcam=(

çalışan bayanlar akşam yemeğinden önce ve gece yatarken de yapabilir diyordu saraçoğlu. ben de çalıştığım için öyle yaptım.

X