Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

arkadaşlar şuan okadar mutluyumki bunu anlatacak kelime yok.bende artık HAMİLEYİM.ve bunu soğan kürüne borçluyum ümidinizi kırmadan devam edin Allahın izniyle işe yarycaktır.Rabbim isteyen herkese nasip etsn

arkadaşım Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin. geçen akşam bizim topiğimize (bebek özlemi çekenlerin mekanı) geldiğinde, yazdığın o içli mesaj, duygularımıza tercüman olan o mesaj, bizi çok etkilemişti. veee o gece senin için o kadar dua ettim ki...kendim hamile kalmış kadar mutluyum şu anda inan...Allah seni ve bebeğini korusun, öyle hayırlı evlat olsun ki yaşadığın bütün sıkıntıları unuttursun..

bundan sonra soğan kürünü duyarsam aklıma hep kk gelicek sürekli bi soğaandır gidiyo neyys ilerde kist felan olursak inş olmaz ne yapcamızı biliyyoruz kk sayesinde en büyük kk

hepimizin bitanem doğruya doğru ama demi tatlım gerçekleşse imkan olsa tadından yenmezdi emin ol hani bazen çaresiz kalır doktorlarda napıceksin olsa dükkan senin derler kendini üzme bitanem herşey güzel olacak hepimiz için bak nerelerden nereye gelmişsin iyisin şükür duanı eksik etme ergeç dualar kabul olur hem insana iyi geliyor herşey gönlüne göre olsun arkadaşım

arkadaşlar şuan okadar mutluyumki bunu anlatacak kelime yok.bende artık HAMİLEYİM.ve bunu soğan kürüne borçluyum ümidinizi kırmadan devam edin Allahın izniyle işe yarycaktır.Rabbim isteyen herkese nasip etsn

canım benim Allah seni meleğine sağlıkla kavuştursun. çok sevindim çok.. :sm_cool:maşallah binlerce kez maşallah :Saruboceq:

Kızlar a.s aranıza yeni katıldım .
Soğan kürünü duydum ve hemen adet bitiminden 7 gün sonrayı bekleyip bu soğan kürüne başladım. Ve 10 yıldır çekmiş olduğum akıntı çilesi şimdilik 97% bitmiş gibi duruyor , bugün 3. günündeyim. Tam bir mucize bu. Tabi 15 gün sonunda ne olur bilemem ama bir kaç gün bile akıntısız yaşamak çok güzel :) .

arkadaşlar merhaba bu kürü uygulayıpta kahverengi akıntısı olan varmı ? 5 gün oldu ve bugün kahverengi akıntım geldi..regl günüme daha 1 hafta falan var.. bu akıntı korkuttu beni ..

arkadaşlar merhaba bu kürü uygulayıpta kahverengi akıntısı olan varmı ? 5 gün oldu ve bugün kahverengi akıntım geldi..regl günüme daha 1 hafta falan var.. bu akıntı korkuttu beni ..

Canım bugün benimde 4. günüm hafif açık kahverengi bir akıntı yaşadım ama çok değil. Yarın ne olur bilemiyorum ama bir şey olursa söylerim. Kist varmıydı sende yada bu kürü neye iyi gelmesi için uyguluyorsun akıntı mı kist mi hamile kalmak için mi onu da merak ettim canım. Bununla birlikte kahverengi akıntılar kistlerle ilgili sanırım. Bunu bi araştırmak gerek.

en son kontrole gittiğimde kistlerim gittiğini sölemişti .ama vajinal akıntım vardı o yüzden kullandım, tabiki sonucunda hamile kalabilmek için. ama kahverengi lekeyi görünce şok oldum.. sebebini anlayamadım ..araştırmak lazım.

Çok geçmiş olsun bende araştırdım şimdi biraz kahverengi akıntı hakkında ama pek sağlıklı sonuç göremedim.
Bende akıntıyla birlikte aynı zamanda kist mevcut ve buna bağlı olarak adet düzensizliği. 3 aydır olamıyordum adet ve en sonunda bitkisel çaylardan faydalandım. 4. ve 5. günde yoğun kahverengi akıntıyla karşılaştım. Ve 6. günde adetimi görmeye başladım.
Umarım sağlığımız kötüye gitmiyordur alternatif tıp ile :) ama sonuçta soğanın suyu yemeklere de karışıyor . Biz bunu normalde de alıyoruz zararlı olabileceğini düşünemiyorum ama için rahat değilse bir doktoruna görün tabi .

Son düzenleme:
bu soğan kürü adetin 7.günü başlayıp 10 gün itibariyle içiliyor diye duymuştum.

arkadaşlar şuan okadar mutluyumki bunu anlatacak kelime yok.bende artık HAMİLEYİM.ve bunu soğan kürüne borçluyum ümidinizi kırmadan devam edin Allahın izniyle işe yarycaktır.Rabbim isteyen herkese nasip etsn[/QUOTE

Selam.. Çok sevindim hamile olduğunua allah tamamına erdirsin... Hamile kalamama nedeni neydi? Soğan kürünü adetin kaçıncı günü uyguladın?

bende baslayacam sogan kurune bu ay adetim gec oldu ama hamilelik sandim degilmis nedenini doktorum arastiriyor suan adetliyim bitince baslayacam ama umutluyum cunku bi arkadasim kisti icin uygulamisti faydasi olmustu ayrica bende yuz akneleri icin gece bekletilen sogan suyunu denemistim faydasi ikinci gunden belli oluyordu o yuzden umudunumuzu yitirmeyelim bu ay deneyecem hamile kalmakta istiyorum haberleri size soylerim

ya bu sefer çok kararlıyım bu soğan kürünü bende yapacağım hep başlıyorum 2.gün bırakıyorum şimdi adetin7.günü başlayıp 15 günmü yapacağım 10 günmü?

Adetin yedinci günü değil canım adet bitiminin yedinci günü başlanıyor
ılk sefer uygulanıyorsa 15 gün yapılıyor
ıkinci ve üçüncü sefer uygulamansa 10 gün yapılıyor

benim adetime 3 gün var ama ben bugün başladım içmeye
çünkü hem zayıflamak hemde iltihap içiorum ben..
etkisi olcaksa bölede olur heralde..kızlar birde bi bilgi daha paylaşmak istiorum
adetinizin 2.günü bal+tarçın+çörek otu karıştırıp adetinizin 12.gününe kadar sabah akşam bir tatlı kaşığı içiorsunuz..yumurtlayamama sorunu olanlarda çok güzel sonuçlar verior..şahsen bi arkadaşımda hem pko hemde rahim azğında yara vardı 1 ay sora hamile kaldı bu karışımla..denemekten bişey çıkmaz derim ben..yumurtlama sorunu olmayanlarda ise daha kaliteli yumurta oluşmasını sağlıormuş..kocalarınızada birer kaşık keçiboynuzu yedirin..o da çok etkiliymiş...

arkadaşlar aralığın 13 ünde adet olmuşdumpolistik overim 2 aydır adet düzenleyici ilkaçı bırakdım gecen ayda gec oldum buay hala adet olamadım.6 gün önce test yappdım gebelikde yok 6 gündürde soğan kürü yapıyorum ama hala adetim gelmedi.soğan suyu adeti getirmiyormuki yardımm

arkadaşlar bu soğan kürürnü abartmayın kokusu kötü diye beterin beteri var inanın bana bize arabistandan deve dili geldi otu değil yani bizzati devenin kendi dili amannnn allahım nasıl bir koku anlatamam size akannehir buna kimileri hurafe diyor kimiler gerçek diyor eskiden çocuğu olmayan çiftlere verirlermiş deve dilini bizde yedik eşimle ama öğüre öğüre bi hal olduk :çok üzgünüm: o yüzden bu soğan suyu kokusu 50 kere zemzemle yıkanmış o derece yani şimdi bana bu soğan kürü o kadar kolay geliyorki bir dikişte rahatlıkla içiyorum inşallah faydası olur.... adetimin 2. günüde ballı çörek otu karışımına başlıcam kısmetse... şifa ile

kızlar bana acil yardım lazım...
adetim bitti 6. gün içmeye başladım,
acaba eksik bir eşy mi yaptım bir de illa aç karnına mı içmek lazım tok karnına içilse bir şey olur mu?
ben de pko hastasıyım doktor doğum kontrol hapı verdi ama hazırkinden de oldum haptan önce zor da olsa adet olduğumda normal bir adet geçiriyordum
ama hapı kullandım hani bir pedi bir gün kullanacak olsam kirlenmiyordu çok moralim bozulmuştu

bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum
soğan suyuna başlayıp 15 içtikten sonra normal bir biçimde adet olan var mı kızlar

X