Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

ben de başladım bu soğan kürüne ama ben günde bir kere akşama doğru yemek öncesi içiyorum tadıda öyle iğrenç filan değil yani zorlanmıyorum içerken

gulbahcesi canım soğan kürünün işe yaramış olduguna çok sevindim
peki kisti döktüğüne dair sende belirtiler varmıydı mesela ben soğan kürünü uyguladıgımda adetin 10 ve 11.günleri kahverengi akıntılarım olmustu doktora gitmedim ama eminimki kistlerimi döktüm çünkü daha öncede kistlerim olmustu ve bunları yok etmek için doğum kontrol hapı kullanmstım ve kahverengi akıntım oldugu ay kistimin yok oldugunu görmüştü doktorum.a.s

canim benim 2 aydir gec geliyordu vede 15,18 gun surmustu,buay 18 gun devam edince regelim bende sogan kurune basladim,regelim bittikten sonra basladim ve ucgun sonra tekrar geldi regelim hergun geldi sayilir cok gelmiyordu ama genede kisrmizi seklinde geliyordu13 gun felan geldi sogan kurunu icerken geldi bende ev doktoruma gitmistim o dedi sende zaten kist var ondan olabilir dedi,hastaneden randevu al orasi sana bir ilac uygularlar dedi ben ancak sana dogum kontrol hapi verebilirim onuda sen kullanmazsin cunku bebek istiyorsun dedi,bende bunun uzerine hastaneye gittim ve baktilar kist felan olmadigini soylediler,benimde arasira kasik agrilarim oluyordu,demekki ozaman dokmussum

KIZLAR PEKİ HAŞLANDIĞI İÇİN KOKU OLMUYO Dİ Mİ?? E MALUM BEBEK İÇİN KOCİŞLER DE LAZIM, KAÇIRMAYALIM YANIMIZDAN! :eek:

Merhaba arkadaşlar.Hepimizin merak ettiği bir soruyu bugün Prof. Dr. Adnan İbrahim Saraçoğlundan öğrenmiş bulunuyorum:)Bugün Adana'daydı da.Gelelim soruma ve cevabına: Soğan kürünü kullanırken hamile kalınırsa bebeğe zarar verip vermeyeceğini ve düşüğe sebeb olup olmayacağını ve ne zaman başlamamız gerektiğini sordum.Soğan kürünün bebeğe zararı olmayacağını,düşüğe sebep vermeyeceğini ve küre adetin bitiminden 4 en geç 7 gün içerisinde başlamamız gerektiğini söyledi.Hatta sitesinde bir bayan yazmış hamile kaldığında kullanıyor olduğunu da.Ama gebelik olduğunu öğrendiğiniz anda bırakın da dedi.Ayrıca incir kürüne başlamak için soğan küründen sonra 3 gün ara verin dedi.Merak eden arkadaşlarla paylaşmak istedim.Bebeklerimizin hayırlısıyla biran önce gelmesi duasıyla.Rabbim isteyen herkese versin :) İyi geceler

canim benim 2 aydir gec geliyordu vede 15,18 gun surmustu,buay 18 gun devam edince regelim bende sogan kurune basladim,regelim bittikten sonra basladim ve ucgun sonra tekrar geldi regelim hergun geldi sayilir cok gelmiyordu ama genede kisrmizi seklinde geliyordu13 gun felan geldi sogan kurunu icerken geldi bende ev doktoruma gitmistim o dedi sende zaten kist var ondan olabilir dedi,hastaneden randevu al orasi sana bir ilac uygularlar dedi ben ancak sana dogum kontrol hapi verebilirim onuda sen kullanmazsin cunku bebek istiyorsun dedi,bende bunun uzerine hastaneye gittim ve baktilar kist felan olmadigini soylediler,benimde arasira kasik agrilarim oluyordu,demekki ozaman dokmussum

saol bitanem bizi aydınlattığın içina.s.bu demek oluyorki adetten sonra gelen kanamalarımız da hemen aklımıza kötü şeylerin gelmemesi gerekiyormuş:dance:
Merhaba arkadaşlar.Hepimizin merak ettiği bir soruyu bugün Prof. Dr. Adnan İbrahim Saraçoğlundan öğrenmiş bulunuyorum:)Bugün Adana'daydı da.Gelelim soruma ve cevabına: Soğan kürünü kullanırken hamile kalınırsa bebeğe zarar verip vermeyeceğini ve düşüğe sebeb olup olmayacağını ve ne zaman başlamamız gerektiğini sordum.Soğan kürünün bebeğe zararı olmayacağını,düşüğe sebep vermeyeceğini ve küre adetin bitiminden 4 en geç 7 gün içerisinde başlamamız gerektiğini söyledi.Hatta sitesinde bir bayan yazmış hamile kaldığında kullanıyor olduğunu da.Ama gebelik olduğunu öğrendiğiniz anda bırakın da dedi.Ayrıca incir kürüne başlamak için soğan küründen sonra 3 gün ara verin dedi.Merak eden arkadaşlarla paylaşmak istedim.Bebeklerimizin hayırlısıyla biran önce gelmesi duasıyla.Rabbim isteyen herkese versin :) İyi geceler

elif canım çok saol paylaşımın için:1hug: ama aklıma takılan bişey var saraçoğlu aynı kürü hep farklı farklı zamanlarda kullanmamızı belirtiyor :bbo: neyseki soğan kaynama süresi değişmiyor eğer yanlış hatırlamıyorsam saracoğlunun kendi sitesinde adetten hemen sonra 20-25 gün incir kürü adete 10 gün kala soğan kürü adet olana kadar ara vermeden hatta ertesi gün soğan kürünü kullanmamızı söylüyor inanın artık kafam karıştı kafamçokkarıştı şimdi Saracoğlu hoca Adana da adet bitiminden 4-7 gün içinde başlamamız gerektiğini söylemiş :1shok:Allah aşkına ben daha fazla kafa karıştırmayayım benim gibi kafası karışanlara da bu olayı iyice anlayan birileri LÜTFEN bu incir ve soğan kürüşutarafagitti olayını derlesin :nazar:

saol bitanem bizi aydınlattığın içina.s.bu demek oluyorki adetten sonra gelen kanamalarımız da hemen aklımıza kötü şeylerin gelmemesi gerekiyormuş:dance:

elif canım çok saol paylaşımın için:1hug: ama aklıma takılan bişey var saraçoğlu aynı kürü hep farklı farklı zamanlarda kullanmamızı belirtiyor :bbo: neyseki soğan kaynama süresi değişmiyor eğer yanlış hatırlamıyorsam saracoğlunun kendi sitesinde adetten hemen sonra 20-25 gün incir kürü adete 10 gün kala soğan kürü adet olana kadar ara vermeden hatta ertesi gün soğan kürünü kullanmamızı söylüyor inanın artık kafam karıştı kafamçokkarıştı şimdi Saracoğlu hoca Adana da adet bitiminden 4-7 gün içinde başlamamız gerektiğini söylemiş :1shok:Allah aşkına ben daha fazla kafa karıştırmayayım benim gibi kafası karışanlara da bu olayı iyice anlayan birileri LÜTFEN bu incir ve soğan kürüşutarafagitti olayını derlesin :nazar:

Aslında olay basit Saraçoğlunun şu an anlattığı ilk başlayacaklar için birinci ay 15 gün kullanılacağı için ilk defa başlayan arkadaşlar bir ay sadece soğan kürünü kullanmalılar benim anladığım ikinci ay adetten hemen sonra incir kürü 10 gün kala soğan kürü umarım yardımcı olabilmişimdir

Aslında olay basit Saraçoğlunun şu an anlattığı ilk başlayacaklar için birinci ay 15 gün kullanılacağı için ilk defa başlayan arkadaşlar bir ay sadece soğan kürünü kullanmalılar benim anladığım ikinci ay adetten hemen sonra incir kürü 10 gün kala soğan kürü umarım yardımcı olabilmişimdir

Teşekkür ederim hemşehrimkaydirigubbakcemile5a.s.

sagol canim

Günaydınlar Arkidişlerim,
Bugün girergirmez yazıyım dedim bildiğiniz üzere Dr.saraçoğluna mail attım gebelikte zararlı mı diye ama hala yanıt vermediği halde araştırmalarıma göre çok eskilerde adetleri geçen kadınlar soğan suyu içerek bebeği düşürüyorlarmış.
O yüzden Lütfen Dİkkatli kullanalım Soğan kürünü..

arkadaslar ben size basima geleni anlatmak istiyorum bende sogan kurunu uyguladim doktorum bana kist var demisti,bu kuru uyguladiktan sonra hastaneye gittim ve doktorum herseyin guzel oldugunu rahim duvarinin kalinlastigini soyledi,kistim vardi demistim hayir kis yok simdi dedi,ve cok sevindim inanamadim bir kac sefer sordum hatta simdi bende kist yokmu diye oda hayir kist yok dedi,demekki dedim sogan kuru ise yaradi allahin izniyle dedim icimden,ve 2 hafta sonra regelin tekrar gelebilir dedi,bende 1 hafta sonra tekrar baslamayi dusunuyorum,vede regelimden sonrada incir kurunu uygulayacagim inaniyorum yuce allahim dermanini gonderdi ve inanarak devam etmeyi dusunuyorum,allahim dermansiz dert vermesin,belki hamile kalmamiza bu kurler vesile olacak okadar sey denedim,bu seneye kadar belki derman bu kuurlerden olacak,hepimizin allah yardimcisi olsun

canım ben sunu ögrenme istiyorum bu sogan ürünü tek mi uygulucaz yani şimdi ben dogum ontrol hapı kullanıyorum bu hapı kullanırken de uygulayabilir miyim?

Minelask ben Prof Saracoglu na bunu sormustum kullandiginiz ilaclarla beraber uygulayabilirsiniz diyemail atti.

Arkadaslar ben 12 gündür iciyorum sogan suyunu. önce gözümden arpacik cikti o gecti simdide dudagimdan ucuk cikti acaba benim gibi olan arkadaslar var mi? cevap verirseniz sevinirim

canım ben sunu ögrenme istiyorum bu sogan ürünü tek mi uygulucaz yani şimdi ben dogum ontrol hapı kullanıyorum bu hapı kullanırken de uygulayabilir miyim?

canim seni yanlis bilgilendirmek istemem ama dogum kontrol hapi kullaniyorsan devamli,onuda burakma sogan kurunu uygularken,cunku saracoglundan duyduguma gore bu kuurleri uygularken kullandiginiz ilaclar varsa o ilaclara yardimci olmasi icin kuru oneriyor.ben dogum kontrol hapi kullanmadigim icin sadece sogan kurunu ictim,faydasini gordum allahin izniyle,allah yardimcimiz olsun dermansiz dert vermesin.

Arkadaslar ben 12 gündür iciyorum sogan suyunu. önce gözümden arpacik cikti o gecti simdide dudagimdan ucuk cikti acaba benim gibi olan arkadaslar var mi? cevap verirseniz sevinirim

selam canim bende uyguladim sogan kurunu benimde kuru bitirdikten sonra sadece dudagimda ucuk cikmisti,benim genelde cikiyordu ama simdi sende deyince bende acaba dedim sogan kurundenmi olduki ucuk diye dusunmedim deyil yani.fisfisfis

Ben adet oldum kızlar listeyi düzenlerken beni silebilirsiniz.Soğan kürünü artık denemeyi düşünmüyorum çünkü ilk günler mide ağrısı yapmıştı dayandım ama kürün 9,10 günlerinde öyle bir bel ağrısı yaptı ki dayanılacak gibi değildi.Demekki bana yaramıyor ama okuyanlar mide bel ağrısı yapıyor diye kesin kanıya varmasınlar çünkü bünyeye göre değişir.İnşallah soğan kürü hepiniz için hayırlı olur.Hoşçakalın...

Kızlar soğan kürü benim ve tanıdığım başka kişilerde de değil düzeni sağlamak düzenli olan adetimi bozdu maf etti beni bence uygulamayın kesinlikle

aaaaaaaa ne tesadüf ya benim de gözümde arpacık ağzımda da aft çıktı.yüzümde sivilceleri de saymıyorum.i. saraçoğlunun sitesinde iltahaplar soğan suyu içildikten sonra dışarı atılabileceğinden sivilce çıkması normal diye okudum ama arpacığın da soğan kürüne bağlı olabileceğini hiç düşünmemiştim bak ya..

SOĞAN KÜRÜ ben de yaptım 15 gün boyunca. ama 2 hafta dan fazla gectı ustunden adet yok. Bu aksam söktürücü almaya gıttım 4 eczanede farlutal depolarda olmadıgını söyledi.
herhalde çok kişi denedi ve olmadı sonuç farlutala sarılmaktı.
ve stoklarda bırakmamışız..
Cok Canım Sıkkın şişti butun vucud. Sinirlerim gerildi

Canım geçmiş olsun polikistik over varsa o zor işte tanıdıklarımda sonuç alamadı eğer ilaçlarda fayda etmiyorsa bak yeni bir ilaç kullanılıyormuş şeker takvisimi ne tam anlayamadım ama doktorum anlattı hem kilo verdiriyomuş hem de adeti düzenliomuş doktorum ankarada emine sennur yorulmaz...​

Ya artik olumsuz sonuclar ortaya cikmaya basladi biz simdi bosunami ümitleniyoruz :KK43: kac kisiye faydasi oldu acaba sogan suyunun birde 2 veya 3 ay devam eden oldumu

arkadaşlarım nolur yardım edin çok kötüyüm. 11 aylık bebeğim var. bu ay adet olmadım. doktora gittim ultrasonda bebek gözükmedi. kan tahlili yapıldı gebelik için kan sayımlarım düşük çıktı. dr. dış gebelik olabilir yada ilerleyen zamanlarda gebeliğe dönüşebilir dedi. adet olmak için soğan kürüne başladım bugün. ne yapmalıyım bilmiyorum. senağlama

X