Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

supremeciğim benim adetim önceden düzgündü son 2 senedir olamıyorum belki 3 belki 4ay acaba o yüzdenmi soğan işe yaramıyo dersin canım ya

kızlar soğan kürünü uygularken ara kanama (kahverengi lekelenme) yaşayan oldu mu hiç? bu kürü benim 2. yapışım. ilkini 4-5 ay önce yapmıştım. miyonum geçmişti. tekrarladı diye yaptım yine. ilkinde böyle birşey olmamıştı. adet olacak gibi ağrım oldu sonra lekelenme görünce adetim başlıyor dedim ama 2 gün sürdü devamı gelmedi. aklım karıştıCADIARZU. ben de pko ve miyon var acaba geçiyor mu bunlar. lekelenmeyi buna yorabilirmiyim?

canım benim ya burda bi yanlış anlaşılma olmuş sanırım, eger kür ikinci kez (adetten sonra) tekrarlanıyorsa adetin en erken 7.günü başlanıp 10 gün kullanılıyo.
Eger adetine 10 gün kala başlarsan zatan yumurta çatlamış oluyo yani bebek isteyenler için yumurta coktan oluşmuş ve çatlamış oluyo dolayısıyla bi anlamı kalmıyo. yerimseniben

canım çatlayıp döllenmiş yumurtanın rahme tutunabilmesi içinde bazı hormonların düzeni lazım sadece yumurtanın döllenmesi yetmiyor yani. soğan bu aşamadada yardımcı olur tahminimce çünkü tüm hormonlara faydası var.

slm arkadaşlar ben geçen ay soğan kürü yaptım ama adet kanamam çok olduğu için bırakmak zorunda kaldım bu ay adetim yine geçti gidip test yaptırdım negatif çıkınca adet olayım diye tekrar soğan kürüne başladım bugün 11.gün ama hala ne akıntı ne kanama normalmi yoksa artık soğan bende ie yaramıyomu buarada bende pko var cevaplarmısınız

canım adet olsanda devam etmen gerekiyor. ilk 15 günlük kürde tam tesir etmeyebiliyor. bu yüzden 4-5 adet siklusu boyunca tekrarlamak lazım. ilk kullanımda adete 15 gün kala yani en erken adetin 7. günü başlayarak 15 gün kullanıyorsun. sonra adet olmasanda olmuşsun gibi bi sonraki siklusları hesaplayıp adete 10 gün kala 10 gün ikinci kürü yapıyorsun. fayda görene kadar böyle 4-5 siklus takip ediyorsun ama 5 siklustan fazlada tekrarlamamk lazımmış. yani hala fayda görmediysen bi 3-6 ay kadar ara verip yeni baştan yapmak gerekebiliyor. hocanın sitesinden okuduklarım böyle diyor.

ezgieylem sağol canım ama ben şimdi 15 gün tamamlanınca hala adet olmassam ne yapayım anlayamadım kusura bakma

eğer adet olmazsan son adet tarihine göre yeni adet tarihini hesaplayıp o tarihe 10 gün kala ikinci 10 günlük kürü yapıyorsun. hocanın sitesini çok okudum anladığım bu.

saraçoğlunun sitesine mail gönderip sorunu sorunca hemen cevap geliyor. durumunu ayrıntılı anlatıp birde oraya sor.

ama herkese tavsiyem bir küre, bitkisel tedavilere başlamadn başlamadan önce iyice ayrıntıları öğrenmek.

ilaçtan bir farkı yok çünkü, dozaj, uygulanma zamanı, hazırlanma şeklini çok iyi öğrenmek lazım.
yoksa emekler boşa gider.

supremeciğim benim adetim önceden düzgündü son 2 senedir olamıyorum belki 3 belki 4ay acaba o yüzdenmi soğan işe yaramıyo dersin canım ya

Mrhba arkadaşım, bende adet olamıyorum, soğan kürünü uyguladım, bittiği 8 gün oldu haala adet olamadım, 10 gün içinde olunması gerikiyormuş, şimdi incir ve havuç kürüne başladım,olup olmayacağımı bilmiyorum bekliyorum ,senin fsh değerin kaç ve yumurtan varmı ?

Mrhba arkadaşım, bende adet olamıyorum, soğan kürünü uyguladım, bittiği 8 gün oldu haala adet olamadım, 10 gün içinde olunması gerikiyormuş, şimdi incir ve havuç kürüne başladım,olup olmayacağımı bilmiyorum bekliyorum ,senin fsh değerin kaç ve yumurtan varmı ?

canım benim fsh değerim 4 küsürlü bişeydi bayağadır doktora gidemedim eşim askerdeydi ara vermiştik şimdi gelince 1-2 ay bitkisel şeyler yapayım dedim kendimizi toparlayıncaya kadar.benim yumurtam var ve maalesef çok fazla var doktorum çok olduğu için büyümüyor dedi sen kaç senedir çocuk için bekliyorsun allah en kısa zamanda herkezin yüzünü güldürsün:Saruboceq:

geçen ay soğan kürü kullandım ama adet döneminde 7 gün falan içtim iyi geldiğini düşünüyorum en azından kasık ağrısı vs çekmedim 3 gündür adet olmayı bekliyorum normalde düzenlidir test yapıyorum tek çizgi amam adet olcak gibi değilim karnım ağrımıyo akıntım çokkk ama adet yokk canım sıkıldı çok benim gibi olan varmı hamile değilim ama neden bu geçikme???

geçen ay soğan kürü kullandım ama adet döneminde 7 gün falan içtim iyi geldiğini düşünüyorum en azından kasık ağrısı vs çekmedim 3 gündür adet olmayı bekliyorum normalde düzenlidir test yapıyorum tek çizgi amam adet olcak gibi değilim karnım ağrımıyo akıntım çokkk ama adet yokk canım sıkıldı çok benim gibi olan varmı hamile değilim ama neden bu geçikme???

belki daha üç gün olduğu için çıkmamıştır inş hamilesindir :Saruboceq:

canım benim fsh değerim 4 küsürlü bişeydi bayağadır doktora gidemedim eşim askerdeydi ara vermiştik şimdi gelince 1-2 ay bitkisel şeyler yapayım dedim kendimizi toparlayıncaya kadar.benim yumurtam var ve maalesef çok fazla var doktorum çok olduğu için büyümüyor dedi sen kaç senedir çocuk için bekliyorsun allah en kısa zamanda herkezin yüzünü güldürsün:Saruboceq:

Mrhba arkadaşım, 1 seneyi geçti bebek istiyoruz,inşallah olur çok istiyoruz,evet allah her isteyenin yüzünü güldürsün ,nasip etsin :nazar:

arkadadaşlar benimde iltiaabım var bu sogan kürü ne zaman başlanıyor biri beni
bilgilendirirse sevinirim

kızlar soğan kürünü uygularken ara kanama (kahverengi lekelenme) yaşayan oldu mu hiç? bu kürü benim 2. yapışım. ilkini 4-5 ay önce yapmıştım. miyonum geçmişti. tekrarladı diye yaptım yine. ilkinde böyle birşey olmamıştı. adet olacak gibi ağrım oldu sonra lekelenme görünce adetim başlıyor dedim ama 2 gün sürdü devamı gelmedi. aklım karıştı. ben de pko ve miyon var acaba geçiyor mu bunlar. lekelenmeyi buna yorabilirmiyim?

kızlar bende içiyorum soğan kürü. doğm kntrol hapı gibi düşünün adeti bitimi başlayıp adet olunca bırakıyosunuz. kiminde ara kanama yapmış doktr korkulacak bi şe yok demişti. bende sağ tarafımda kistim için yapıyorum. adet olana kadar denicem. 1,5 yada 2 su bardağı suyu kaynatıp normal yemeklik soğanı ince şekilde soyup 4 yada 6 ayı bölüp kaynayan suya atıyosunuz ve attıktan sonra 5 dk kaynayıp kapatıp ılımasını bekleyip içiyosunuz.ne çok sıcak nede çook soğuk ikisinin arası ılık içilicek ben şuan yaptıp içicem ılımasını bekliyorum. zaten ilk zamanlar akıntıyı çoğaltıyo kistlere iyi geliyo iltihaba ve düzensiz adet olanların adetlerini düzene sokuyo. mümkünse her ay yapın. eğer olası bi gebelik varsa kesinlikle gebeliğe zararı yok

evet kızlar benim 15 günüm doldu adetimde çoktan geçmişti zaten adet olayım diye başlamıştım ama hala olmadım karnımda adet şişliği var içimdede olacakmış gibi ağrı var ama olmadım biraz daha olmassam yine farlutala başvuracağım herhalde

24 ekımde baska bır doktora gıttım ve sasırtıcı bır sonucla karsılastım.Kıstım 4 cm cıktı.
Doktora ,oncesınde 5 cm oldugundan ve sogan suyundan bahsettım bana olcum hatası olabılecegını soyledı. fakat 5 cm lık kıstte 1 cm olcum hatası cok cıddı bır hata. Ben sogan suyunun ıse yaradıgını dusunuyorum.Bugun yanı adetıme 10 gun kala 2. kure basladım.Kesınlıkle ıse yaradıgına emınım.
Bu arada bu doktorum kıstı amelıyat etmeden asılama ıle hamıle kalabılecegımı dogumda kıstı de alabılecegını soyledı.Her doktor ayrı bırsey soyluyor yani.Ama ben oncelıkle sogan kurunu bıtırıp sonra ıncır kurune gecıcem.Lutfen devam edın sakın sakın:lepi: bırakmayın..

canım ben debu ay kullandım 4.5cmlik çikolata kistim 3.5cm olmuş kesinlikle işeyaradığına inanıyorum yalnız bir sorum olcak doktor yasmin başlattı bana 1ay boyunca kullancakmışım soğan kürüyleberaber bi sıkıntı olur mu acaba cevaplarsanız çok memnun olucam .....

slm arkadaşlar bendede pko var.bu soğan kürüne adetin hangi günü başlayıp kaç gün devam etmeliyim.her ay mı yapmalıyız?cvp lasanız sevinirim.8 yıılık evliyim bütün çabalamalar sonu hüsran.bu sefer ilaç kullanmak istemiyorum.onların çok zararlarını gördüm.bundan sonra rahat bi şekilde bitkisel tedavi uygulucam inşllh.bu konuda beni yönlendirirseniz sevinirim.Allah herkesin gönlündekini hayırlısıyla nasib etsin inşllh.

canım adetin bitince başla 15gün boyunca yapıyosun günde 2 kere sonra adet olmayı bekliyosun adetin bittikten sonra 7ve ya 10 gün geçecek tekrar başlayıp bu sefer10gün yapıcaksın 4-5 ay yapabilirsin Allah yardımcımız olsun çok etkisini görceksin inş.

kızlar ibrahim saraçoğlu bu kürün kullnımı hakkında şunu söylemiş. adetin bitiminden 7 gün sonra başlanıp 15 gün günde 2 defa içilicek (taze yapılmak şartıyla) 15 gün sonunda bırakılıcak ve birdahaki adetinize 10 gün kala yine aynı şekilde günde 2 defa taze yapılarak 5 gün boyunca içilip bırakılıcak. NOT: soğan kürü ve incir kürünü bir arada kullanmayınız . diyor.

X