Bebeklerimiz için cd önerileri

kurmis

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
8.179
33
tatlı aralık anneleri..
ben bir süredir internetten araştırıyorum.
bebeklerin özellikle beyin gelişmleri içn cok faydalı cd,vcd formatında eğitim cdleri var.
ben bulabildiklerimi indirdim bile.
sizlerle de paylaşayım istedim..

şimdilik konuya yeni mesaj yazmazsanız sevinirim.
çünkü eklediklerim ilk sayfada gözüksünler istiyorumherkesin daha kolay bulabilmesi için...

BRAİNY BABY

87206333zf7.jpg

1.Şekiller ve renkler

Son düzenleyen: Moderatör:
Baby Einstein Serisi 12 CD

33535582uq6.jpg

ÇOCUK GELİŞİM SETİ

Sizlere 1-7 yaş grubu çocuklar için çok faydası olacağına inandığım 42 adet CD den oluşan çocuk eğitim cd setini sunuyorum. Sıkıştırılmış boyut 2,2 GB . Açılmış boyut ise 3,06 GB tır.

Setin içinde interaktif CD’ler çocuklar için müzikler, masallar, mp3 ler, e-book arşivi, çocuk dergileri ve şu an sayamadığım bir dolu materyal bulunuyor. Bu materyaleri tek tek verip sizi uğraştırmak yerine hepsini bir klasöre topladım. Bazıları CD imajı şeklinde, bazıları direk çalışıyor. Ortak özelliği, işinize yarayacak olması.

Paketin içindekiler
Ana Kucağı -2 CD
Buluşlar Dünyası
Çocuk Şarkıları ve masallar
Crestive Painter
Düşünen Şeyler
Genç Gezginin Dünya Turu
Görsel Masal ve Karagöz
Happy Barby Series Love
İndigo Çocuk 1-2 (2 CD)
IQ Oyunları
Konuşan Hindi
Matematik Oyunları
Minenin Matematik evi
Miniklere Hikayeler ve masallar
Miror Magic Deluxe
Modern Folklor Üçlüsünün Çocuk Şarkıları
Robunun Eğlence Parkı
Tilki Tilki Saat kaç?
Trafik sunu CD’si
Matematik Oyunları
Çanakkaleden Kurtuluşa
Yeşimin Matematik oyunları 3 cd
Matematik Öğretim CD’lerin 4 CD
Müzikli oyunlar ve masallar 3 cd
Çocuklar için mp3 ler.

ÇOCUK EĞİTİM CDLERİ...

İçindekiler:

Elif ögreniyor bitkilerin buyumesi
Elif ogreniyor dis sagligi
Elif ogreniyor duyu organlari
Elif ogreniyor iletisim
Elif ogreniyor mikroplar
Elif ogreniyor Yagmur,kar,dolu

7 Elmas Eğitim Seti 7 CD - İslami İnteraktif Eğitim Seti

Katagori: Eğitim > İnteraktif > İslami eğitim.
Adı: 7 Elmas Eğitim Seti.
Açıklama: Güzel dinimiz İslam’ı ögretmek ve ögrenmek için hazırlanmış interaktif bir eğitim CD’sidir. Konular çok yönlü ele alinmis yazili metinler yaninda, sesli sohbet ve vaazlarla, görsel efektlerle desteklenerek CD daha ögretici bir hale getirilmistir. CD?nin tüm bölümlerinde hakiki söz ustalarinin sohbetlerinden, tefsir ve hadis kitaplarindan yararlanilmistir. Merak ettiginiz konudaki sohbetleri okuyup, görüntülü olanlari izleyip, sesli olanlari dinleyerek ögrenip ögretebilirsiniz.
1.CD : IMAN HAKIKATLARI
Bu bölümde yüce Rabbimiz olan Allah?imizi ve Peygamber?imizi tanitmaya çalisip böylece Allah?in rizasina kavusmak ve Allah katinda makbul olmak için hazirlanmistir. Boyumuzdan büyük bu ise haddimiz olmayarak karistik. Gördük ki kelimeler yüce Rabbimizi ve onun Resulünü anlatmaya yetmiyor. Ama anlatilanlar arasinda Allah ve Resûlü lafz-i kelami geçtigi için anlatilanlar çok deger kazandi. Ey bilinen Allah?im seni hakki ile bilemedik, Ey sükredilen Allah?im sana hakki ile sükredemedik, Ey ibadet edilen Allah?im sana hakki ile ibadet edemedik? Seni ancak senin kendini övdügün gibi sena eder, hatalarimizdan dolayi affini dileriz. Ahirete iman bölümünde tamami ayet ve hadislerin isiginda olmak üzere özellikle ölüm ani, kiyamet günü, kabir hayati ve cennet ve cehenneme gitmeden önce mahser meydaninda çekecegimiz sikintilar, veya tadacagimiz güzellikler fotograflarla temsili olarak anlatilmaya çalisilmis ve oralarda çekecegimiz sikintilardan kurtulmak için bu dünyada dikkat etmemiz gereken ameller anlatilmaya çalisilmistir.
2.CD : ISLAMIN SARTLARI (IBADETLER VE DUA BÖLÜMÜ)
Bu bölümde ibadetlerin nasil yapilmasi gereginden çok niçin yapilmasi geregi üzerinde durulmustur. Ibadet yapilmasinin faydalari veya yapilmamasinin zararlari anlatilmistir. Asil olarak ibadetlerin yapilmasinin sebebi; Allah?in emri oldugu için, yaratilisimizin gayesi ve geregi oldugu için ve yüce Rabbimizin rizasini kazanmak içindir. Bu hakikatin yaninda görsel ve sesli olarak tüm ibadetler anlatilmaya çalisilmistir.
ILMIHAL Her seyin dayandigi direk vardir. Dinin temel diregi, fikih ilmidir. Insanlarin yapmasi ve yapmamasi lâzim olan isleri bildiren ilme “Fikih ilmi” denir. Fikih bilgilerini derin âlimler, Kurân-i kerîmden ve hadîs-i serîflerden çikarmislardir. Din bilgileri ancak fikih kitaplarindan ögrenilir.Iste bu bölümde fikha ait her sorunun cevabini bulabileceksiniz. Bu bölümde ibadetlerin nasil yapilmasi gereginden çok niçin yapilmasi geregi üzerinde durulmustur. Ibadet yapilmasinin faydalari veya yapilmamasinin zararlari anlatilmistir. Asil olarak ibadetlerin yapilmasinin sebebi; Allah?in emri oldugu için, yaratilisimizin gayesi ve geregi oldugu için ve yüce Rabbimizin rizasini kazanmak içindir. Bu hakikatin yaninda görsel ve sesli olarak tüm ibadetler anlatilmaya çalisilmistir.
3.CD : KURANI KERIM VE MUCIZELERI
Bu bölümde Kurani Kerim mucizeleri görsel olarak anlatilmis, kuran ve ilim üzerine konferansa da yer verilmistir. Kuranin asrimiza ve tüm asirlara hitap ettigi hakikati ortaya konmaya çalisilmistir.
4.CD : KURANI KERIM TEFSIRLERI
Bu bölümde rivayet ( Bire bir ayetlerin açiklandigi) tefsir olan zaman gazetesinin verdigi Elmali Hamdi YAZIR tefsirinden yararlanilmistir. Dirayet ( Kuranin bazi ayetleri esas alinarak açiklandigi) tefsir olan son asrin vazifelisi Bediüzzaman hazretlerinin sahsi , Risale-i Nur Külliyati , okunmasinin gerekliligi ayrintilari ile anlatilmistir. (Yüce Rabbimizi tanimak ve O?na yakin olmak için: Zat-i ilahi nedir, Sifat-i ilahi nedir, tecellileri nasil olur, sorularina bu tefsirlerde cevap bulmak mümkündür.)
5.CD :pEYGAMBERIMIZ HZ. MUHAMMED (SAV)
Bu bölümde Peygamberimiz Hz. Muhammed?in (sav) peygamberliginin delilleri, hayatinin mükemmelligi her yönü ile anlatilmaya çalisilmistir. Efendimizin ferdi, ailevi ve toplumsal yasayisinin mükemmelligini, kullugunun derinligini en iyi açiklayan hadis kitaplarindan alinan hadisler ve sahabe efendilerimizin güzide hayati CD ?ye konulmustur.
6.CD : KITAP OKUMA VE EGITIM
Bu bölümde ülkemiz insaninin en önemli iki ihtiyaci ve en önemli yatirimi olan “Kitap okuma ve Egitim”in önemi üç ana bölüm olarak ele alinmistir.
ÇOCUKLARA DIN EGITIMI
Bu bölümde çocuklarimiza dinimiz Islam?i sevdirme adina tavsiyeler, çocuk hikayeleri ve Çocuk terbiyesi üzerine prensipler bulunmaktadir. ?Çocuklarimiza Allah?imizi nasil anlatalim? Çocugumuzun dinine bagli, kendisine, ailesine ve topluma faydali bir insan olmasi için gerekenler nelerdir?? gibi konular sohbetlerle genis olarak anlatilmistir.
EGITIME GÖNÜL VERENLER
Bu bölümde; Egitime gönül verenler basligi altinda izlenilmesi gereken güzel klipler yer almaktadir. Islamin egitime, bilim ve teknolojiye önem veren; ayni zamanda sevgi, kardeslik ve hosgörü dini oldugu anlatilmaya çalisilmaktadir.
KITAP OKUMAYA ZORLAYAN FAKTÖRLER
Bu bölümde; Kitap okumanin önemi anlatilmaya çalisilmistir: Okumak, Allah?la irtibati kuvvetlendirmek içindir. Tüm kitaplara eskimis sahaflardaki kitaplar gibi bakilmamalidir. Farkli açilardan içindekileri yakalama adina okunmalidir. Okumak, düsünsel anlamda mutlak beslenmektir. Okumak, ayni zamanda Allah?a giden yollari aydinlatan birer araç olmasindan dolayi ibadet hükmüne geçtigi ehli ilim tarafindan söylenmistir. Onun için mutlaka okumali ve okutmaliyiz.

ASLANCIK AİLESİ

3-7 yaşındaki çocuklara okulu sevmeleri yolunda düzeylerine uygun animasyonlarla eğitim veren bir CD’dir. Çocuk bunu izlerken hem gülecek, hem eğlenecek hem de öğrenecek. İzledikçe de izlemek isteyecektir. Filmde geçen mesajları çocuğunuz kısa sürede özümseyecekve okula karşı olumlu düşünceler besleyecektir. Tamamen çocukların düzeyine inerek hazırlanmış animasyonlardır​

LOVELY BABY-BEBEKLER İÇİN MÜZİKLER

Lovely Baby CD 1

01. Baby's First Own Melody
02. Baby's Lovely Reggae
03. Melodic Questions and Answers
04. First Time I Hear The Sea
05. Baby Loves Blues
06. Baby Toys Meet Melody
07. Baby's Smiling Face
08. Baby's First Improvisation
09. Forest Sounds Make Baby Sleep

Lovely Baby CD 2

01. Babies and Blues
02. Sing, Sing, Singing Along
03. Babies Dancing Around
04. Birds, Forest, Baby
05. Funny But Funny
06. Baby Sings Melody
07. Baby Loves Toy
08. Baby's Na, Na, Na
09. Baby Talk, Baby Walk
10. Baby Smells The Sea

Lovely Baby CD 3

01. My Lovely Mama
02. O.K.
03. I Play
04. My Daddy
05. For My Mama
06. This One's For You
07. I Sing Along
08. I Cry And I Laugh
09. Also For My Lovely Mommie
10. I'm Going To Sleep Now

şimdilik bu kadar elimdekiler tatlı anneler..
aslında daha cok var ama okul öncesi ve okul dönemi için uygun olanlar genellikle..
ama indirip arşivlemek lazım aslında..
ben başladım dvdlere kopyalamaya.
baya da kocaman bir arşiv oluşmaya başladı.
tvye gerek duymasın bebeklerimiz :)

şimdilik bu kadar elimdekiler tatlı anneler..
aslında daha cok var ama okul öncesi ve okul dönemi için uygun olanlar genellikle..
ama indirip arşivlemek lazım aslında..
ben başladım dvdlere kopyalamaya.
baya da kocaman bir arşiv oluşmaya başladı.
tvye gerek duymasın bebeklerimiz :)

maşallah yavrucum sana bi tarafını kaşıda nazar değmesin :nazar:a.s.
kız sen ne becerikli ne azimli insansın vallakaydirigubbakcemile5 süper paylaşımların için ayrıca
teşekkürederim.a.s.

maşallah yavrucum sana bi tarafını kaşıda nazar değmesin :nazar:a.s.
kız sen ne becerikli ne azimli insansın vallakaydirigubbakcemile5 süper paylaşımların için ayrıca
teşekkürederim.a.s.

ahahah deli,güldürdün beni akşam akşamsırnaşık şey
hemen kaşıyorum:roflol:

bhk seni tebrik ediyorum gerçekten bu yöndeki araştırmalarını da. ben de çocuguma fazla tv izletmek istemiyorum tvdeki abuksabuk diziler haberler v.s. benim bile psikolojimi bozuyorki çocukların kafası nasıl karışmasın..nerde bizim çocuklugumuzda izlediğimiz susam sokagı güzel çizgi filmler perihan ablalar süper babalar adam gibi diziler filmler..o yüzden ben de faydalı cdlerle kitaplarla çocugumun vakit geçirmesini istiyorum..şimdi peki senin bu yazdıgın cdleri nerden bulacagız satın mı alacagız download mu edeceğiz..tekrar paylaşımın için teşekkürler..

bhk seni tebrik ediyorum gerçekten bu yöndeki araştırmalarını da. ben de çocuguma fazla tv izletmek istemiyorum tvdeki abuksabuk diziler haberler v.s. benim bile psikolojimi bozuyorki çocukların kafası nasıl karışmasın..nerde bizim çocuklugumuzda izlediğimiz susam sokagı güzel çizgi filmler perihan ablalar süper babalar adam gibi diziler filmler..o yüzden ben de faydalı cdlerle kitaplarla çocugumun vakit geçirmesini istiyorum..şimdi peki senin bu yazdıgın cdleri nerden bulacagız satın mı alacagız download mu edeceğiz..tekrar paylaşımın için teşekkürler..

benim koyduğum linkler download için zaten..
paralı olarak satılıyor zaten de,artık can yetmiyor bunlara para yetiştirmeye.
walla günahsa Allah affetsin cidden:eek:

ben tv konusunda eşimle de anlaştım.
onun yanında tv açılmıcak.
zaten ikimizde sevmiyoruz tv izlemeyi,öle dayanamama gibi bir durum olmaz diye düşünüyorum.
evde zaten iki bilg var,onları açıp bişeyler dinletip izleticez inş.
cocuklar sersem gibi oluyor tv karşısında.
inş yapabiliriz istediklerimizi.....

evet Allah yapabilme gücü versin söz dinleyen evlatlar versinki idealimizdeki evlat modeline uygun yetişebilsinler..hayat zor ya ne biliyim Allah her daim yar ve yardımcımız olsun..

cidden teoarride ve kafasında insan cok şeyleri başarıyor ama,
iş pratiğe gelince aynı başarıyı elde edemiyebiliyoruz.
hem kısmet kısmı da var tabi ...
bakalım evlatlarımız bize neler göstericek..
imtihan unsuru olmasınlar inş bize maddi manevi...

ya hepsi hata veriyor.basta bir tane indirdi sonra indirmedi

nasıl hepsi??
benim kendi indirdiğim linkler bunlar..
dahi bebek ve cocuk eğitim cd linklerinde ben şimdi farkettim bir kaç hatalı olan,onları da yenilemeye calışırım.
ayrıca rapidshare premium hesabın yoksa zaten indiremezsin bir taneden sonra.
bazen de bu linkler yasadışı diye vs şikayet ediliyor bazı vatandaşlarımız tarafından ve bir süre sonra sildiriliyor.
ama şu an bahsettiklkerim dışında olanlarda sorun yok...

X