Yürüteç erkek bebeklere zararlı mı?

biraz erken canım ya 6,5 aylık olsun bence ben oglumu ilk 6,5 aylıkken koymuştum

cok guzelmis..oyuncagin uzerinde belirtiyor mu kac ayliktan itibaren.....simdi olmasa bile belki 1 sonra olabilir canim....

yas yazmiyoda 12 kg a kadar diyo yafs .. gec olmazmi bidahaki ay alsam :S 9 kg zaten benim sipa:uhm:

canim sen istiyosan al...ama bacak arasi acik olur diyolar..kemikler taze oldugu icin...

o oyuncakta zıplaması çok zevkli olmalı, eminim ama sabit! resmine bakınca bana çok güven vermedi. çocuk sert hareketlerle zıplarsa devrilebilir gibi geldi bana. yürüteç denesen! ben de almayı pek düşünmemiştim ama bayramda oyuncak markete gitmiştik, denemek için oturttuk içine, çok keyf aldı. önündekilerle oynamak mutlu ediyor onu. öyle olunca aldık bizde. ama zaten hiç bişeyle 10 dakkadan fazla oyalanamıyor. ben de zaten 10 dakkadan fazla oturtmuyorum. bazan de poposu askıda kalmasın diye altına minder koyuyorum, onun üzerine oturmuş oluyor.ağırlığını vermemiş oluyor. bi süre bu şekilde oynamasında sakınca olmaz diye düşünüyorum. zaten 6.ayımız ocak başında doluyor. bi süre sonra serbestçe oynayabilir. Ayrıca bir yere sabit duracak bu oyuncakla. yer değiştirme imkanı yok. Yürümesini de desteklemez gibi geldi bana. Ama zıplama zevkine diyeceğim yok!:)

Son düzenleme:
canim 360 derece dönüyor koltugu..
ayrica böyle oyuncaklar belirli testlerden geciyor ..
almanyada bu testleri yaptiktan sonra TÜV ve GS veriliyor.(kalite belgesi)
yani hic bir tehlikesi bulunmuyor

ay çok güzelmiş bu hilmiş zararını bılmem ama benımde çok hoşuma gıttı nekadarki bunun fıyatııı

arkadaşlar tekmele oyna oyuncağı çok güzel işimi sadece kızım onla oynarken yapıyorum kızım çok seviyor şimdi artık tutmayada başladı onda dalıp gidiyor en az yarım saat oynuyor müziğide var biraz pahalı ama kesinlikle hiç pişman olmadım bide bez bbeğini astım saçları yukarda olsun diye ağzına sokuyor onun ayaklarını çekiyor ve yüzüne bakıyor bebeğin aynasıda var çok sevmiyor aynayı yani iş yapabilmek için süper ama ben yinede sizin gibi düşünüyorum hiç bir iş bebişimden önemli değil eşim içinde öyle

canım ister kız ister erkek olsun va kaç aylık olurs olsun yürüteç sakıcalı.Hem çocuklarda duruş bozukluğuna neden oluyormuş hem de düşme tehlikesi yüksekmiş.

kizlar bu oyuncagi almak istiyorum sizce erkenmi?
yürütece benzedigi icin ayri topic acmadim..

bebegim 5 bucuk aylik !!

130054.jpg

aldimmm coook güzelll .. siddetle tavsiye ediyorumm
bayiliyo efe .. ziplamasi gerektigini tam anlamis deil :roflol: ama oyuncaklari bile yetti yani :))
bide ziplandigini bilse inmez heralde üzerinden:teytey:

güle güle kullan hilmiyecim ii günlerde inş...

canım benim 3.5 ay için gerçekten daha çok minik benim eşimde bana hiç yardım etmiyo bende ilk bebek heyecanlı diye kucağa alıştırdım şimdi çekiyorum cezasını kucağımdan inmiyo yere bırakıyorum işimi yapayım diye durmuyo 2 dk sonra başlıyo ağlamaya benimki 7. ayına girdi yürüteçtende sıkıldı 15 gündür falan biniyodu anlayacağın sürekli kucak istiyo ama yemek bulaşık ev işleride yapılmak zorunda o uyurken yemeğini ütünü bulaşığını yapabilirsin uyanıncada al kucağına aç süpürgeni ben hala öyle yapıyorum çünkü ev temizlenmeyince insanın gözünede ben pis bi kadınım gibi geliyo babamız evdeyken kalkıp yardım etmiyo benim işim olunca götürüyorum kızına al bak benim işim var diyip kucağına atıyorum sende öyle yap

canım benim oyuncağı alabilirsin çok küzel ve bebeği oyalayacak bişey belki hemen şimdi ğil ama 15 gün sonra falan bindirebilirsin bildiğin yürüteç ama hoppala gibi bence bi zararı olmaz sende o oyuncak olunca şimdi yorulduğun kadar yorulmazsın ASKİTO

arkadaşlar yürütece kaldırdım.zor durumda olduğum için bindiriyordum.oğlum yatarak durmuyor hep kucakta ve gezerek dolaşmak istiyor.babamızda yemek ve temizlik konusunda anlayış göstermiyor.ben son çare yürütece sarıldım.ama kavgada etsek artık yürüteci kullanmam.benim durumumda olan var mı?siz ev işi ve yemegi yetiştirebiliyormusunuz?

ev işlerini ve yemeğimi tabiki yetiştiriyorum bebeğinin her uyuduğunda işlerini yaparsan yetişir hiç uyumuyo değildir herhalde

anne olmak çok zormuş.hergün aynı şeyleri yapıyorum evden hiç çıkmıyorum.birde böyle hatalar yapınca iyce stres oluyorum.

evet hakakten çok zormuş. yedir oynat uyut bir kısr döngü şeklinde geçyor benimkide. döngünün bir bacağını biraz uzun tutayım yada oynarken yanından ayrılayım hemen karmaşa çıkıyor. bende hiç kendime vakit ayıramıyorum.evden 6 aydır bebeksiz bir kere 2 saatliğine bir kaç kezde bir saatlğine ayrıldım onlarda yapmam gereken işler vardı. şimdi kış olunca bebeklede çıkamıyorum.hem baharın hemen gelmesini istiyorum( bebişle gezeriz diye) hemde gelmesini istemiyorum(bebeklğini doya doya yaşayayım diye).stres oluncada hem hiç bişeyi değiştiremiyorum hem bebeğe yansıtıp daha çok hzursuz oluyoruz. En çokda sinemaya gitmek istiyorum. helede ısısz adama:KK43: yanımda kimsem yok.Anneler arada uğrasalar bile ne bebeği uyutabiliyorlar nede besleyebiliyorlar. bu şekilde geçecek sanırım bu kış. yapacak fazlada bişey yok.
yalnız değilsin canım içimizi rahat tutalım nasıl olsa işler bir şekilde hallaolur bebişler büyür daha stressiz günler yaşarız.sevgiler

X