Yürüteç erkek bebeklere zararlı mı?

semty

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
14
0
meraba anneler benim 3.5 aylık bir oğlum var yürütece bindiriyordum.erkek bebeler için zararlı olduğunu duydum bebeğime bir zararı olmuşmudur.ilk bebeğim ve hiçbir tecrübem yok neyin ne zaman yapılacağını bilemiyorum.çok telaşlıyım bebeğime zarar vermiş olabilirim diye.bir bilginiz varsa ne olur yazın.senağlama

cnm bence bebeğinin erkek olmasından ziyade 3,5 aylıkken yürütece koyman daha tehlikeli .... kendini tutamaz daha çok küçük bence en az 6 aylıkken yürütece konulmalı ve uzun süre kız yada erkek hepsine zarar verir belli ve kısa süreliğine yürütece konulmalı bebekler...

yürütecin erkek bebege zarari yok die biliorum..
da
sen 3 bucuk aylik bebegi yürütecemi bindirdin??
kiz cok kücük dahaa oturamaz bile ne yürüteci :S

meraba anneler benim 3.5 aylık bir oğlum var yürütece bindiriyordum.erkek bebeler için zararlı olduğunu duydum bebeğime bir zararı olmuşmudur.ilk bebeğim ve hiçbir tecrübem yok neyin ne zaman yapılacağını bilemiyorum.çok telaşlıyım bebeğime zarar vermiş olabilirim diye.bir bilginiz varsa ne olur yazın.senağlama

bence bebişine dikkat et daha çok erken ve kemikleride daha süt gibi eğrilmesin derler ben kızımda yastık bile kullanmadım gece uyuyunca başının altından yastığını aldım doktor söylemişti bel yapısı düz olması için sakın 6 ay dolmadan koymanı tavsiye etmem bebeğinle sana mutluluklar iyi bakın kendinize ...yerimseniben

doktorlar bebeklere 9. aydan itibaren yürüteç önerıyor amma bız sabırsız anneler 6. ayda başlıyoruz..sen dahada sabırsızmışsın canım bence bındırma bebeğini 7. aya kadar bari sabret..

canım benim bencde daha çok erken yürüteç için bende çok sabırsızlanıyorum ama şuan için çok erken bende sende sabret birazcık canım.

cnm benim bildiğim zararlı..
çünkü ben kanguru kullanmak istediğimde erkek bebek için zararlı olduğunu söylemişlerdi..
bence o da zararlıdır..
ayrıca daha sakıncalı olan bu kadar erken bindirmiş olman..
ama zarar görmemiştir sen merak etme..
devam da etme bence

arkadaşlar yürütece kaldırdım.zor durumda olduğum için bindiriyordum.oğlum yatarak durmuyor hep kucakta ve gezerek dolaşmak istiyor.babamızda yemek ve temizlik konusunda anlayış göstermiyor.ben son çare yürütece sarıldım.ama kavgada etsek artık yürüteci kullanmam.benim durumumda olan var mı?siz ev işi ve yemegi yetiştirebiliyormusunuz?

arkadaşım o yürüteci lütfen uzun bir süre cıkarma kaldırdıgın yerden!!! 3,5 aylık bebek yürütece konur mu ya! 7-8 aylıkken baslarsın en erken.genelde bebeklerin isteği kucak gezmek hep aynı yani.boşver ev işi yemek oldugu kadar,bir sure boyle ıdare et,bebişinden onemlı mi?uyudugunda yetiştirebildiğin kadar yaparsın.eşinle de güzelce konuş anlayış göstersin yardımcı olsun sana...

bence her iki cins bebegi de tehlikeli cunku o daha cok ama cok kucuk onun icin,
hem ben oglumu koydum yurutece 8 aylikken falan hic bi sey olmadi
ama ona gerek bile kalmadan yuruemeye baslamisti 9 ayliya dogru kendi tutunarak heryerden yaramaz oglum benim, kizdaona benzicek sanirim hic durmuo poposunun uzerinde
yurutec alirmiyim bilmem ama bakacagiz
ama dah cok erken bebegin icin dikkatli ol annesi

cnm ben yemek işini ege uyuyunca gece yapıyorum..
temizlik içinde bir kadın buldum.
ütü ve temizlik işi onda..
ama yapamasaydımda eşim birşey demezdi..
şaşırdım eşinin sana anlayış göstermemesine..

yetiştiremiyorum çok zor durumdayım yakınımdada bana yardım edecek kimsem yok kendime hiç bakamıyorum eşimlede aram hiç iyi değil ne olacak bilmiyorum

canım hepimiz aynıyız merak etme bebekle herşeyi yetiştirmek neredeyse imkansız.eşinle konuşmalısın sonuçta ikinizin bebeği ve herşeyden daha önemli olan o.sana anlyış göstermeli.bizde ya eşim bebeğe bakar işleri ben yaparım yada ben bakarım işleri o halleder :)

Son düzenleme:
ev ısı yemek olabıldıgı yere kadar.esınle konus ve bebegının temızlık ve yemekten daha onemlı oldugunu anlatmaya calıs.ben ana kucagına koyuyorum mutfakta yanımda duruyor.temızlık yaparken de oda oda gezdırıyorum.ama bızım babamız bıze cok yardımcı oluyor.zaten calısıyorum haftanın 6 gunu.o da yardım etmesse halım nıce olur.

anne olmak çok zormuş.hergün aynı şeyleri yapıyorum evden hiç çıkmıyorum.birde böyle hatalar yapınca iyce stres oluyorum.

3,5 aylık bebegın uykusuda coktur.. o uyuyunca butun işlerını yapabılırsın.. ana kucagına koyuyordum ben.... ben nereye ana kucagıda oraya..

ama yurutec heleki 3,5 ayda... sakınnnnnnnn guzel annem bı daha asla....

eşinle tartıs ama bebene kıyma...
yurutecı ben 7. ayda kullandım bu arada

ayni durumdan ben muzdaribim...benim de bebegim 3.5 aylik yurutecini o da cok seviyor,onundeki oyuncaklarini gorunce cildirriyor..bende 5 dk musade ediyom,hic durmadigi zamanlar..zararli biliyorum...daha kucucuk ....hep onunla oynucan....bende ev isini yemegi zor yetistiriyorum...yemmekten ziyade ev isini aksatiyorum daha cok..babamiz ac kalinca daha sinirli oluyo...kiziyo ama ne yapiyim oglumla vakit gecirmek benim icin daha onemli....

kizlar bu oyuncagi almak istiyorum sizce erkenmi?
yürütece benzedigi icin ayri topic acmadim..

bebegim 5 bucuk aylik !!

130054.jpg

X