bulaşık makinem çiziyor...yardım edin lütfen!

netertua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
2.110
12

merhaba arkadaşlar.size bir sorum olacaktı.bulaşık makinem bardaklarımı ,tabaklarımı mahvediyor.3 ay önce aldıgım bardaklarım bile şu anda buzlu cam gibi.tabaklarım da cam tabak demeye bin şahit ister.ne yapmam lazım.fikriniz var mı? deterjan her türlüsünü denedim.:1no2:eek:lmuyor,olmuyor...

cnm bende yaşamaıştım buna benzer bir problemi çizmek değilde dalgalı lenkelenmeler yapıyordu servisi çağırdım parlatıcı ayarı yüksekti onu normale çevirmişlerdir. parlatıcı,tuz v.s kontrol et var mı eksik mi diye birde dediğim gibi ayarlarını kontrol et olmadı servis çağır

Bende de var canım aynı sorun nasıl geçecek bilmiyorum denemediğim yol kalmadıııııııııı

arkadaşlar ben 4 aylık evliyim hiç elimde bılaşık yıkamadım
sürekli makine kullanıyorum haftada iki gün nerdeyse bütün
tabaklar bardaklar vs benim günlük yemek takımım cam hiç
çizik yok bin şükür şimdi şöle oluyorki makine 1 kere bile tuzsuz çalışsa acayip
ciziyor eltimden biliyorum 2 ayda mahvetti bütün mutfak eşyasını.
tuzuna bakmamış hiç tuzunu parlatıcısını eksik bırakmayın
farkı göreceksiniz parlatıcı yerine sirkede olabilir elma üzüm fark yapmaz.....

arkadaşlar ben 4 aylık evliyim hiç elimde bılaşık yıkamadım
sürekli makine kullanıyorum haftada iki gün nerdeyse bütün
tabaklar bardaklar vs benim günlük yemek takımım cam hiç
çizik yok bin şükür şimdi şöle oluyorki makine 1 kere bile tuzsuz çalışsa acayip
ciziyor eltimden biliyorum 2 ayda mahvetti bütün mutfak eşyasını.
tuzuna bakmamış hiç tuzunu parlatıcısını eksik bırakmayın
farkı göreceksiniz parlatıcı yerine sirkede olabilir elma üzüm fark yapmaz.....

Bende genellikle sirke kullanıyorum canım hem dezenfekte için hemde parlatmak için ama tuz olayını aksatmıcam saol

ben makinayı aldığımdan beri hiç tuz kullanmadım nerdeyse 1 sene olucak bir ay öncesine kadar çizik filan yoktu benimki deterjandan kaynaklanan bir çizilme değiştirince oldu çünki parlatıcı ayarıda en düşükte ama deterjanı değiştirmeden önce çizik sorunu yaşamıyordum

Canım tuz eksik etme ile ilgisi yok, aksine fazla tuz eşyaları çiziyor ve mahvediyor. Sana çözmünü söyleyeyim,

Tuz ayarını tamamen kapat (makinenende tuz ayarın kapanabiliyorsa, kapanmıyorsa da en düşük ayara getir) veya tuz kutusunu boşalt ve birdaha doldurma. Tuz+parlatıcı etkisi içeren tabletlerden al. Sorununun çözüldüğünü göreceksin.

Ben de makinemde bu sorunu yaşadım ve tuzu kapatıp kullanmayı bırakalı sorunum kökten çözüldü. Bu işlemi yapalı 3-4 sene oldu ve 1 bardağım bile çizilmedi. Benzer sorunlar yaşayan akrabalarıma da aynısını yaptık ve kökten kurtulduk bu sorundan.

Benim komşum Siemens bulaşık makinesi aldı, ona da servis tuz kullanma demiş. Kısacası bizim sularımız (hele ıstanbul anadolu yakası) oldukça yumuşak. Bulaşık makineleri de Avrupa şartlarına uygun çok kireçli sular için ayarlandığında yumuşak suda gereksiz tuz ayarı bardakların beyazlamasına ve çizilmesine neden oluyor. Açıklaması da bu.

Canım tuz eksik etme ile ilgisi yok, aksine fazla tuz eşyaları çiziyor ve mahvediyor. Sana çözmünü söyleyeyim,

Tuz ayarını tamamen kapat (makinenende tuz ayarın kapanabiliyorsa, kapanmıyorsa da en düşük ayara getir) veya tuz kutusunu boşalt ve birdaha doldurma. Tuz+parlatıcı etkisi içeren tabletlerden al. Sorununun çözüldüğünü göreceksin.

Ben de makinemde bu sorunu yaşadım ve tuzu kapatıp kullanmayı bırakalı sorunum kökten çözüldü. Bu işlemi yapalı 3-4 sene oldu ve 1 bardağım bile çizilmedi. Benzer sorunlar yaşayan akrabalarıma da aynısını yaptık ve kökten kurtulduk bu sorundan.

Benim komşum Siemens bulaşık makinesi aldı, ona da servis tuz kullanma demiş. Kısacası bizim sularımız (hele İstanbul anadolu yakası) oldukça yumuşak. Bulaşık makineleri de Avrupa şartlarına uygun çok kireçli sular için ayarlandığında yumuşak suda gereksiz tuz ayarı bardakların beyazlamasına ve çizilmesine neden oluyor. Açıklaması da bu.

deneyeceğim.
teşekkürler a.s. a.s.

o sorun bende de vardı uzun zamandır tuzunu ve parlatıcısını eksik etmediğim halde
ama şimdi deterjanımı değiştirdim calgonit jel aldım, yok çizikler ama zamanla belli olucak artık.

Benim komşum Siemens bulaşık makinesi aldı, ona da servis tuz kullanma demiş. Kısacası bizim sularımız (hele İstanbul anadolu yakası) oldukça yumuşak. Bulaşık makineleri de Avrupa şartlarına uygun çok kireçli sular için ayarlandığında yumuşak suda gereksiz tuz ayarı bardakların beyazlamasına ve çizilmesine neden oluyor. Açıklaması da bu.

arkadaş dogru solemış tuzu fazla olunca çiziyor makıne ben hem tuz koymuştum hemde 3 u bı arada olan tabletlerden kullanıyodum makıne çizmeye başladı servısı çagırdım ıkısı bırdaen olmaz dedı tuz olan haznenın kapagını açıp boş da yıkadı yanı tuzu boşaltı ve kurtuldum şükür lekede yapıydu o şekılde...

X