clexane(kan sulandırıcı iğne) kullanan doğum yapmış bayanlar tıklarmısınız???

eylxuxl79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
235
2
Merhaba arkadaşlar yaklaşık yedi ayı bitirdim ve hamileleiğimin başından beri clexane 0.6cc kullanmaktayım. Doğum yaklaştıkça endişelerim çogalıyor doktorum 34 haftalık olunca muayenede yapacak gerekli görürse iğneyi kesecekmiş fakat ben normal doğum yaparsam 6 hafta gibi uzun bir süre kullanmayacağım (eger 34 haftalıkken bırakalım derse tabii) sitelerden okuduğum kadarıyla iğne 24 saat içinde kesilebiliyormuş eee bende anca sezeryan yaparsam 24 saatte kesebilme şansımız olabilir aklım çok karıştı bu zamana kadar şükür sorunsuz atlattık kesersek bişey olur mu nasıl doğum yapacam? aşırı bir kanama olur mu? normal doğum mu? sezeryan mı? karıştım gitti bu ilacı kullanıpta doğum yapan varsa aranızda tecrubelerinizi dinlemek istiyorum. şimdiden teşekkürler.

merhaba,uzun zaman olmuş msj yazalı doğum yaptınız mı merak ettim,ben de clexane 0,6 kullanıcam gebelik sürecince,zor oldumu bu iğneyi kullanmak nasıl geçti hamileliğiniz,inşallah sorunsuz doğum yapmışsınızdır beni aydınlatırsanız sevinirim,tşk ederim...

mrb. ben 1 düşük yaptım.2.gebeligimde fraxiparin 0,3 kullandım.doktorum normal dogum olabilr dedi.ignemi sabah yapmıştım akşama dogru sancım başladı gece 2 de dogum yaptım.yalnız senin ignenin dozu biraz fazla bişey olurmu bilemiyorum.şimdi 3.gebelik yaşıyorum ve clexane 0,4 başladı bu doktorum çok acıtıyor bu acaba tekrar ignemi degiştirebilirmiyim 0,3 lükle onu merak ediyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun

... bu konuyla ilgili bilgisi olan yok mu
bende bu iğndeden kullanıyorum normal doğum yapamaz mıyım

Merhaba arkadaşlar yaklaşık yedi ayı bitirdim ve hamileleiğimin başından beri clexane 0.6cc kullanmaktayım. Doğum yaklaştıkça endişelerim çogalıyor doktorum 34 haftalık olunca muayenede yapacak gerekli görürse iğneyi kesecekmiş fakat ben normal doğum yaparsam 6 hafta gibi uzun bir süre kullanmayacağım (eger 34 haftalıkken bırakalım derse tabii) sitelerden okuduğum kadarıyla iğne 24 saat içinde kesilebiliyormuş eee bende anca sezeryan yaparsam 24 saatte kesebilme şansımız olabilir aklım çok karıştı bu zamana kadar şükür sorunsuz atlattık kesersek bişey olur mu nasıl doğum yapacam? aşırı bir kanama olur mu? normal doğum mu? sezeryan mı? karıştım gitti bu ilacı kullanıpta doğum yapan varsa aranızda tecrubelerinizi dinlemek istiyorum. şimdiden teşekkürler.

benim markası farklıydı ama özelliği aynı ben son güne kadar iğnemi vuruldum sezeryan oldum, endişe etme canım,çok şükür bir sorunda yaşamadım son zamanlarda kan aldıklarında bile kolumun kanaması geçmiyordu çok korkuyordum ama gereksizmiş dr en iyisini bilir bence

Ben 2 düşük yaşadım, 2. gebeliğimde kan pıhtılaşma sorunum olmamasına rağmen önlem olarak cleaxene 0,4 kullandım, yine de 9 haftalıkken bebeğimi kaybettim, küretaj anında aşırı kanamam olduğunu, kanamayı kesemek için farklı ilaçlar kullanmak zorunda kaldıklarını söylediler, üstelik küretajdan 5 gün önce iğneyi de bırakmıştım ona rağmen, her bünyenin tepkisi iğneye farklı oluyor, doktorun çok iyi değerlendirmesi gerek bence.

ya bak çoğunuzdan fazla benim dozum...ayrıca kan falan alınırken resmen fışkırır kanım benim..korkuyorum....
dr prof herhalde bildiği vardır....

bi sorun çıkmaz dimi???

canım senin değerlerin neydi?ve iğnen kaçlık?
benim protein c eksik ve 3. gebeliğimde 0.4 cleksan kullandım 11 haftalık oda düştü.
4.sü için çalışmalara başladık kısmetse.

canım senin değerlerin neydi?ve iğnen kaçlık?
benim protein c eksik ve 3. gebeliğimde 0.4 cleksan kullandım 11 haftalık oda düştü.
4.sü için çalışmalara başladık kısmetse.

canım bana tahlil yapılmadı...dr tahlile gerek yok büyük ihtimalle kan pıhtılaşması dedi iğneyi verdi...
iğnem 0,6 lık...

inşallah en kısa zamanda bebeğin önce göbeğine sonra kucağına konar...

ben bir kaç dr duydum iğneyi 1 gün önceden kessen beyin ameliyatı bile yapabilirsin ama aspirinde 2 hafta beklemek gerekli diye hatta dişçiye gittim iğne kullandığımı duyunca prof.hocasını aradı oda rahat ol etkisi 1 gün iğnenin dedi lakin diş çektirincede öyle ağır bir kanamam olmadı:nazar::nazar::nazar:

canım bana tahlil yapılmadı...dr tahlile gerek yok büyük ihtimalle kan pıhtılaşması dedi iğneyi verdi...
iğnem 0,6 lık...

inşallah en kısa zamanda bebeğin önce göbeğine sonra kucağına konar...

canım ya tahlil yapmadan nasıl böyle bir şey yapmuş anlamadım.dozajında yüksek.
eyer bulunnduğun yerde üniversite hastanesi varsa git bir tahlil yaptır.faktor v falan yaptır en azından.
sonra birde fazlaa kan sulanmasından düşük olmasın allah korusun diycem ama sanırım hamilesinde sen şuan.

ben bir kaç dr duydum iğneyi 1 gün önceden kessen beyin ameliyatı bile yapabilirsin ama aspirinde 2 hafta beklemek gerekli diye hatta dişçiye gittim iğne kullandığımı duyunca prof.hocasını aradı oda rahat ol etkisi 1 gün iğnenin dedi lakin diş çektirincede öyle ağır bir kanamam olmadı:nazar::nazar::nazar:

evet canım aspirinin etkisi daha uzunmuş.iğne daha düşük kalıyor kan ssulandırmada.bende öyle biliyoum...

ben de 0.4 luk clexane kullaniyorum, arti aspirin, onceden 4 dusuk yaptim bu simdilik iyi gidiyor umarim boyle surer, su an 11 haftalik hamileyim

benimde 3 gebelik kaybım var..banada doktor tahlil yaptı ama birşey söylemedi..büyük bir ihtimalle kan pıhtılaşması var dedi..eğer yeniden hamiş kalırsam 0.9,luk clexane ve bebe aspirini kullanıcam..umarım bu dafa hamiş kalır ve bebişimi kucağıma alırım..allah isteyenlerin kucaklarını boş koymasın..:Saruboceq:

benim bir yakınım bu iğneyi kullanarak doğum yaptı,sezeryan ile..riskli gebelikler doktoruna giti,doktor tam bir hematolog gibi çalıştı inanılmazdı..hiç bir sorun yaşanmadan bebeğini kucağına aldı..Kıslar bu konuda doktor çok çok önemli..ınşallah sorunsuz bir şekilde bebeklerinizi kucağınıza alırsınız..

ben de 0.4 luk clexane kullaniyorum, arti aspirin, onceden 4 dusuk yaptim bu simdilik iyi gidiyor umarim boyle surer, su an 11 haftalik hamileyim

canım inşallah kucağına da alırsın bebeğini :CüvCüv:

benimde 3 gebelik kaybım var..banada doktor tahlil yaptı ama birşey söylemedi..büyük bir ihtimalle kan pıhtılaşması var dedi..eğer yeniden hamiş kalırsam 0.9,luk clexane ve bebe aspirini kullanıcam..umarım bu dafa hamiş kalır ve bebişimi kucağıma alırım..allah isteyenlerin kucaklarını boş koymasın..:Saruboceq:

ya canım dozajın neden yüksek.kilolumusun canım.benim pıhtılaşmam var ve 0.4 lük vermişti.gerçi dozaj az geldi ama ne bileyimCADIARZU
benim bir yakınım bu iğneyi kullanarak doğum yaptı,sezeryan ile..riskli gebelikler doktoruna giti,doktor tam bir hematolog gibi çalıştı inanılmazdı..hiç bir sorun yaşanmadan bebeğini kucağına aldı..Kıslar bu konuda doktor çok çok önemli..İnşallah sorunsuz bir şekilde bebeklerinizi kucağınıza alırsınız..

ne güzel...
inşallah olmayanlarada verir allah.bende istiyorum hemde hemen :Saruboceq:

X