Lise Yorum ve Soruları Aranizda açik lise öğrencisi olan varmi arkadaşlar.zor bu yaşta ya:(

AR_YA

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
220
0
ARANIZDA AÇIK LİSE ÖĞRENCİSİ OLAN YADA BİTİREN VARMI ARKADAŞLAR TEKRAR BİR AZİMLE GİTTİM KAYIT OLDUM.İSTEKLİYDİM DE..3 YIL ÖNCE DE KAYIT OLDUM ÇALIŞMADIMA DERSLERE SINAVA GİRMEDİM EĞER GİRSEYDİM DEVAM ETSEYDİM ŞİMDİ BİTMİŞTİ.SİL BAŞTAN HEP.17 YAŞINDA EVLENDİRİLİNCE LİSE 1 DEN BIRAKTIM OKULU.ŞİMDİ KALDIĞIM YERDEN DEVAM ETMEK İSTİYORUM AMA..Bİ YANDAN DİYORUMKİ BU YAŞTAN SONRA NE OLACAK BİTSE SANKİ..İŞ DESEM ÜNİVERSİTE MEZUNLARI BİLE BOŞTA ASLINDA.BİRAZDA BU SEFER KAYDOLUŞUMA KIZIM SEBEP OLDU.O DA LİSEYİ 3 TEN BIRAKMAK ZORUNDA KALDI HAYATININ BİZİM BABSIYLA AYRILIĞIMIZ ONUN DA GİDİŞATINI BOZDU ERKENDEN EVLENDİ.ÇOCUĞU OLDU.BEN ÇOK ÜZÜLDÜM BUNA VE AÇIK LİSEYE YAZILIP ZAMAN KAYBETMEDEN TAHSİLİNİ TAMAMLAMASINI İSTEDİM VE BİRAZDA ONA HIRS AZİM VERMEK İÇİN ÖRNEK OLMAK İSTEDİM.VE KAYDOLDU.DERS TE ÇALIŞIYP ÇOK GÜZEL İSTEKLİ VE HAYALLERİNE DEVAM EDİYOR GELECEK İÇİN.HATTA BENİMLE DALGASINI BİLE GEÇİYO.İNEK OL ÇALIŞ DİYE:KK43: AMA BENİM İÇİMDEN HİÇ KİTABI AÇMAK GELMİYO GENE..KAFAM ÖYLESİNE DOLU Kİ AKLIMA AÇTIĞIM ZAMAN DERSLERİN EN BASİTİ BİLE GİRMİYOR...BUNU BAŞARAN VARMI YANİ GEÇEN NASIL BAŞARDI VE NASIL PROGARAMLADI KENDİNİ ARKADAŞLAR..TAVSİYE YARDIM FİKİR NE VARSA SÖLEYİN NE YAPİM NASIL YAPİM..BU ŞEKİLDE BAŞRAMAM BAŞARAMAZSAM...İŞİM ZOR HANİ Bİ TABİR VARDIR YA KURT KOCAYINCA KUZULARIN MASKARASI OLUR BİRAZ ÖLE OLCAM BU İŞİN SONUN DA GALİBA BEN:çok üzgünüm::dance:

yani şimdi aranız da bir tane bile açık lise öğrencisi yada mezunu yokmu şimdi:a015:yani bana bu konu da fikir verecekte yok:a015:

uzun bi aradan sonra derslere adapte olmak zor olabilir
özellikle sayısal dersleri görmeye görmeye insan köreliyor dogrusu
yaşınızı bilmiyorum ama okumanın yaşı yoktur
biraz çabalayın olmaz diye bişi yoktur

ilginçtir ki en az görüntülenen ve msj yazılan konu "eğitim ve kadın". kadınlarımız eğitimli olsun diye bas bas bagırırken kendileri istemiyor ki ne yazık ya.

soruna gelince arkadasım benim bi ablam var 45 yasında ilkokul mezunuydu ortaokulu açıktan bitirdi şimdi lise sonda. o bildigim kadarıyla trt 4 ün yayınlarını takip ediyor sınavlarda da hocalar epey yardımcı oluyolarmış. bence hiç moralini bozma ve sakın bir defa daha pes etme ben çok saygı duyuyorum böyle okulu yarıda bırakmak zorunda kalıp sonra yaşını başını dert etmeden kaldıgı yerden devam edenlere gerçekten. istedikten sonra başarılmayacak hiç bir şey yok. üni bile bitirirsin açıktan elinde diploman olduktan sonra her kapı daha rahat açılır. evet kafanı vermen gereken bir sürü şey var sabahtan aksama oturup 15inde liseliler gibi ders çalışamazsın tabi ama dediğim gibi trt4 yayınları oldukça faydalı oluyor diye biliyorum.

tebrik ediyorum tekrardan. keşke herkese örnek olsa bu. sevgiler. a.s.

Bence böyle karamsar olmayın.unutmayın ki her şeyim başı istemek,yaşınız kaç olursa olsun.
biraz zorlanabilirsiniz ara verdiğiniz için ama bu yapamazsınız anlamına gelmez.
azimli olun gerisi gelir.insanın istedikten sonra başaramayacağı şey yoktur...
a.s
Başarılar...

Son düzenleme:
Bu arada benim eşimde lise terkti.
bu sene kayıt yaptırdı o da genel kültür bölümüne.
Bu seçmeli dersler hakkında bilgisi olan var mı?
Seçmek zorunda mıyız?
Tavsiye edebileceğiniz dersler neler? kolaylık ya da işe yararlık açısından.
ilk kez ilgileniyoruz bu konu ile kredi yöntenimi pek anlamadım.yardınlarınızı bekliyorum

Seçmek zorunda mıyız?
ilk kez ilgileniyoruz bu konu ile kredi yöntenimi pek anlamadım.yardınlarınızı bekliyorum

Bende liseyi dışardan bitirdim eşiniz lise terkse daha önceki okulundan kredi gelir büyük ihtimalle ama kaç kredi gelir bilmiyorum. Kredi eşinizin okuduğu bölüme göre değişir düz liselerde daha düşük oluyo bildiğim kadarıyla seçmeli derslere gelince ben kredimi tamamlamak için almıştım birkaç tane ama sistem değişti mi nasıl oldu bilmiyorum siz semtinize bağlı olan halk eğitime bir sorun yinede

ARANIZDA AÇIK LİSE ÖĞRENCİSİ OLAN YADA BİTİREN VARMI ARKADAŞLAR TEKRAR BİR AZİMLE GİTTİM KAYIT OLDUM.İSTEKLİYDİM DE..3 YIL ÖNCE DE KAYIT OLDUM ÇALIŞMADIMA DERSLERE SINAVA GİRMEDİM EĞER GİRSEYDİM DEVAM ETSEYDİM ŞİMDİ BİTMİŞTİ.SİL BAŞTAN HEP.17 YAŞINDA EVLENDİRİLİNCE LİSE 1 DEN BIRAKTIM OKULU.ŞİMDİ KALDIĞIM YERDEN DEVAM ETMEK İSTİYORUM AMA..Bİ YANDAN DİYORUMKİ BU YAŞTAN SONRA NE OLACAK BİTSE SANKİ..İŞ DESEM ÜNİVERSİTE MEZUNLARI BİLE BOŞTA ASLINDA.BİRAZDA BU SEFER KAYDOLUŞUMA KIZIM SEBEP OLDU.O DA LİSEYİ 3 TEN BIRAKMAK ZORUNDA KALDI HAYATININ BİZİM BABSIYLA AYRILIĞIMIZ ONUN DA GİDİŞATINI BOZDU ERKENDEN EVLENDİ.ÇOCUĞU OLDU.BEN ÇOK ÜZÜLDÜM BUNA VE AÇIK LİSEYE YAZILIP ZAMAN KAYBETMEDEN TAHSİLİNİ TAMAMLAMASINI İSTEDİM VE BİRAZDA ONA HIRS AZİM VERMEK İÇİN ÖRNEK OLMAK İSTEDİM.VE KAYDOLDU.DERS TE ÇALIŞIYP ÇOK GÜZEL İSTEKLİ VE HAYALLERİNE DEVAM EDİYOR GELECEK İÇİN.HATTA BENİMLE DALGASINI BİLE GEÇİYO.İNEK OL ÇALIŞ DİYE:KK43: AMA BENİM İÇİMDEN HİÇ KİTABI AÇMAK GELMİYO GENE..KAFAM ÖYLESİNE DOLU Kİ AKLIMA AÇTIĞIM ZAMAN DERSLERİN EN BASİTİ BİLE GİRMİYOR...BUNU BAŞARAN VARMI YANİ GEÇEN NASIL BAŞARDI VE NASIL PROGARAMLADI KENDİNİ ARKADAŞLAR..TAVSİYE YARDIM FİKİR NE VARSA SÖLEYİN NE YAPİM NASIL YAPİM..BU ŞEKİLDE BAŞRAMAM BAŞARAMAZSAM...İŞİM ZOR HANİ Bİ TABİR VARDIR YA KURT KOCAYINCA KUZULARIN MASKARASI OLUR BİRAZ ÖLE OLCAM BU İŞİN SONUN DA GALİBA BEN:çok üzgünüm::dance:

Bence eğer gerçekten okumak istiyorsanız kafanıza koyduysanız okursunuz. Bu yaşta ne demek okumanın yaşı yoktur bence, insan her yaşta kendini geliştirmeli :eek: ben açıköğretime kayıt yaptırdığımda o kadar berbat bir psikolojideydim ki evde herkes yapamıycağımı düşünüyodu çünkü lisede okuldan atılmıştım :mymeka: geç anladım okumanın değerini şimdi ise yine dışarıdan üniv. okuyorum bana yapamazsın diyenler artık beni takdir ediyo. Hem deneyin içinizde kalmasın bence biraz azimli olun yeter a.s.

canım ablacım bende yarım kalan eğitimime ortaokuldan başlıyorum ve canım tahmini 6 senede bitiyo inan çok istiyorum ders yapmayı ama zamanım çok kıstlı okula giden oğlumun dersleri ev işi birde yaramaz küçük oğlum, iş derken zamanım olmuyo sınavlara az kaldı .. benim yaşım 25 lise bitince 30 yaşımı geçicem habide üniversite olursa 35 yaşıma kadar okucam ..

Seçmek zorunda mıyız?

canım genel kültür de daha başarılı olduğu ve derslerin daha kolay olduğu söyleniyor bitiren arkadaşlarım hep onu seçmiş bende onu seçtim başarılar

teşekkür ederim bebeğim

ben senin okulu bitireceğin yaştayım şu an ben bu yaşta düşündüğüme göre sen hayli hayli yaparsın başaracağına eminim.girmedinse gir mutlaka

kızlar bende açıköğretim genel kültür mezunuyum daha yeni mezun oldum ağustosta ek sınavla
matematik fizik kimya hariç bütün derslerim güzeldi sadece sınava yakın kitaplardaki özet ve testlerle geçtim diploma notum da 70 ezberler basit tereddüt etmeyin bende evlyim ve 27 yaşında bitirdim okumanın yaşı yoktur kpss girdim bakalım atanamazsam telafi eğitimini düşünüyorum yeni kayıt olucak arkadaşlar varsa meslek lisesini tavsiye ederim başka sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz

bende Açıköğretim Lisesi mezunuyum mezun olduğum sene Marmara üniversitesi tarih öğretmenliği kazndım şimdi aynı yerde yüksek lisan yapıyorum.Açıköğretim lisesi'nin üniversite sınavına girerken avantajları var,bunları kullanmayı bilin....

bende Açıköğretim Lisesi mezunuyum mezun olduğum sene Marmara üniversitesi tarih öğretmenliği kazndım şimdi aynı yerde yüksek lisan yapıyorum.Açıköğretim lisesi'nin üniversite sınavına girerken avantajları var,bunları kullanmayı bilin....

helal olsun arkadaşım darısı başımızayerimseniben

tebrik ederim darısı bize..benimde bu sene son senem inşallah
açıköğretim lisesinin sınavda ne gibi avantajları var çok merak ettim yanıtlarsan sevinirim

bende açık lise okuyorum suan zor oluo ama sınavada 1 hafta kaldı bakalım ne yapacaz :KK43:

Ne kadar güzel,insan isteyince yapamayacağı şey yok.Annem ortaokulu-liseyi dışardan bitirdi.Şuan 51 yaşında ve diplomasını yeni aldı.Siz daha gençsiniz.Neden olmasın?

slm arkadaşlar bende açıköğretim lisesi sosyal bilimler mezunuyum.20 yaşında açıköğretime başladım.bi arkadaşımla beraber yazıldık.aslında yazılmaktaki bi amacımızda kendimize eğlence olsun diyeydi.kayıt yaptırdığımız gün baya bi dalga geçmiştik üniversitede okuruz biz diye.ben şimdi açıköğretim fakültesi muhasebe bölümü öğrencisiyim.bursa da olduğum için uludağ üniversitesinde derslere giriyorum bu yıl kpss girdim.memurluk istiyorum.arkadaşımda bölüm değiştirip çocuk gelişimi okudu keşke diyorum bende meslek lisesine geçseydim ama çalıştığım için yapamadım.yeni kayıt yaptıran arkadaşlar bence meslek lisesine gitsinler.buarada ben açıköğretim lisesi sınavlarına hazırlanırken sınava 15-20 gün kala ders çalışmaya başlıyodum.ve her konun sonundaki testleri çözüyodum ve eğer çok yanlışım çıkarsa konuyu tekrar ediyordum liseyi böyle verdim.ama şimdiden AÖF ün derslerine çalışmaya başladım malum daha zorrrrrrr

a.s. Canm ben varım 92 senesinde girdim a.ö.l.ne vede 95 de mezun oldum.o zaman kredi ile klasik lise düzeyinde eğitim devam ediyordu.Diplomayıda sayısal olarak vermişlerdi.şimdi epey değişmiş galiba burdan anladığım kadarı ile mirmirmirmirbenimde eşim destek olmuştu.Dışarıdan kimsenin görüşlerine de kulak asmadım, severek okudum.Zaten kendini geliştirmeyi seven biri olarak ,önüme çıkan fırsatı tepmedim.eğitimin öğrenmenin engeli yoktur.Ama isteksizsen mazeret çokdur istemediğin kadar .bla bla falan filan :sengözlerimebaksanab

X