hangi yoğurdu kullanıyorsunuz ?

esteda

Batuhan & Bertuğ canlarım
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2007
3.498
13
38
yavaş yavaş ek gıdaya geçicez ama yoğurt konusunda hala kafam karışık. yoğurdu formül mamaylamı yoksa sütlemi yapıyosunuz . hazır yoğurt verenlerde var.formül mamayla yapıyorum ama bir türlü tutturamadım

Canım,ben pastörize sütle yapıyorum yoğurdu..geçenlerde sütaş ın babymix elmalı yoğurdundan da yedirdim .çok hoşuna gitti oğluşumun:)

bende genelde pastorıze gunluk sutten yapıyorum ama babymıxte alıyorum cok sevıyor.kızım meyveyı cok sevmedıgı ıcın ben sade alıyorum babymıxı

ben önce formül sütle yapıyordum sonra pınarın çocuklar için sütleri var onlardan alıp yapıyorum

sütaşın günlük şişe sütüyle mayalıyorum doktorumuz öyle söylemişti hazır yoğurt vermeyi düşünmüyorum neticede koruyucu madde var içinde

benim oğlumun alerjisi var inek sütüne.mama ile yapılanı da sağlıklı bulmuyorum.doktorumuz da aynı fikirde.şimdilik evde günlük sütle yapıyorum ve alışmasını bekliyorum.alıştıkça alerjiisi geçermiş doktorun dediğne göre.biz eskiden inek sütüyle yapılan yoğurtlarla büyüdük.annem bize günlük yapardı yoğurdu.ben de öyle yapcam.

Babymix sade yiyor oğlum arada çünkü yoğurttan nefret ediyor. Kendim yoğurt matikle pınarın günlük sütü ve babymixle mayaladığımı hiç yemiyor ama hazır babymixten birkaç kaşık alıyor arada. Ne olur bebeğinize alıştırın ek gıdaları yoksa benim gibi çoooooooookkk çekersiniz..

kapıya geliyor sütçü mis gibide sütü var
temiz adam herkez ondan alıyor
alıyorum 3 kilo mayalıyorum taş gibi oluyor maaşallah
bizde yiyoruz oğlumda
zaten yoğurta bayılıyor 1 hafta gidiyor bize
haftada 1 kez mayalıyorum ben.
benim oğlum 2 yaşında ama küçük bebeklere 2 günde bir mayalanması öneriliyor

dr.umuza sormuştum ama ile değil pastorize günlük sütle mayala demişti bende günlük mayalıyorum babymix i kızım sevmiyor

yoğurt yapımını bir türlü becerip, tutturamadığım gibi oğlumda severek yemiyordu. bende babymix'in yoğurdundan vermeye başladım. o kadar seviyorki hergün 2 kutuyu bitiriyor.

formülle yapıyorum ilk denememden tuttu yoğurt makinası aldım boş yere hiç kullanmıyom
sana püf noktalarını söyleyeyim
normalde 90 cc suya 3 ölçü mama 2 çay yoğurt konur ben yarım ölçüsünü yaptım önce yani 45 cc su 1.5 ölçü mama 1 çay kaşığı yoğurtla başta az başlıyosun daha iyi oluyo ziyan olmuyo
yoğurdu yaparken mamayı hazırla serçe parmağını daldır 7 ye kadar say elin dayanırsa yoğurdu kat yoğurdu katarkende önce mamadan al biraz yoğurdu ılıt öyle boşalt azcık karıştır etrafına sıcak bişiy sar çok sarsma ve mesela bardaktamı mayalıyosun üzerine çay süzgeci koy 4 saat dışarda 2 saat buzdolabında beklet yoğurt hazır afiyeti olsun

kızlar ben hazır sütü hazır yogurtla mayaladım 4 saat sonra hala süt seklindeydi.sonra buzdolabında 1 saat beklettim gene süt seklindeydi.sonra cıkardım tezgahın üstüne koydum öylesine yani unutmusum onu da orda 1 gün sonra tas gibi yogurt olmus bu nasıl iş.böyle mi olur ki

kızlar ben hazır sütü hazır yogurtla mayaladım 4 saat sonra hala süt seklindeydi.sonra buzdolabında 1 saat beklettim gene süt seklindeydi.sonra cıkardım tezgahın üstüne koydum öylesine yani unutmusum onu da orda 1 gün sonra tas gibi yogurt olmus bu nasıl iş.böyle mi olur ki

allah allahhh:uhm: belkide mayalanmadan koydun dolaba çıkardın dışarda mayalandı
mayalanışmızsa yoğurt tadı olması gerekir ben mutkaka tadına bakıyom bi yamuk olmasın diyekaydirigubbakcemile3

Dünya Süt Haftası’nda Açık Süt Konusundaki Gerçekler Masaya Yatırıldı

Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tanju Besler ve Prof. Dr. Serhat Ünal tarafından 2004 yılında gerçekleştirilen “Türkiye’deki Açık Sütün Kimyasal Kalitesi: Vitaminler” başlıklı araştırmanın sonuçları 17 Mayıs 2005 tarihinde düzenlenen bir basın toplantısında açıklandı. Çalışma sonuçlarına göre açıkta satılan sütün besin değeri daha herhangi bir işlem görmeden Türkiye Diyetisyenler derneği Besin Kompozisyon cetveline göre beklenen değerlerden %30 ile %60’lar oranında daha düşük çıktı. Tiamin, Riboflovin, Niasin, B12, Folik asit gibi vitaminler açısından başlangıçta daha yoksun olan açık süt mikrobiyolojik açıdan güvenilir hale gelebilmesi için geleneksel olarak kaynatılıyor. Ancak bu araştırma sonuçları da kaynatmanın açık sütte zaten düşük olan bu değerleri daha da azaltarak %50 civarında düşürdüğünü gösteriyor.

Sağlık için satışı kanunen de yasak olan (Tarım bakanlığının 30.03.2005 tarihinde 27.715 nolu resmi gazete) açık süte karşı toplumun bilinçlenmesi ve içme sütü standardına uygun (TSE&TB) ısıl işlem geçirmiş süt tüketiminin yaygınlaşması gerektiğine inandıklarını belirten profesörler 21 Mayıs Dünya Süt Günü arifesinde sağlıklı süt tüketiminin önemini tekrar vurguladılar.

ben de sasırdım ama mayalayıp koydum.komsum da yogurt makinasında yapıyormus 4 saat orda bekliyor dedi sonra da 1 gün bekletiyormus 1 günde oluyor dedi.acaba hazır süt ve yogurtlar böyle mi ki

babymix denedim sade olanını biraz ekşi geldi bana nitekim oğlumda yiyince öğürüp kustu pastörize sütten mayalıyorum her gün onu çok güzel yiyor

elma sekeri nasıl mayalıyorsun anlatabilir misin mayayı da mı hazır yogurttan koyuyorsun

X