Doğuma Hazırlık Oğluşuma kayra isminin yanına hangi isim yakışır? yardım edinn lütfenn

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

gamzeozs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
49
1
merhaba arkadaşlar. 20+2günlük hamileyim. Oğlumuz olacak inşallah. ismi konusunda kararsız kaldık. KAYRA koymayı düşünüyoruz ama yanına yakışan ikinci bir isim arıyorum. önerilerinizle bana yardımcı olursanız çok sevinirim. :hihoyyyt:1hug:

ben olsam: kayra ulaş,mehmet kayra,kayra deniz felan düşünürdüm...
oğluna uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorummmm

aa cok ilginc, mehmet benim cok favori ismim degil ama KAyra nin yanina Kayra Mehmet diye gecirmistim ben de icimden. sanki Kayra nin yanina daha geleneksel bir isim yakisir gb geliyor bana. Kayra Efe de hos olabilir ozellikle ailede egelilik varsa:))

KAYRA:Yüksek büyük tutulan ya da sayılan birinden gelen iyilik lütuf, ihsan atıfet, inayet.
yanına alp,efe,yiğit, yakışır...

allah büyütmeyide nasip eder inşallah..bence kayranın yanına kaan çok yakışır ve kulağada hoş geliyor.
kayra kaan..bir düşün derim...sevgiyle kal..

allah kucağına almayı nasip etsin bende hamileyim ve kızım olacak kısmetse eğer oğlum olsaydı ismi umeyr kayra olacaktı ama kısmet değilmiş inş. beğenirsen sen koy umeyr peygamberimiz zamanında sahabelerden birinin ismi musab bin umeyr..

Çok teşekkür ederim o güzel önerileriniz için. kayra arda, kayra efe, kayra ada veya kayra tuna benimde aklıma gelenler. hepinize bebeklerinizle birlikte uzun ve güzel bir ömür diliyorum.

bence mehmet kayra çok güzel.hem klasik hem modern.tam birbirini tamamlıyor.ilerde isterse sadece kayrayı kullanır genelde 2.isimler kullanılıyor çünkü.kayra arda,kayra efe,kayra ada hızlı söylenildiğinde kulağa pek hoş gelmiyor bence.

kayra hem kız hem erkek ismi onun için yanına ikinci bir isim koymayı düşünmüstüm işin aslı :)gereksiz mi diyorsunuz??

merhaba kayra ismini ben de 4 hafta sonra dogucak oglum icin düsündüm.yanina bence ali ve cem ismi güzel yakisiyor..kayra ali ,kayra cem..ben de hangisi olsun karar veremedim..tavsiye olarak belki aklinda tutabilirsin sen de bu iki ismi.

kayra berke güzel olurr :) berke eşimin adı hemen o geldi aklıma :) kayra utku'da olabilir :-)

benim oğlumun adı kayra anlamı o kadar güzelki yanına hiç bi isim yakışmaz bence sadece kayra olsun.6 aylık hamileğim yine oğlum oluyo isim bulamıyorum kayra gibi anlamı güzel olsun ve kulağa hoş gelsin istiyorum

neden 2. isim kayranın anlamı çok güzel tek başına koy soyisimle uyumu da onemlı bu kadar erkenden oglunuz olacagını nerden bilfiniz bunu anlayamadım ???

doktor % 80 kız dedi bana:) oğlum olsaydı kayra kaan koyacaktım çok asil bir isim bence...

bence kayra tek basina daha güzel..yanina bi isim daha gelirse kayranin güzelligi gider gibi geliyor..

X